nieuwjaarsduik veel uitnodigender Dagelijks duwen we er talloze keren op, zonder erbij na te denken. Het lichtknopje is een van de meest ondergewaardeerde hulpmiddelen in huis. Tijd voor een ode in de vorm van een overzicht van de laatste trends in lichtknopjesland. door Suzanne Dijkstra wonen@wegener.nl 024-3650509 Zaterdag 15 januari 2011 Net lekker lui op de bank, wordt het schemerig in huis. De weg naar het lichtknopje is kort, maar een schake laar met afstandsbediening zorgt nét even voor extra luxe. Zo'n radiografisch systeem is ook handig voor hen die minder mobiel zijn. De huidige lichtschakelaar moet voor het gebruik van afstandsbediening worden omge bouwd. Vervang hem door een speciale inbouwontvan- ger. Toch de schakelaar met de hand bedienen? Dat kan ook. Handig als de afstandbediening spoorloos is. Er zijn veel domoticasystemen met een lichtschakelaartoe passing, zoals het Home Easy-systeem. Het Home Easy- pakket bestaat uit zenders en ontvangers, specifiek ont worpen voor de bediening (centraal of op afstand) van verlichting, apparatuur, verwarming en toegangspoor ten. Ook zijn er systemen voor het bedienen van de ver lichting via de iPhone. De Hager Group biedt ook scha kelaars met afstandbediening voor lampen, rolluiken en andere elektrische apparaten. Ook heeft het merk ver lichting die vanzelf aangaat wanneer iemand de kamer binnenstapt en zelfs draadloze lichtschakelaars die over al op kunnen worden geplakt. Een lichtknopje is vaak een simpel, plas tic ding dat amper opvalt op de muur. Dat kan leuker, vonden de ontwerpers van YCN, een wereldwijd creatief net werk. Vandaar dat ze een make-over bedachten voor het lichtknopje. Het zijn eenvoudige stickers met monden, wenkbrauwen, blosjes, sproeten, over- hemdboorden en snorretjes, om van el ke lichtschakelaar een vrolijk gezicht te maken. De Light up your mood- stickers zijn ook geschikt om de ther- mostaatknop of deurknoppen 'smoel' te geven. De stickers kosten 7 euro voor een setje van 8 stuks. Wie een beetje creatief is met ge kleurd plakband, knutselt zelf een uniek gezichtje. Vooral kinderen zullen er de grap van inzien, maar ook in een volwassen huis geven de lichtknopjes een vrolijke noot in het interieur. In dezelfde stijl past de Mr. Switch van de Brit John Caswell. Hij ontwierp een afdekkapje met oortjes, een mond en wenkbrauwen. Het kapje wordt over een bestaand lichtknopje geschroefd. www.homesolutions.nl en www.homeeasy.eu www.ycnonline.com www.johncaswellde- sign.co.uk/mrswitch Uitzicht op de huizen waarvan de Van Otteles er een bewonen, foto's CvO In dat opzicht dus niets te klagen? „We wonen hier sinds november en ik merk al dat het zout van de zee een aanslag op je interieur is. Omdat we hier in principe drie jaar blijven, namen we onze eigen meubels mee. Ik zie nu al dat het aan slijtage onderhevig is. Je kunt alles wel afsluiten, de zoute lucht doet toch zijn werk. Ook aan de auto's zie je de gevolgen van het zout. Dat schijnt in Nederland ook zo te zijn als je aan de kust woont, maar niet in de mate zoals hier." Cijs, René, Tim, Charlotte en de vier weken oude Daan van Ottele. wie: Charlotte (gesprekspartner, 38), René (40), Gijs (3), Tim (2) en Daan (4 weken) van Ottele beroep: zij: nu nog huisvrouw, hij: beleidsmedewerker mi lieu eerder: Arnhem nu: Oyster Pond, Sint Maarten (sinds november 2010) Ach, ga je toch zo nu en dan lekker bij Ikea shoppen! „Nee, nee, die hebben ze hier niet. En toch hebben we een keuken en sanitaire voorzieningen van Ikea... Grappig hè? Het zijn nieuwe hui zen, wij zijn de eerste bewoners. De Franse projectontwikkelaar heeft kennelijk het nodige materi aal van Ikea laten invliegen. Voelt wel vertrouwd, ha, ha..." Kerstmis en de jaarwisseling zullen dat dit keer niet zijn geweest... „Zeker niet. Kerstmis in de tropen, dat is wel een vreemde gewaarwor ding hoor. Al maken ze er hier wel werk van, met kerstbomen en veel versiering. Echt leuk. Maar terwijl jullie ouderwets kerstweer met sneeuw en vorst hadden, vierden wij oudjaarsavond met een barbe cue! En een nieuwjaarsduik is hier een stuk uitnodigender dan in Ne derland kan ik je vertellen." En dan was er ook nog maar net een nieuwe telg in het gezin... „Nadat we besloten de stap te wa gen, bleek ik zwanger van onze derde. We hadden ons dus al wel geestelijk ingesteld op een beval ling zonder dierbaren in de buurt. Daan is geboren op 20 december en gelukkig bestaat er zoiets als sk-ype. Is iedereen toch 'dichtbij'." Vader, moeder, drie kinderen. Dan hebben jullie wel een flink huis. „Nee, valt mee. We hebben drie slaapkamers, de babykamer is ook logeerkamer. We hebben geen ber ging en geen zolder, maar kunnen de spullen prima kwijt. Al ben ik denk ik wel blij dat ik het weer heb als we weer terug zijn." Hoezo, 'als we weer terug zijn'? Wie gaat er nu weg uit zo'n paradijs? „Zoals we er nu over denken, zijn we na drie jaar terug. Maar ja, we hebben hier al genoeg mensen le ren kennen die dat ooit ook zei den. Ën die wonen er nog altijd..." Reageren en aanmelden? redactie.wonen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 99