glippen sport 133 Nieuwkerk is Zeeuwen weer te snel af Van Ewijk heeft ATB Cup al binnen na winst in voorlaatste wedstrijd Derby in derde klasse Fout arbiter pakt nadelig uit voor topteam maandag 17 januari 2011 In de derde klasse K maken Togo en Blauw Wit voor de Bevelandse derby. Die is zaterdag om 19.15 uur in Goes. Even later, om 19.40 uur, begint in hetzelfde Sportpunt Zeeland het duel tussen de overgangsklassen Tjoba en Oranje Wit Crucq en Joyce Schoonnaard 2, Esther Kasse en Demi Mondeel 1. Sagitta-Swift 18-14: Gebrand om niet in de gevarenzone te belan- STEENBERGEN - Het Topteam 's Lands Welvaren boekte in het dub- belweekeinde in de eredivisie een 6-o-overwinning op Wellse Vaert, maar verloor met 2-4 van Dibo The City T.T./Blitz Optiek uit De venter. Het eerste resultaat was een prima prestatie, waarbij Ian van Krieken en Peter de Bree en Harrie van de Boogaard voortreffelijk voor de dag kwamen in het kader 47/2, 71/2 en bandstoten. De tweede wedstrijd kreeg een wat wrange bijsmaak, omdat De Bree door een scheidsrechterlijke dwaling een winstkans in rook zag opgaan. De arbiter verontschuldig de zich na afloop bij de Middelbur ger, die dat gebaar waardeerde. Maar aan het resultaat was niets meer te veranderen. Nu bleef het bij de ene overwin ning van Van Krieken. den ging het toch mis voor de Mid delburgers. „Het is vooral een men tale kwestie", zei coach Marianne Marinissen. Swift zag na rust (8-6) de achterstand oplopen. Scores Swift: Roel Klootwijk 5, Richard Geldof en Paul van den Berg 3, Bas Gun- ter, Elvera Wattel en Naomi Zuidweg 1 Togo-Stormvogels 17-14: Alleen na rust kende derdeklasser Togo een mindere periode. Tien minu ten na de hervatting knokte Storm vogels zich op karakter terug van 10-7 naar 10-10. De rappe 11-10 en 12-10 die volgden, gaven de bezoe kers een knauw, die nu wel een vol doende scoorden, maar in een vak te kampen hadden met verdedi gend wankelende dames. De winst kon Togo in de slotfase niet meer ontgaan. Scores Togo: Jan-Kees Goossens 4, Niek Meerman, Corné van Rooijen, Marscha van Belzen en Anouk Hazelaar 3, Janneke de Wit 1. Scores Stormvogels: Frank Peene 5, Arjen Schoe en Francky Koole 2, Niek Peene, Kristian Gabriëlse, Loura kleine- pier, Linda de Witte, Elmar Gabrielse 1. Scheldevogels-Blauw Wit 14-13: Blauw Wit bezorgde medekoplo per Scheldevogels een heet middag je. Tactisch had coach Wim Voor- neveld zijn team goed staan. De marge die Scheldevogels had bij rust (10-8) was dertig minuten la ter gehalveerd. Scores Blauw Wit: Danny Hoogstrate 3, Bastiaan Rijk, Ivo Flipse, Edwin Bom- meljé en Janet Verboom 2, Claudia Tim mermans en Marco de Jonge 1 Ondo-Oranje Zwart 18-6. Scores On- do: Ronald Wisse 7, Joris Hoogwerf 4, Jeroen Mesu en Annemieke Koppelaar 2, Robbie Mesu, Nikie Geervliet en Tho mas Mesu 1. All Ready-Olympia 11-18. Scores All Ready: Jan Willem van Nieuwenhuize 5, Bram Bolle, Jacco de Loof, Robert den Oude, Esther Snoek, Manon To- rensma, Desiree de Loof 1 door Wim de Vos OUDDORP - De aanval is de beste verdediging. Dat moet de tactiek zijn geweest die Edzard van Ewijk zich had voorgenomen bij de start van de voorlaatste wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup. Meteen na de start op een parkoers bij Port Zelan- de in Ouddorp plaatste de coureur uit Wolphaartsdijk een aanval en in de slotronde slaagde hij er in om zijn laatst overgebleven concur renten, Luc van Eek en Dennis Raadtgever, van zich af te schud den. Het betekende de vierde over winning voor hem. Natuurlijk had Van Ewijk zich ook kunnen beperken tot een defensie ve tactiek, maar zo zit de Bevelan der niet in elkaar. „Het was alles of niets. Ik besef dat het niets had kunnen worden, maar dan had ik volgende week in de finale de zaak door Sjaak Sinke WESTENSCHOUWEN - Na zijn zeges in de Kustcross en de Tankloop was Wim Nieuwkerk (Fijnaart) in de 39e editie van de Deltacross weer te sterk voor de Zeeuwse atle ten. De 'verliezers' waren niet echt teleurgesteld. „Het gaat steeds