Zeeland PZCI Minder attracties op Coese kermis Bewoners geëvacueerd na gaslek Bril BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 CENTRUM Tien exploitanten moeten afhaken omdat gemeente minder ruimte biedt Sluizen Hansweert omgeven door hekwerk almanak Dinsdag 18 januari 2011 Een op de twintig winkels in hartje Goes staat leeg Op zaterdagavond is het weer leuk in Sint Annaland Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - De Goese kermis moet het dit jaar met tien attracties minder doen. Reden is dat het college van burgemeester en wethouders de Singelstraat niet langer wil aanpas sen om plaats te kunnen bieden aan de gevaarten. Tot nu toe werden de muurtjes rond de Grote Kerk tijdelijk wegge haald voor de attracties, maar daar wil Goes dus vanaf! Bovendien zul len er bomen worden geplant, die niet weggehaald kunnen worden. Dat betekent dat er minder (grote) attracties in de Singelstraat kun nen staan. In november bedongen PvdA, CDA, WD en SGP/CU bovendien dat de 'muur aan kermiswagens' langs de terrassen verdwijnt. Het resultaat is dat er op de komende kermis in totaal tien attracties min der zullen staan. Omdat het vorige contract afliep, heeft Goes de gele genheid te baat genomen om de nieuwe afspraken in het nieuw contract vast te leggen. „Jammer", zegt organisator Johan Ordelman, al jaar en dag drijvende kracht achter de Goese kermis. „Op de Koepoort kunnen we wel iswaar grotere attracties kwijt, maar op de Markt en het Kerk plein zal het toch allemaal wat kleinschaliger zijn." Hoewel Ordelman denkt dat er 'met veel passen en meten' komen de zomer toch een 'redelijk goede kermis' kan worden geboden, ligt het gevaar op de loer dat het straks een 'dorpskermis' wordt. „Goes is een redelijke stad, dus je moet wel mensen kunnen trekken. We heb ben er de afgelopen 16, t7 jaar een goede kermis van kunnen maken, we moeten oppassen dat het dan nu weer niet achteruit gaat." Dat zal wat Ordelman betreft de komende editie nog niet het geval zijn. „Het wordt qua oppervlakte toch wel een mooie kermis, al zijn er dus wat exploitanten afgevallen waarvoor gewoon geen plek meer is. Het zal blijken of de kleinere op zet ook rendabel is." De Goese kermis heeft komende zomer in elk geval wel een pri meur, verklapt Ordelman. Op de Koepoort komt een enorm reuzen rad te staan, volgens de organisa tor het grootste van Nederland. De kermis in Goes is dat jaar van 12 tot en met 18 augustus. Op maandag zijn de attracties traditio neel gratis voor mensen met een beperking. www.kermis.web-log.nl HANSWEERT - Een fraai zicht is het niet echt, zullen worden. Zo ook hier in Hansweert. „Nu maar volgens Rijkswaterstaat wel noodzake- werken er nog mensen op de sluizen, maar lijk: het afzetten met hekwerken van de slui- straks niet meer", zegt woordvoerder Jan van zencomplexen die straks op afstand bediend Corp van Rijkswaterstaat. „De gebouwen moe ten wel beveiligd blijven, vandaar dat er hek- zen op afstand worden bediend. Er is nog ken worden neergezet." De doorgaande route geen aannemer die de klus gaat klaren. Wel over het Hansweertse sluizencomplex blijft staat vast dat alle Zeeuwse sluizen in 2012 op wel open. Nog niet bekend is wanneer de slui- afstand moeten werken. foto Ronald Dekker Tip? redactie@pzc.nl door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De bewoners van ongeveer vijfentwintig huizen in de Beatrixstraat en omgeving in Sint-Maartensdijk hebben gister avond tijdelijk hun woning moe ten verlaten vanwege een gaslek. Dat lek is vermoedelijk ontstaan tijdens bestratingswerkzaamhe den. „Het ging niet om een gewo ne huisaansluiting, maar om een grotere brandbemalingsbuis", ver telde brandweercommandant Koos de Feijter. „Daarom kwam er wat meer gas vrij." De blusploeg van Sint-Maartens dijk had toevallig zijn oefenavond toen een bewoner kwam vertellen dat hij en enkele medebewoners gas hoorden sissen. De brandweerlieden zijn vervol gens direct poolshoogte gaan ne men en constateerden dat er inder daad sprake was van een lek. Mon teurs van Delta waren toen al on derweg. Ze zijn meteen aan de slag te gaan om een reparatie uit te voeren. De Feijter benadrukt dat er nooit sprake is geweest van noemens waardig gevaar. Het besluit om de mensen tijdelijk te evacueren werd puur uit voorzorg genomen. De bewoners zijn opgevangen in de brandweerkazerne, maar de meeste mensen kozen er al snel voor om tijdelijk naar familie of kennissen te gaan. Hij zag het de laatste tijd niet zo goed meer. Vooral op het werk had de Middelburger er last van. Hij moest steeds verder naar het beeld scherm toe kruipen. De bril die hij al jaren droeg, was duidelijk aan ver vanging toe. Trots verscheen hij met een nieuw exemplaar op kantoor. En het moet gezegd worden, het is een mooie bril en die staat hem uitste kend. Maar een oplossing voor het probleem was het niet. Want alles wat zich ver weg bevindt, zag hij wel haarscherp, maar de letters op het beeldscherm waren nog steeds vaag. Nu waren de glazen juist weer te sterk. Een beeldschermbril bleek wel te helpen. Nu wisselt hij voortdu rend van bril maar ziet alles goed. Bijna alles. De resultaten met het ta felvoetbal laten met beide brillen te wensen over, klaagde hij onlangs. „Eigenlijk zou ik daar mijn oude bril voor moeten meenemen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49