een Zuid-Hollands eiland E zeeland 13 Eis van tien jaar voor leider xtc-laboratorium Gratis track bij aankoop van 2 actieproducten Statenlid Gertjan Bouterse: commentaar Goeree Veelpleger hangt twee jaar therapie boven het hoofd Het zijn toch vooral eilanders Altijd mot met die Zeeuwen dinsdag 18 januari 2011 inwoners telt Goeree-Overflakkee en vier gemeenten: Oost-Flakkee,Middelharnis, Dirksland en Goedereede. Toen sneuvelde een plan tot oprichting van een stadsprovincie Rotter dam, zonder Flakkee. „Goeree bij Zeeland betrekken kan een goed idee zijn, als de mensen uit Goeree willen. Ik hoop dat de cultuur van het eilandjesdenken niet groter wordt en we schreeuwers erbij krijgen. Die hebben we al genoeg." olitiek Zeeland lijft Goe ree-Overflakkee graag in. Dat is beter voor Goeree en beter voor Zeeland, zo klinkt het. Zuid-Holland heeft immers de gebieden als de Grevelingen. Hans Segers (SP) vindt een discus sie over Flakkee alléén, weinig zin vol. Hij voelt meer voor een lande lijke herijking van de provincieg renzen en opdeling in 'logische' re gio's. Zeeland (inclusief Flakkee) zou dan moeten opgaan in een zuid westelijke Delta. Sjoerd Heining (WD) zegt dat Goeree-Overflakkee voor zijn ge voel al bij Zeeland hoort. „We ver staan elkaar. Maar zo'n beslissing ligt uiteindelijk toch bij het parle- men." Jan Bergen CDA) zegt dat dit onderwerp binnen de partij niet actueel is. „Maar als de bevol king van Goeree-Overflakkee wil, moeten we er snel werk van ma ken. Als ik alles optel, zijn er al leen maar voordelen te bedenken om Goeree-Overflakkee toe te voe gen aan Zeeland." Peter Holtring (PvdA) constateert dat deze discussie rond verkiezings tijd vaker oplaait. Hij mist argu menten waarom Goeree-Overflak kee ingelijfd moen worden. „Welk probleem willen we ermee oplos sen? Is dit het antwoord op krimp?" Leen Harpe van GroenLinks ver wijst naar de brochure van zijn partij in maart vorig jaar over uit breiding van Zeeland. „Toen stond de Brabants-Zeeuwse werkgevers organisatie pal achter ons voorstel. En dat voor een linkse partij." Gertjan Bouterse van Sociaal Zee land verwacht iets meer bestuurs kracht bij een groter Zeeland. „Het nadeel is dat er veel stemmen naar de SGP zullen gaan." De laatste keer dat serieus werd ge sproken over een provinciale herin deling was in 1997. Staatssecretaris Van de Vondervoort (PvdA) kwam met het plan tot oprichting van de stadsprovincie Rotterdam per 1 januari 2000. Daarin was geen plaats voor Goeree-Overflak kee, dat naar mening van de Twee de Kamer het beste af was bij Zee land. De Eerste Kamer stak uitein delijk een stokje voor deze ontwik keling. geen oog voor de noden van de eilandbewoners, terwijl krimp-provincie Zeeland wel wat extra inwoners kan gebrui ken. Voorwaarde is wel, roepen de politici in koor, dat de inwo ners van Goeree daartoe zelf het initiatief nemen. Een andere voorwaarde is dat Zeeland als zelfstandige provin cie blijft bestaan. Dat is niet vanzelfsprekend, want het kabi- net-Rutte is voorstander van een Randstadprovincie. En als die superprovincie er komt, ligt samenvoeging van andere pro vincies voor de hand. Een pro vincie die met opheffing wordt bedreigd, wint niet aan geloof waardigheid als deze begerig naar een aangrenzend eiland kijkt. Eerst zal de provincie Den Haag moeten overtuigen van het bestaansrecht van Zee land. Want alleen als het kabi net dat onderschrijft, heeft na denken over Goeree zin. MIDDELBURG - Tegen een 40-jarige Vlissinger is gisteren voor de recht bank in Middelburg de ISD-maat- regel plus twee weken cel als ten uitvoerlegging van een eerder von nis geëist. De Vlissinger, die groten deels ontkent, wordt ervan ver dacht drie achtereenvolgende da gen in juni bij een Vlissingse