Voetbalclubs zijn nu zelf aan zet 261 sport Zesmaal goud voor Turnschool Zeeland dinsdag 18 januari 2011 z De sportredactie heeft on derzoek gedaan naar de win terstop in het Zeeuwse ama teurvoetbal, de toekomst van de bekercompetitie en tussentijdse overschrijvin gen van spelers. Vandaag deel 5: de slotconclusie. De competities in het Zeeuwse amateurvoet bal verlopen behoorlijk rommelig. Dat is niet al leen de schuld van de KNVB, maar vooral van het weer. Regen en vorst zorgden ervoor dat veel velden wekenlang onbespeelbaar waren. Het leverde grote verschil len op in het aantal gespeelde wed strijden. Toch is het te makkelijk om alle schuld bij de weergoden neer te leggen. Een gestructureer- der verloop van de competitie is zeker mogelijk maar daarvoor die nen een aantal flinke stappen ge zet te worden. Niet alleen door de KNVB, maar ook door de vereni gingen zelf Uit het onderzoek dat deze krant vorige week publiceerde naar de lengte van de winterstop kwamen verschillende suggesties naar vo ren om het programma eerlijker te laten verlopen. De belangrijkste conclusie is dat clubs en trainers een langere voet- balloze periode in de wintermaan den willen dan nu het geval is. Dat voorkomt dat de ene club bij slecht weer wel kan spelen en de ander niet waardoor grote verschil len in het aantal gespeelde wed strijden ontstaan. Een andere oorzaak voor de scheef groei bij het ingaan van de winter stop is dat clubs zelf beslissen of een wedstrijd door kan gaan of niet. Uit reacties op het onderzoek blijkt dat daar wel eens mee gesjoe meld wordt. Als een vereniging veel geblesseerden of geschorsten heeft, wordt de wedstrijd er onder de noemer 'onbespeelbaar veld' uitgegooid. Om deze vorm van competitievervalsing tegen te gaan dienen de voetbalvelden een objec tievere keuring te ondergaan. De regioconsul zou daarin een rol kunnen spelen. Ook is het niet on logisch om de scheidsrechters - Door meer kunstgrasvelden aan te leggen, kan de competitie gestructureerder verlopen. Er zullen minder afgelastingen zijn. Nadeel zijn de hoge kosten voor zo'n veld. foto Ruben Oreel door Maurice Steketee en René van Stee desnoods één uit de buurt - bij twijfel het veld zelf te laten keu ren. Bovendien zou de KNVB sneller tot een algehele afgelasting over moeten gaan, vinden clubs. Daar door kunnen extreme situaties zo als nu het geval is in de vierde klas se B van het zaterdagvoetbal wor den voorkomen. Doordat de wed strijd van Kruiningen dit weekein de opnieuw werd afgelast en Chris- landia wel in actie kwam is het ver schil tussen deze teams inmiddels opgelopen tot zes wedstrijden. De Bevelandse ploeg speelde nog maar acht duels, de Brabanders veertien. Kruiningen moet nu nog achttien wedstrijden spelen, ter wijl de club in het hele kalender jaar 2010 tot een totaal van negen tien duels kwam. De stand in deze klasse geeft een totaal veFtekend beeld. Kruiningen staat zesde, maar zou in theorie koploper kun nen zijn als het alle inhaalwedstrij den wint. Veel clubs en trainers vinden terecht dat verenigingen met een gelijk aantal gespeelde wedstrijden uit de winterstop moeten komen. Verder kan uit het onderzoek ge concludeerd worden dat er in de verschillende klassen te veel wed strijden op het programma staan. Het merendeel van de ploegen moet tegenwoordig maar liefst 26 wedstrijden afwerken. Voor som mige teams komen daar nog na- competitie- en/of bekerwedstrij den bij. Het programma zit over vol. Doordat de winters in Neder land onvoorspelbaar zijn, is het den in de wintermaanden minder omgeploegd, omdat er niet op slechte velden gespeeld hoeft te worden. De nacompetitie moet van de vere nigingen behouden blijven. Het houdt de spanning in de competi tie waardoor ploegen niet halver wege het seizoen al uitgevoetbald zijn. Bij de opzet van de bekercom petitie kunnen wel vraagtekens ge zet worden. De poulefase lijkt zijn langste tijd te hebben gehad. Door terug te gaan naar het knock-out systeem kan de competitie ook iets eerder beginnen. De KNVB heeftal laten weten se rieus naar de uitkomsten van het onderzoek te zullen kijken. Maar om zaken te veranderen is een lange weg te gaan. De deur staat in ieder geval op een kier, het is nu aan de clubs zelf om een defi nitieve opening te forceren. Ze kunnen hun wensen kenbaar ma ken tijdens de clustervergaderin gen in de regio. de mooiste periode van het jaar de aantrekkelijkste wedstrijden op het programma. Dat de velden daardoor te weinig tijd krijgen om te herstellen zoals sommige vereni gingen melden, gaat niet helemaal op. Alleen het hoofdveld hoeft van af 1 juni