Zeeland PZC Facelift Oosterland uit startblokken Bril SCHOUWEN-DUIVELAND ÉS 18 en 19 17 20 en 21 WONINGBOUW Veel animo vanuit het dorp voor verschillende nieuwbouwprojecten almanak Tip? redactie@pzc.nl Tientallen konijnen uit woning gehaald Reddingsmaatschappij haalt auto uit zee Al twee maanden geen brievenbus Ondernemers hebben zorg over toekomst Ellemeet blijft het dorp van Mari Kristelijn Dinsdag 18 januari 2011 Plattelandsvrouwen geen tuttenclub maar vrouwen van nu Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Joeri Wisse OOSTERLAND - Na jaren van plan nen maken, gaat over enkele we ken de 'metamorfose' van Ooster land van start. In februari begint aannemer H4A met het bouwrijp^ maken van diverse locaties in het dorp. De inwoners lopen ondertus sen goed warm voor de diverse wo ningbouwprojecten. De verhuizing van Bouwbedrijf Boogert is de spil van het zogehe ten Masterplan Oosterland. Het be drijf zit nu nog verspreid over ver ss* schillende plekken in het dorp en verhuist naar de rand. Daar ont staat samen met het parkeerter rein en de verplaatsing van Auto bedrijf Van der Have en de weeg brug een nieuwe dorpsentree. Op de vrijkomende locaties van Boogert komen huizen. Volgens Gert-Jan Oostwouder van het be drijf is daar veel belangstelling voor „Van de zes starterswoningen aan de Sint Joosdijk hebben we er al drie verkocht." Op de andere drie huizen liggen opties. Op dezelfde locatie bouwt Boogert ook acht 'patiowoningen', die 239.000 euro kosten. Doordat er een bad- en slaapkamer op de be gane grond is, zijn deze geschikt voor senioren. „Maar de huizen zijn ook interessant voor een gezin met twee kinderen", zegt Oost wouder. De woningen worden gro tendeels gebouwd op de plek van de ijsbaan. Zodra de bedrijfgebou- wen van Boogert gesloopt zijn, komt daar een nieuwe ijsbaan te rug. Aan de Lange Achterweg, waar Boogert een (inmiddels leegstaan de) opslagruimte heeft, komt een twee-onder-een-kapwoning. Voor alle projecten geldt dat de bouw van start gaat zodra de helft is ver kocht. „Dat is een voorwaarde om mee te doen aan de woningborgga- rantie", legt Oostwouder uit. „Daarmee heeft de koper de zeker heid dat een project doorgaat, ook als we failliet zouden gaan." Tegelijkertijd start H4a ook met het bouwrijp maken van Oostkens- hill II, waar achttien vrije kavels worden uitgegeven. Volgens de ge meente hebben zich zo'n twintig mensen aangemeld voor een ka vel. Zodra de voorzieningen zijn aangelegd, mogen de mensen op volgorde van inschrijving een stuk grond kopen. De percelen zijn ge middeld 650 m2 groot. Het nieuwe pand van Boogert wordt een 'blikvanger voor het ei land', belooft Oostwouder.. „Het ge bouw krijgt een moderne architec tuur, die goed past in het Zeeuwse landschap." Zo komt er voor het gebouw een met basaltstenen be kleedde dijk te liggen. Voor zowel het kantoor als werkplaats worden 'duurzame' materialen toegepast als bakstenen en leipannen. De bouw hiervan zal ruim een jaar in beslag nemen. ZIERIKZEE - De economische ontwikkelingen dernemerskring Schouwen-Duiveland). Men- detailhandel. „Kansen voor nieuwe werkgele- Daarom pleit OSD voor actie. Schouwen-Dui- baren de ondernemers op Schouwen-Duive- no Suur, voorzitter van jong OSD, schetste genheid zullen dus vooral in het toerisme en veland moet inspelen op een veranderende sa- land nog zorg. Dat bleek gisteren tijdens de dat de werkgelegenheid op het eiland onder de zakelijke dienstverlening moeten worden menleving. „Want anders verliest de parel jaarlijkse nieuwjaarsbijeenkomst van OSD (On- druk staat, met name in de landbouw en de gezocht." haar glans." foto Dirk-Jan Cjeltema 'S GRAVENPOLDER De dierenambulance heeft afgelo pen zaterdag 34 Franse hangoorko nijnen uit een woning in 's-Graven- polder gehaald. Ze waren door de politie gevonden. De bewoner was een natuurlijke dood gestorven en de konijnen liepen los in het huis en de achtertuin. Vijftien konijnen zijn ondergebracht bij vogel- en zoogdieropvang de Mikke in Mid delburg, voor de rest wordt onder dak gezocht bij knaagdieropvang centra in heel Nederland. BROUWERSDAM Op de Brouwersdam is zondagmid dag een auto de zee in gerold. Op dat moment voer juist een redding boot van de KNRM voorbij die een onfortuinlijke kitesurfer naar de wal bracht. Nadat de kiter op het strand was ge zet heeft de bemanning van het kust hulpverleningsvoertuig de au to met een lier weer op het droge getrokken. De eigenaar zat op het moment van het ongeluk niet in de wagen. DRIEWEGEN Een postduif is natuurlijk hopeloos ouderwets, maar in Driewegen (bij Biervliet) zouden inwoners er maar wat blij mee zijn. Ze kunnen al twee maanden hun brieven en kaartjes niet meer kwijt. Op zaterdag 13 november ramde een auto de enige brievenbus van de buurtschap. Wendy Eelsing (TNT) beloofde gisteren beter schap. „We doen ons best om de nieuwe brievenbus volgende week alsnog te plaatsen." Hij zag het de laatste tijd niet zo goed meer. Vooral op het werk had de Middelburger er last van. Hij moest steeds verder naar het beeld scherm toe kruipen. De bril die hij al jaren droeg, was duidelijk aan ver vanging toe. Trots verscheen hij met een nieuw exemplaar op kantoor. En het moet gezegd worden, het is een mooie bril en die staat hem uitste kend. Maar een oplossing voor het probleem was het niet. Want alles wat zich ver weg bevindt, zag hij wel haarscherp, maar de letters op het beeldscherm waren nog steeds vaag. Nu waren de glazen juist weer te sterk. Een beeldschermbril bleek wel te helpen. Nu wisselt hij voortdu rend van bril maar ziet alles goed. Bijna alles. De resultaten met het ta felvoetbal laten met beide brillen te wensen over, klaagde hij onlangs. „Eigenlijk zou ik daar mijn oude bril voor moeten meenemen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33