Vijf procent van winkels staat leeg in hartje Goes 181 zeeland Evoluon wellicht bij tunnel i-f 11 r iwi Vrijspraak en milde taakstraffen voor zeven Vlissingse jongeren OM eist veel geld terug van drugsdealer het winkelhart I Bedrijfsaanbod 1 Tientallen konijnen in woning dinsdag 18 januari 2011 B door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De projectgroep Energiek Borsele vraagt vijf ton subsidie van het ministerie van Onderwijs voor het deelproject Ruimte (re)creëren. Het uiteindelijke doel is de bouw van twee attracties, een Energie Evoluon en een zonnebos bij bij voorbeeld de ingang van de Wes- terscheldetunnel. Deze kunnen dienst doen als toe gangspoort van het Nationaal Landschap (de Zak van Zuid-Beve land). Het educatie- en informatie centrum over energie in al haar verschijningsvormen herbergt bin nen haar muren tevens een bezoe kerscentrum over de (toeristische) mogelijkheden in het gebied. Het zonnebos bestaat uit een kunstzinnig palenbos met daarop zonnecollectoren. Deze projectgroep is opgericht om de aantrekkelijkheid van het ge bied beter onder de aandacht te brengen. Voordat beide ambitieu ze projecten daadwerkelijk gereali seerd worden is heel wat kennis nodig. De projectgroep wil deze kennis 'inkopen' bij de Nationale Hogeschool voor Toerisme en Ver keer (NHTV) en de Hogeschool Zeeland. Daar is de gevraagde vijf ton subsidie voor bedoeld. De ge meente Borsele ondersteunt de projectgroep met een garantstel ling van zesduizend euro. MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie heeft tegen een twintigjarige man uit Scharendijke een ontne mingsvordering geëist van 67.925 euro. De man moet dit geld terug beta len omdat hij het verdiend zou hebben met de handel in cocaïne en hasj in Scharendijke en Renes- se gedurende zeven maanden. De Scharendijkenaar is in mei 2009 door de rechtbank in Middelburg voor dit misdrijf veroordeeld tot een celstraf van 21 maanden, waar van zeven maanden voorwaarde lijk. Het Openbaar Ministerie eiste eerder 90.425 euro van de veroor deelde maar heeft dit bedrag naar beneden bijgesteld, naar de geëiste 67.925 euro. MEEST CELEZEN 1Zorgen om leegstand winkels 2. Scheldeoord geen Superplatz 3. Asbestdeeltjes bij Betho STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/???????????????? door Frank Balkenende De Goese binnenstad telt twintig winkelruimten die leegstaan. Dat is vijf procent van de vier honderd winkelpanden. Vol- gens wethouder Loes Meeuwisse (WD, binnenstad) is dat geen buitensporig hoog percentage. „Vijf procent frictieleegstand is normaal. Je moet echter niet op je lauweren rusten. Als we zaken kunnen verbeteren om de binnenstad gezond te houden, moeten we daar naar kijken." Adviseur Thom Visser van Ondernemers Organisatie Goes (OOG) vindt de leegstand in de binnenstad 'zorgwek kend', zei hij gisteren in de PZC. Hij heeft het idee op gevat om lege etalages op te fleuren met foto's. Een rondgang door het Goese koophart leert dat vooral de dwarsverbindingen en 'achterafstraatjes' wel wat kleur kunnen gebruiken. Zo biedt de Papegaaistraat (tussen Grote Markt en Lange Vorststraat) met vijf lege winkel- j panden een troosteloze aanblik. In de Magdalenastraat, inclusief Opril Grote Markt en Opril Beestenmarkt, staan vier winkels leeg en eentje komt te huur j (Coloriet). Verder zijn lege winkels te zien in en aan de Lange Vorststraat, Grote Markt, Ganzepoortstraat, Keizersdijk, Keizersstraat, Oude Vismarkt, Beesten markt en Korte Kerkstraat. Overigens stoppen of verhuizen binnenkort een aantal winkeliers, zoals X-Ray en schoen modezaak Wijdemans. In het lijstje zijn de vijf te verhuren commerciële ruimten in de schil van de parkeergarage aan Westwal/Kolveniershof nog niet meege- teld. Ze staan nog steeds leeg. Visser wijt de leegstand deels aan de economische crisis. Dat is ook het geluid dat onlangs klonk op een informatie avond van de Kamer van Koophandel in Goes, weet wethouder Meeuwisse. „Banken geven niet zomaar meer krediet om een zaak te beginnen. Dat maakt het lastig voor kleinere ondernemers. Juist veel van de panden die leegstaan, zijn relatief klein en daarom oninteressant voor ketens. Dat is het nadeel van een historische binnenstad met veel kleine panden." juist de 'kleintjes' hikken vaak tegen de huurprijzen aan. Zo baat Sedat