Coeree is welkom bij Zeeland 'Rookcafé na drie reprimandes dicht' Ik PZC Studieschuld stijgt explosief Bluswater Moerdijk gaat naar Sluiskil Sonny Boy op de rode loper 9 DINSDAG 18 januari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 14 - los nummer €1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN VOORZET D66 Zeeuwse politiek wacht op jawoord van eilandbevolking gang levert veel resolute afwijzin gen op, veelal zonder argumenten. Gevoelsmatig zeggen velen zich meer tot Zuid-Holland (lees: Rot terdam) aangetrokken te voelen. Een enkeling kiest op basis van ar gumenten voor Zeeland. pagina 2 en 3: een eiland, maar wel een Zuid-Hollands eiland pagina 3: commentaar DEN HAAG - De helft van alle uitga ven die de overheid in 2009 deed voor studiefinanciering bestond dat jaar uit leningen die de studen ten zelf moeten terugbetalen, meldt het CBS. Het ging om 1,85 miljard euro. In 1997 was dit nog vierhonderd miljoen. Oorzaak van de explosieve stijging van studie schulden is de prestatiebeurs, waar door studenten die niet binnen tien jaar een diploma halen hun gehele beurs plus de rente voor al le jaren dat zij hebben gestudeerd moeten terugbetalen. pagina 4 en 5: student betaalt SLUISKIL - De komst van drie scheepsladingen met licht ver vuild slootwater uit de omgeving van het afgebrande bedrijf Che- mie-Pack in Moerdijk naar afval verwerker Heros in Sluiskil veront rust Sluiskillenaren. Het water is afkomstig uit sloten rond Chemie-Pack en wordt opge slagen op het terrein van Heros. Of het water ook in Sluiskil ver werkt wordt of uiteindelijk terug gaat naar Moerdijk, is nog niet be kend. pagina 22: afval Moerdijk naar V3/ Sluiskil MIDDELBURG - Als puntje bij paal tje komt, is Goeree-Overflakkee meer dan welkom bij Zeeland, maar het initiatief daartoe moet dan wel vanuit die bevolking zelf komen. De fractievoorzitters in de Staten van Zeeland zijn vrijwel unaniem in hun reactie op de nieuwe voor zet van D66. Een groter Zeeland staat sterker tegenover het landsbe ■■■■■■■BnHHHMÉBnnHBHR stuur én Goeree-Overflakkee weet zich binnen het Zeeuwse gegaran deerd serieus genomen. Mocht het eiland worden meegesleurd in de nieuwe plannen voor een 'Rand stadprovincie Rotterdam', dan bungelt het er maar wat bij, klinkt uit de Abdij het belangrijkste argu ment voor de samenvoeging. De Zuid-Hollandse commissaris van de koningin Jan Franssen (WD) is voorstander van een 'éch te Randstadprovincie als robuuste oplossing', zei hij in zijn nieuw jaarstoespraak. Hij wilde gisteren niet ingaan op eventuele toevoe ging van Goeree aan Zeeland. Kar- la Peijs liet zich er ook niet over uit. „Het is verkiezingstijd en er zullen deze weken vele ideeën over de inrichting van Zeeland en meningen over actuele kwesties worden geventileerd door Zeeuw se politici", laat Peijs weten. In 2009 lonkte de Zeeuwse com missaris nog naar Bergen op Zoom en het achterland, als 'lo gisch geheel van de zuidwestelijke delta'. Dit tot onvrede van haar Brabantse collega Maij-Weggen. De inwoners van Goeree-Overflak kee zelf staan niet te springen om aansluiting bij Zeeland. Een rond SCHEVENINGEN - Acteurs Eliyha Altena Waldy, Daniel van Wijk, Sergio Hasselbaink en Ricky Koole (vlnr) poseren maandag op de rode loper voorafgaand aan de premiere van de Nederland se speelfilm Sonny Boy in het Circustheater in Scheveningen. De nieuwe rolprent is gebaseerd op een roman van schrijfster en journalist Annejet van der Zijl. foto Robert Vos/ANP Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 DEN HAAG - Cafés die tot drie keer toe het rookverbod aan hun laars lappen, moeten tijdelijk worden gesloten. Daarvoor pleiten de SP en PvdA. Morgen treffen de politie ke partijen minister Edith Schip pers (Volksgezondheid) in een de bat over de versoepeling van het rookverbod. Schippers maakt een uitzondering voor cafés zonder personeel met een vloeroppervlak te van minder dan 70 vierkante meter. De oppositiepartijen Groen links, SP en PvdA verwijten de minister dat ze haar oren laat han- gen naar de wensen van de tabaks industrie. De minister heeft de controle te veel laten versloffen, is hun verwijt. Hierdoor wordt nu weer op grote schaal gerookt. Ook in de grotere cafés mét personeel. pagina 10 en 11: asbak staat weer op de bar Goeree-Overflakkee hoort bij Zeeland reageer op www.pzc.nl reacties:464 72% Radioactief afval hoort niet in de grond 1688"555530" Anne-Wil Blankers vanavond met 'Lente' in Middelburg 13 Vandaag als bijlage bij uw dagblad Bewolkt en nat, China vraagt nog één keer respect (AuzieUis (je beste doping

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1