beschikbaar te zijn en dat geldt slechts voor een klein aantal clubs. Bovendien worden de vel vragen om problemen. Een compe titie met maximaal twaalf teams zou een hoop lucht geven. Daar door ontstaat ruimte voor een lan ge winterstop. Ook kan er in de zomer langer door gevoetbald worden. Tot 1 juni de gewone competitie, daarna kan de nacompetitie voor enkele ploegen van start gaan. Zo staan in door Janny Vermeule waspik - Tijdens de regiokam pioenschappen turnen vrouwen in Waspik beleefde de Turnschool Zeeland uit Vlissingen een uitste kende dag. Er werden zes gouden medailles behaald. Daniek Witlox was bij de jongste deelnemers op eerste-divisieni- veau de beste en Loïs Meijers pak te zilver in de tweede divisie bij de pupillen 1. Goud was er ook voor Rachelle Hamels in de talentendi visie niveau 3. Ook in de talenten divisie, niveau 5, nam Minnah Sha- rifi het goud mee naar huis. Laris- sa Borgs was in de eerste divisie bij de pupillen 2 de sterkste. Bij de junioren eredivisie was de hoogste podiumplaats voor Kelly Goedege- bure. Bij de senioren, was het goud in de tweede divisie niveau 3 weggelegd voor Lisa Hendrikse. Al le turnsters van Turnschool Zee land plaatsten zich ook voor de landelijke wedstrijden, die begin maart beginnen. Richelle Salawanej (MTV Middel burg) plaatste zich in de eerste divi sie als derde voor de landelijke wedstrijden. Bij de instappers in de tweede divisie stroomden Fem ke de Bat en Roxanne Cappon door, evenals de pupillen Vera Ver meulen en Rachel Louws. Kim Tes- selaar kwalificeerde zich bij de pu pillen 2. Bij de jeugd dwong Amy Hiemstra een plaats af bij de lande lijke wedstrijden. EMM Temeuzen presteerde prima in de tweede divisie bij de jeugd- meisjes met Joëlle Dhanis. Zij haal de brons. Marie Hoek haalde bij de pupillen op dit niveau zilver. Delta Sport Zierikzee presteerde uitstekend in de eerste divisie met Anna Jendrusch en Wendy Ge braad die respectievelijk tweede en vijfde werden bij de pré-instap. Sanne Reintjes haalde goud in de tweede divisie pupil X. Samantha Steenbakker pakte de overwin ning bij de pupillen 2. Romy Rein tjes en Sanne Oskam werden in de ze categorie vijfde en zesde. Bij de senioren werd Marika Padmos der de en Joyce Huijers negende. Lisa Padmos eindigde als twaalfde bij de jeugd (tweede divisie). Forza Gymnastica was op dit niveau aan wezig met Sophie van de Vrie die veertiende werd. BADMINTON Derde klasse: Rillandia Smashers 2 - Rillandia Smashers 3 8-0, Zierikzeel - Rillandia Smas hers 3 7-1, Den Ossaert 1 - Temeuzen 2 6- 2, Zierikzee 1 - Marathon 15-3, Sjuttul 1 - Zierikzee 16-2, Den Ossaert 1 - Rillandia. Smashers 2 3-5, Marathon 1 - Rillandia Smas hers 3 5 -3. Vierde klasse: Zeeland 1 - Dèn Ossaert 2 7-1, Den Ossaert 3 - Den Ossaert 2 2-6, Zeeland 1 - Den Ossaert 37-1. Vijf de klasse: Rillandia Smashers 5 - Schepnet 3 3-5, Temeuzen 3 - Sjuttul 3 5-3, Marathon 3 - Schepnet 3 5-3. BILJARTEN Driebanden. Nationale bekercompetifcie. Vierde ronde. Garage Verbrugge Hyundai - Ca- sa Cara 8-0, 12-0 in sets: Martin Spoormans -Erik Haestrecht 3-0, 1.216-0.500; Henk Habra- ken - John de Bruijn 3-0, 1.216—.542; Ronny Daniëls - Jan van Hese 3-0, 1.730-0.791; Kees Wittens - John Kuijken 3-0,1.216-0.485. Return. Casa Cara - Garage Verbrugge Hyun dai 0-8, 0-11: John de Bruijn - Martin Spoor mans 1-2; Jan van Hese Henk Habraken 0-3; John Kuijken - Ronny Daniëls 0-3 en Arie Wil lem van Es - Kees Wittens 0-3. Driebanden. Vierde divisie, 't Bierwinkeltje - Reynaert/dranken Pluym 6-2: Cees A. Wissel - Robin Claerhoudt 20-30, 39; Mare Pauly - Jan de Rechter 25-19, 40; Joke Breur - Florent Rombaut 25-20, 49; Arie Vink - Carel van Mee- len 20-3, 21. ZAALVOETBAL Hulst. Rayoncompetitie. A-klasse: Beterdak/Zeeland Hekwerk-De KASTT 4-5, Ga rage Casteels-IZV/IBS 4-5, Taverne De Meer- paal-MTS Sporting De Bakker 3-7. Stand: Beterdak/Zeeland Hekwerk 12-33, De KASTT 13-28, IZV/IBS 12-22, Mi- cro-Analyse/Rue du Nord 121-8, MTS Spor ting De Bakker 13-18, De Top/Ripa 11-15, Ta verne De Meerpaal 11-10, ZOOT 11-4, Garage Casteels 11-2. B-klasse: Van Waes Graszoden-CC Den Dullae- rt 5-3, Lazerus/Nicky's-IZV/IBS 2 6-4, Metaal- handel Van de Walle/Slagerij Peter-Beltraffic 12-0, Boehlé Reizen/Spie-Café Ambiance 12-2. Stand: Lazerus/Nicky's 11-33, Van Waes Gras zoden 11-24, Imabo/Klaroen 11-21, Boehlé Reizen/Spie 11-21, CC Den Dullaert 12-18, Ca fé Ambiance 12-18, Metaalhandel Van de Walle/Slagerij Peter 12-12, IZV/IBS 2 12-7, Bel- traffic 12-1. AGENDA VOETBAL Oefenwedstrijd. Terneuzense Boys-RCS 19.45 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48