Biuteaêt 8 Bóuten Luxe pirajxtu Vuoparctplu LtcrriMjuwojdu dinsdag 18 januari 2011 De paraplu is zo'n doodnormaal gebruiksvoorwerp dat we er nauwelijks bij stilstaan dat er vele soorten en maten zijn. Want er is meer dan de traditionele zwarte Engelse paraplu of de exemplaren met het een of andere bedrijfslogo erop. Er zijn ook paraplu's op de markt die anders van vorm zijn, leuke prints hebben of zelfs belegd zijn met Swarovskikristallen. Dennis Rijsbergen Het Italiaanse Pasotti maakt sinds 1956 luxe, modieuze paraplu's. De fabrikant gebruikt de beste stoffen en verwerkt in de duurste modellen ook Swarovskikristallen en edelstenen. De webhop www.designertouchaccessories.nl biedt een groot assortiment 'Pasotti ombrelli'. Reken op zo'n 150 euro voor de goedkoopste modellen. Voor paraplu's ingelegd met kristallen en stenen betaal je uiteraard fiks meer. Via de site kun je de prijzen van deze exclusieve paraplu's opvragen. De paraplu is samen met de bolhoed het icoon van de Engelse gentleman. Niet vreemd dus dat een op en top Britse webshop als www.britishcargifts.nl een paraplu in de aanbieding heeft. Het is dan ook een heel bijzondere. De paraplu is ruim 1,2 meter breed, zodat er twee mensen onder kunnen staan of zitten. Heel handig om in een klassieke cabrio een regenbuitje af te wachten alvorens verder te rijden. De webshop waarschuwt wel met hoofdletters: 'Dit product is niet geschikt om mee te rijden.' De duoparaplu is helemaal in te schuiven tot een klein pakketje dat gemakkelijk in het dashboardkastje past. Hij kost 19,95 euro. Gekke vormen en prints worden veel gebruikt voor kinderparaplu's. Kidorable heeft het concept van een normale paraplu overboord gegooid en er een 'fantasietent' van gemaakt. Zo heeft Kidorable een ruimteparaplu in het assortiment. Hij is klein, licht en het handvat is speciaal voor kleine kinderhanden gemaakt. Kinderen kunnen verder kiezen uit onder meer de piraten-, brandweer-, vlinder-, koe-, kikker- en lieveheersbeestjeparaplu. Ze kosten 9,95 euro. Tegenwoordig kleuren paraplu's op een miezerige, grauwe dag het straatbeeld met vrolijke kleuren. Er zijn echter ook paraplu's waarmee je de dag pas echt kunt opfleuren. Wil je niet meer tegen die saaie, donkere regenlucht aankijken? Dan biedt de wolkparaplu uitkomst. Op de binnenkant van de paraplu is een helderblauwe hemel met wattige, witte wolken geprint. Hij is voor 17,95 euro te koop via www.deregenwinkel. nl. Daar vind je overigens ook de fleurige bloemenparaplu's. Die zien eruit als reuzen zonnebloemen of madeliefjes. Deze opvallende paraplu's kosten 32,95 euro. De paraplu zoals we die nu kennen, bestaat sinds 1928. Toen vond Hans Haupt de inklapbare paraplu uit. Zes jaar geleden zorgde een Nederlander voor een nieuwe paraplurevolutie. Gerwin Hoogendoorn, student aan de TU-Delft, ontwikkelde als afstudeeropdracht een paraplu die een storm van windkracht tien kon doorstaan. Het ontwerp kreeg een allerlei internationale onderscheidingen, waaronder de Gold International Design Excellence Award 2008. Deze stormparaplu ligt nü als de Senz Original in de winkel. Hij heeft een asymmetrische vormgeving en draait daardoor automatisch in de beste windpositie. Wie opgeklapte paraplu's beu is, kan voor 49,95 euro de Senz Original bestellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64