be ter en ik was blij dat ik hem tot half de wedstrijd kon volgen na mijn blessure", zei Dynamica-at- leet Tim Pleijte. Zijn clubgenoot en de leider in de H4A-crosscom- petitie, Martijn de Kok, kon zich goed vinden in de derde plaats: „Ik ben de afgelopen weken wat grieperig geweest en heb daardoor nauwelijks getraind." Nieuwkerk nam in Westenschou- wen meteen de leiding van het pe loton met zo'n zeventig vertrek kers. Na vijf kilometer moest Pleij te een klein gaatje toestaan. nog recht kunnen trekken. Achter af gezien was dit dus de juiste keu ze. Nu kan ik zaterdag rustig naar Westenschouwen voor de slotwed strijd." Door een hoge klassering in Oud dorp kon Van Ewijk zich al verzeke ren van een nieuwe winst in de Zeeuwse ATB Cup. Daarvoor dien de hij bij de eerste vijf te eindigen. Daarin slaagde hij ruimschoots. Ondanks een zwakke start in de competitie - hij kreeg in Heinkens- zand felle tegenstand van de broers Sander en Robbert Vleugel - kon Van Ewijk de competitie al vrij speodig naar zijn hand zetten. In het frisse Ouddorp kreeg Van Ewijk na zijn eerste tempoverho-' ging het vijftal Luc van Eek, Den nis Raadtgever, Ismael Sgers, Johan Padmos en Kasper Schotte mee. Hij hield het tempo vrij hoog, waardoor Schotte, Segers en Pad- „Nieuwkerk versnelde niet maar ik moest wat inleveren." Bij het ingaan van de laatste ronde keek de Vlissinger tegen een ach terstand van ruim honderd meter aan. Master Sjaak Luteyn was Zeeuws crosskampioen Jesper Francke gepasseerd, die alle moei te moest doen om de Luteyn te volgen. Op de meet noteerde Nieuwkerk een tijd van 33 minu ten en 56 seconden. Pleijte kwam precies een halve minuut later aan. De Kok pakte op de derde plaats 141 punten voor de crosscompeti tie. Hij blijft leider met 790 pun ten. Nieuwkerk neemt volgend jaar waarschijnlijk gas terug. Na een imponerende opmars via vmbo, mto, hogeschool en de universiteit heeft hij een baan gevonden als werkvoorbereider bij een bouwbe drijf waardoor hij zijn trainingom- mos moesten lossen. In de slotfase was er een fraai steekspel van de drie overgebleven koplopers. Om de beurt demarreerden zij, maar pas de uitlooppoging in de slotron de van Van Ewijk had succes. Met een verschil van slechts enkele se conden op Van Eek en Raadtgever haalde hij de finish. Bij de veteranen kan het op de slot dag nog een spannende aangelegen heid worden. De Belg Franky Tael- man (enkele jaren achtereen win naar van de ATB Cup) bracht de spanning terug door min of meer verrassend te winnen. „Ik was wel licht niet de sterkste vandaag, maar wel de slimste", zei de Belg la chend. Voor de eindzege zijn er nu nog enkele kanshebbers over. Bij de vrouwen werd Marquerite de Neve, die reeds zeker is van de eindzege, geklopt door Ines Klok uit Rockanje. vang zal moeten inkrimpen. Marcel Fiering (Pallas'95) hield bij de masters H35 Arjan Beije achter zich. Sjaak Luteyn was ongenaak baar bij de masters H45. Theo den Herder (AV'56) was de sterkste master H55 en de Joop Lasseur had bijna zes minuten voorsprong bij de masters H65. Bij de vrouwen was er een comfor tabele zege voor Anjolie En gels-Wisse. De Belgische Erica de Coninck werd tweede voor Laurey Hey (Flakkee). Leonie Ton (Delta Sport) finishte op de vierde plaats overall, tevens de zege bij de mas ters D35. Aniek Aper (RKHAV), de enige bij de senioren, en clubgenote Margot de Nijs vochten om de eer op de korte cross. De zege op de korte cross voor de mannen ging naar Edwin van Gurp (Sprint) voor Leon Jacobse (Dynamica). OP WEG NAAR LONDEN Welke Zeeuwse sporters richten zich op de Spelen van 2012? Op weg naar Londen, via www.pzc.nl/blogs VOETBALAWARDS Voetballer van het jaar, talent van het jaar, scheidsrechter van het jaar, zie www.zeeuwsevoetbalawards.nl STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Gedrang bij de start van de Deltacross. Arjan Beije (wit-blauw shirt, zwarte broek) en Tim Pleijte (zwart tenue) wa ren snel weg. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 83