super markt blikjes bier te hebben gesto len. Volgens de bedrijfsleider be hoort de Vlissinger tot een groepje draaideurcriminelen dat bijna elke dag de winkel leeghaalt. De ISD-maatregel is een verblijf van twee jaar in een instelling voor stel selmatige daders. Uitspraak over twee weken. bied." Johan Robesin (PvZ) vindt dat D66 het initiatief moet nemen om de gevoelens van de bevolking achter de Zeeuwse noordgrens te peilen. „Ik heb horen verluiden dat Goeree-Overflakkee zich niet echt thuisvoelt bij Zuid-Holland." Met een gebiedsuitbreiding kan langer het hoofd worden geboden aan het krimpende inwonertal, somt hij nog een belangrijk voor deel op. „Nadelen? Die zie ik eigen lijk niet." Dick Visser (Christen unie) evenmin. Of het moet de 'uitgestrektheid' zijn die onstaat. „Van noord naar het zuiden van Zeeland ben je dan dik twee uur onderweg." De voordelen voor bei de kanten zijn volgens hem duide lijk talrijker. „Nu hoort het ner gens écht bij. Wij zijn gewend te werken en denken in een eilanden structuur. Het scheelt een hoop overleg", verwijst hij naar gedeel- Ivonne van Leer werkt al acht jaar op Goeree-Overflakkee. Weliswaar is de 38-jarige in Zierik- zee geboren, maar als je zo lang op Goeree-Overflakkee werkt, heb je enig recht van spreken. De medewerkster van Struijk 8c Struijk Makelaardij in Middelhar- nis, die voorheen vanuit Ouddorp het eiland doorkruiste voor haar werk, ziet wel iets in het idee van D66 om Goeree-Overflakkee 'on der te brengen' bij de provincie Zeeland.Want de inwoners van Goeree-Overflakkee zijn in haar beleving toch vooral eilanders: met liefde voor zee, kust en rust. Eilandgevoel is wat hen bindt. De zestienjarige Dirkslander Steven Oosthoek (links) kan kort zijn over de aansluiting van Goeree-Overflakkee bij Zeeland: „Doe maar niet. Ik heb het niet zo op die Zeeuwen. Die denken dat ze alles zijn, ik heb er altijd mot mee."Zijn vriend en plaatsgenoot Mark van Schie (19) knikt. Het is vaak 'wij tegen de Zeeuwen', als het op knokken uitloopt. „Zeeuwen hebben een andere cul tuur", denkt de Ouddorpse Natha lie Tanis (16). „Meer boer-achtig. Ze zoeken altijd ruzie. En", gie chelt ze, „Er zijn zoveel koeien in Zeeland." www.pzc.nl Video Moet Goeree Overflakkee bij Zee land of niet? Bekijk de video op www.pzc.nl Wellness Januari is bij de PZC wellness maand. Bekijk de speciale website op pzc.nl/wellness STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter @pzcredactie MIDDELBURG - - Het Openbaar Mi nisterie in Middelburg heeft maan dag bij monde van offiecier van justitie de Smet tegen een 62-jari- ge Rotterdammer bij verstek een gevangenisstraf van tien jaar geëist. De Rotterdammer, die nog steeds voortvluchtig is en internationaal staat gesignaleerd, wordt gezien als de grote man achter het xtc-labora- torium, dat op 3 juni vorig jaar in Kerkwerve werd opgerold. Het xtc-lab was gevestigd in twee zee containers, die door de Kerkwerf- se eigenaar aan de Rotterdammer waren verhuurd. Uit onderzoek bleek dat de xtc die door de mannen werd geprodu ceerd, tot de gevaarlijkste soort be hoort: Crystal Meth, ofwel 'Ameri ca's most dangerous drug'. Bij een doorzoeking in het lab werd 19 ki lo van dit goedje aangetroffen. Twee Rotterdammers (47 en 49 jaar), zijn al eerder voor hun aan deel door de rechtbank veroor deeld tot celstraffen van acht en vijfjaar. De eigenaar van de contai ners, een 59-jarige man uit Kerk werve werd destijds vrijgesproken. Tegen de 47-jarige Rotterdammer loopt ook nog een ontnemingvor dering van 23.292 euro. De rechtbank wijst vonnis op 31 ja nuari Exclusief bij CI000. Kijk voor uw winkel op www.c1000.nl Calvé pindakaas 2 potten a 350 gram naar keuze f Calvé:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3