Ucar al een jaar een pizza/shoarmazaak aan de Magdalenastraat uit. „De huur is 2000 euro per maand. Inclusief alle vaste lasten kom je uit op 3500 euro. Alleen loopt het niet altijd. De ene avond wel, de andere niet. Ik weet niet waar dat aan ligt. Punt is wel dat er op dit moment geld bij moet." Ucar heeft de verhuurder verzocht iets aan de huurprijs te doen, maar kreeg nul op het rekest. „Ik kijk het aan tot augustus. Treedt er geen verbetering op, dan ben ik weg." OOG-adviseur Visser noemt ook de bereikbaarheid van het centrum en de parkeergelegenheid mede een oorzaak voor de leegstand. luist door de mindere bereikbaarheid zou de sterke positie als winkelstad afbrokkelen, ten faveure van Middelburg (ook al is daar leegstand) en Bergen op Zoom. Wethouder Meeuwisse begrijpt die zorg. Zeker door het werk aan de Westwal is de bezetting van de parkeergarage tijdelijk teruggelopen. Dat zien winkeliers terug in hun portemon nee. Aan de andere kant loopt de druk op de Oostwal erg hoog op. Het parkeerter- rein staat op zaterdag altijd vol. Om die reden wil het college van B 8c W toch nagaan of de bouw van een parkeergarage aan de Oostwal (bouwkosten 21 miljoen euro) haalbaar is. Het college neemt op zijn vroegst een besluit in 2013. „Ik denk dat we eerst eens ervaring moeten opdoen met de parkeergarage aan de Westwal. Niettemin moet er ook aan de oostrand wat gebeuren", zegt Meeuwisse. De wethouder denkt dat sommige straten waar bovengemiddelde leegstand is, kunnen profiteren van de tweede fase van het Masterplan Binnenstad. Daarin worden de Beestenmarkt (wordt deels autovrij), Wijngaardstraat, Stalstraat, Korte Vorststraat, Sint Jacobstraat, Pyntorenstraat, Blaauwe Steen en Vuilstraat voorzien van nieuwe plaveisel en straatmeubilair. In elk geval verbetert de totale uitstraling van het Goese koophart erdoor. Magdalenastraat 8 'S-CRAVENPOLDER - De dierenam bulance heeft afgelopen zaterdag heeft 34 Franse hangoorkonijnen uit een woonhuis in 's-Gravenpol- der weggehaald. Dat meldt de Zeeuwse afdeling van de Dierenbe scherming op haar website. De konijnen waren door de politie aangetroffen in een woning. De be woner van het pand was een na tuurlijke dood gestorven en de ko nijnen liepen los in het huis en in de achtertuin. Vijftien konijnen zijn ondergebracht bij vogel- en zoogdieropvang de Mikke in Mid delburg. Voor de overgebleven ko nijnen wordt op dit moment on derdak gezocht bij knaagdierop vangcentra door heel Nederland. gw*wi«nri« m m k asasm ssmaBsasssmisswgBm^simmmsaKBBBsamime door Mieke van der Jagt MIDDELBURG - Jong zijn ze, bloedze- nuwachtig en hard bezig iets van hun leven te maken. De zeven Vlis- singers die gisteren voor de politie rechter moeten verschijnen we gens openbare geweldpleging, afge lopen zomer bij sportpark Het Schenge in Goes, waren daar met drie auto's heen gekomen, nadat ze in coffeeshop Highlife waren ge weest. Om te chillen en te voetbal len, zeiden ze zelf maar de officier van justitie, H. Klootwijk, achtte bewezen dat de de groep had afge sproken om te vechten met een groep Goese Marokkaanse jonge ren. Daarbij liep een van de Goese- naren een gebroken neus op. Het motief bleef vaag: wraak wegens een gevecht op de voorgaande avond in Renesse of ruzie over drugs. Klootwijk eiste 140 uur werkstraf en een maand voorwaar delijk tegen de hele groep en tegen een 20-jarige Vlissinger M. die de klap op de neus zou hebben uitge deeld, 240 uur werkstraf en twee maanden voorwaardelijk. Politierechter G. Nomes oordeelde echter veel milder. Met de geopper de motieven kon hij niet uit de voeten en ging er daarom niet van uit dat de club op pad was gegaan om te vechten. Dat de politie een getuige die M. als dader aanwees, niet heeft gehoord, vond hij een omissie en ook de fotoconfronta tie, het enige andere bewijs tegen M., kon twijfels oproepen; de poli tie liet alleen foto's zien van de Vlissingers die op dat moment in hechtenis waren. Alleen de 18-jari- ge T. kreeg een werkstraf.(too uur) wegens ontremmend gedrag. Hij zwaaide met een stok en had een mesje bij zich. De 23-jarige K. moet 40 uur aan de slag omdat hij zich met een arrestatie bemoeide, en M. kreeg 60 uur wegens verzet bij zijn aanhouding. Op de publieke tribune: één vriendje en één ouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50