gullere banken :eeland25 Leegstand eiland geen reden tot zorg Kort geding om behoud Peter Cerritsz-orgelkas AVA INBOUW CENTER hét totaaladres Musea definitief over naar stichting Pit Beton naar Raad van State Braakbal pluizen over toekomst zaterdag 15 januari 2011 UNIEK IN ZEELAND! - Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Tel. 0118 471777 www.avaiabouw.nl goes - De twee musea in Goes en Kapelle komen definitief onder de vleugels van de nieuwe stichting Bestuur Musea de Bevelanden. De ze stichting neemt de exploitatie van de musea over van de gemeen ten Goes, Borsele, Kapelle en Noord-Beveland. Volgens (beoogd) voorzitter Toine Wevers zijn de vier gemeenten be reid de komende drie jaar onge veer hetzelfde bedrag aan de stich ting te betalen als ze nu doen aan de gemeenschappelijke regeling voor Historische Museum de Beve landen (HMDB) en het Fruitteelt museum in Kapelle. In totaal ont vangt de stichting van de vier ge meenten per jaar ruim 450.000 eu ro. Het was ooit iets meer, maar de bedragen worden lager om te voldoen aan de bezuinigingsricht lijn van de Vereniging van Zeeuw se Gemeenten. In de nieuwe stich ting spelen de vier gemeenten slechts een subsidiërende rol. wissenkerke - Bouwconcern De Hoop, moederbedrijf van Pit Be ton in Kamperland, heeft beroep ingesteld bij de Raad van State te gen het bestemmingsplan voor de haven in Kamperland. Rond de ha ven - en mettertijd op het bedrijfs terrein zelf - moeten woningen aan het water komen. De directie van De Hoop wil geen toelichting geven op het beroep. Wethouder Adrie van der Maas van de gemeente Noord-Beveland toont zich verbaasd over de juridi sche stappen. Tot nu hadden de ge meente en het bedrijf goed over leg. Het beroep richt zich op de ze kerheid dat bouwactiviteiten in de haven de heipalenfabriek niet be perken in de activiteiten. Het gaat vooral om de milieucontour rond het bedrijf In het bestemmings plan staat dat de bedrijfsvoering van Pit Beton tot zeker april 2015, of zolang als overeen te komen, ge garandeerd is. Nieuwe winkelpanden, zoals hier aan De Kromme Reke in Renesse, worden niet meer vanzelfsprekend erg snel ver huurd aan marktpartijen. zierikzee - Leegstand in het winkelbestand is ook op Schouwen-Duiveland geen onbekend fenomeen. In de grotere kernen als Bruinisse, Zierikzee of Renesse staat met enige regelmaat het nodige leeg en soms ook gedurende lange tijd. „In Renesse is leegstand vaak seizoensgebonden", zegt Bruno van der Hoek van de ondernemersvereni ging. „Er zijn wel wisselingen, maar echte leegstand valt mee." Wat volgens Van der Hoek wel eens ge beurt is dat ondernemers in het hoogseizoen in Ren esse komen en al die klanten zien en enthousiast wor den. „Maar ja, kijk nu naar buiten en je ziet nie mand." Deze ondernemers zijn vaak snel weer ver trokken. In Bruinisse staan redelijk wat panden leeg. Daardoor raakt het winkelgebied versnipperd. Voor Bruinisse wordt gewerkt aan een plan om de kern aan te pakken. Zierikzee kent ook de nodige le ge panden, al is voorzitter Cees Legemaate van onder nemersvereniging Neptunus niet ontevreden over de ontwikkelingen. Met name in het centrum worden steeds meer pan den weer betrokken. Op de Melkmarkt zijn weer wat nieuwe ondernemers neergestreken en de Free Re cord Shop heeft het gat op de hoek van Appelmarkt en Korte Sint Janstraat opgevuld. Legemaate: „Met de echte A-locaties middenin de stad gaat het redelijk goed. Je ziet een concentratie van winkels in het stadshart." Aan de randen van het centrum zijn winkelpanden die al enige tijd leeg stonden verbouwd tot wonin gen. Legemaate: „En dat is een stuk beter dan wan neer die panden jaaaren achtereen leeg zouden blij ven. Dus ja, ik ben gematigd optimistisch." Autobedrijf Tholen B.V. SAAB specialist Ruim 80 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning aircoservice Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl goes - Kinderen tussen de 7 en 12 jaar kunnen woensdag 2 februari vanaf 14.00 uur braakballen van kerkuilen uitpluizen bij het MEC in de Hollandse Hoeve in Goes. De kaakjes, schedeltjes, botjes en tanden mogen mee naar huis. Neem een oude tandenborstel mee. Aanmelden: 0113- 252628. door Emile Calon middelburg - De gebruikers van de Middelburgse Koorkerk probe ren via een kort geding te voorko men dat de middeleeuwse Peter Gerritsz-orgelkas uit hun kerkge bouw verdwijnt. Die kas hangt er sinds 1952. Het dagelijks bestuur van de ge meente Middelburg is akkoord met verhuizen omdat de kas, al dus de Nederlandse Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed, in de Utrechtse Nicolaïkerk wordt vere nigd met het binnenwerk. Het is dan ook de bedoeling dat op ter mijn muziekliefhebbers weer kun nen luisteren hoe het oudste Ne derlandse orgel klinkt. Het orgel hing lang in de Utrecht se Nicolaikerk. Het werd in 1886 aangekocht door de Staat om het te conserveren. In de jaren vijftig van de vorige eeuw kwam de kas naar Middelburg omdat door het oorlogsgeweld veel cultuurgoed vernietigd was. De Staat stelde het volgens de Vereniging van Vrijzin nige Hervormden voor een perio de van 100 jaar ter beschikking. De vereniging vindt dat die belofte na gekomen moet worden. De kortge ding-rechter komt voorlopig nog niet tot een uitspraak, omdat hij meer informatie nodig heeft. in het land, nog altijd zeer beperkt en zijn de meeste panden binnen een aantal maanden weer ver huurd. Wat verwacht Fierloos van 2011? Hij is niet bij voorbaat pessimis tisch. Net als bij andere mensen is het begin van het jaar ook voor on dernemers een tijd vol goede voor nemens en plannen. „Je ziet dat er weer bedrijven op staan die wat willen beginnen. De komende tijd zal leren wat er van die plannen wordt uitgevoerd." loop van Bel is optimistisch en zegt dat voor Vlissingen mooie plannen in het verschiet liggen. Meer dan dat het om een groot project gaat, kan hij nog niet zeg gen. In juni hoopt hij het plan te onthullen. Volkerakstraat 73 Hiddelburg Ruime haifvrijstaande Woning met uitbouw, garage en een extra brede zonnige tuin. gelegen in móóie straat met. veel gemeentelijk :groen. Deze goed onder houden woning is door de. uitbouw, gewijzigde indeling en afwerking een comforta beler en verrassend huis. Vraagprijs 249.000,- k.k. Sri Lanka wordt geteisterd door hevige regenvol en OVERSTROMINGEN, bijna één miljoen mensen zijn hierdoor getroffen. Wij willen hen NU helpen met onder meer voedsel, water en onderdok. Uw HULP is daarbij nodig. Help ons vandaag en steun onze noodhulpoctie door uw gift over te moken o.v.v. 'SRI LANKA'. i Afslemming heeft plaats gevonden met Tear en Dorcas. Woord Daad giro 733, Gorinchem www.woordendaad.nl giro 132, Zwolle www.redeenkind.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73