Verkeersveiligheid Sluis baart zorgen Zeeland PZC 21 22 50.000 WINNEN? a- Trio vorsten voorop bij start leutbal OPEN OAüEN 22 en 23 24 en 25 WAARSCHUWING POLITIE Enorme toename vrachtverkeer op doorgaande wegen ZEEUWS-VLAANDEREN Schipper betrapt bij diefstal van gasolie Weinig buit bij twee woninginbraken bos nuum IAMUA8I2011 Zaterdag 15 januari 2011 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf sluis - De winst die in West- Zeeuws-Vlaanderen is geboekt op het gebied van verkeersveiligheid, dreigt verloren te gaan. De politie in de gemeente Sluis waarschuwt daarvoor in het jaarwerkplan 2011. Het grootste probleem is, aldus de politie, 'de enorme toename van het vrachtverkeer' op de doorgaan de wegen N58 (Schoondijke-Sluis) en N61 (Schoondijke-Hoek). West-Zeeuws-Vlaanderen was be gin jaren negentig met stip de ver- keersonveiligste regio van Zeeland. In het 'rampjaar' 1991 kwamen er niet minder dan 21 mensen om in het verkeer. Sindsdien is fors geïn vesteerd in verkeersveiligheid. Met succes. In West-Zeeuws-Vlaande- ren was vorig jaar niet één ver keersdode te betreuren, waarmee de streek een positieve uitzonde ring vormde in Zeeland. De politie in Sluis wil dit graag zo houden, maar vreest dat dit moei lijk kan worden. De doorgaande wegen N61 en N58 ontwikkelen zich meer en meer tot belangrijke vrachtwagenroutes. Dat is te dan ken aan de uitbreiding van de ha ven van Zeebrugge en van het vliegveld van Oostende. Vrachtwa genchauffeurs die Nederland in moeten, rijden via die rijkswegen naar de Westerscheldetunnel. Nieuw is dit probleem zeker niet. Eind 2007 noemden lezers van de ze krant in een enquête de N61 al één van de gevaarlijkste wegen in Zeeland, onder meer vanwege het vele vrachtverkeer. Toenmalig ge deputeerde Toine Poppelaars stuur de daarop alle Zeeuwse transport bedrijven een brief waarin hij hen vroeg via Zelzate naar de Zeebrug- se zeehaven te rijden. Dat heeft ef fect gehad. Nu rijden er per dag al 800 vrachtwagens over de N61 en N58. Dat aantal zal nog toenemen, aldus de politie, als de N61 in 2014 is verbeterd en na aanleg van een autoweg tussen Westkapelle (B) bij Sluis en Zeebrugge. Voorzitter Guus Langeraert van het Zeeuws- VlaamsPlatform heeft begin vorig jaar bij Rijkswaterstaat nog aange drongen op extra bewegwijzering voor vrachtverkeer op de tunnel weg bij Terneuzen richting Zelza te. Tot op heden zijn de wegwij zers niet geplaatst. Het is ook de vraag of dit zal helpen. 'Richting Calais scheelt het maar tien a vijf tien minuten', meldde een vracht wagenchauffeur eerder op een in ternetforum, 'maar ik blijf toch via Schoondijke rijden. Rijdt gewoon wat lekkerder'. SSgSSSSSMMB AARDENBURG - Niet alleen Prins Carnaval, grootvorst van het leut- feest, maar ook de jeugdprins en -prinses werden gisteren door de Aardenburgse Nachtuuln ingezwo ren. Prins Laurens en Prinses Sofie wer den gekroond, omdat ze zowel sportief als intelligent zijn. Prinses en Prins, beiden leerling van groep 8 van basisschool Op Dreefj blonken zowel uit in spijkerbroek hangen en ballen werpen als in het beantwoorden van moeilijke en ludieke vragen. Onder groot ap plaus werd hun gezamenlijke rege ring over het leutrijk van de Nacht uuln bezegeld met een kus. Tijdens het schuurfeest in de be kende carnavalsloods aan de Paar denmarkt werd gisteravond ook bekend wie als Prins de komende vastentijd regeert. Nieuwe kandida ten voor de prinselijke scepter wa ren tevoren niet uitgelekt. Niet zo vreemd bleek bij de be kendmaking van de opper-uil van de Nachtuuln: Prins Dille heeft nog geen genoeg van de heerschap pij en regeert voor het derde ach tereenvolgende jaar over Aarden burg en omstreken. Hij draaide gis teren alvast warm voor het grote feest vanavond, opnieuw in 'zijn' loods aan de Paardenmarkt. Kunstkwartier in Hulst blijft uitbreiden Soep was bindmiddel bij fusie hervormd en gereformeerd Oostburg TERNEUZEN De waterpolitie betrapte donder1 dagmiddag op het Kanaal Gent-Ter- neuzen de 52-jarige schipper van een duwboot, terwijl die witte gas olie overpompte uit een afgemeer de tankduwbak. De politie kwam in actie na een tip van de douane, die bij een bezoekje aan boord had geconstateerd dat er een slang van de bak naar de bunkers van de duwboot liep. Nader onderzoek wees uit dat de schipper op die ma nier al 3500 liter buit had gemaakt De eigenaar heeft aangifte gedaan. ZAAMSLAG/HULST In Zaamslag en Hulst zijn deze week inbrekers actief geweest. De bewoner van een huis aan de Axel- sestraat in Zaamslag was woens dagavond slechts een uur weg. Bij terugkomst trof hij een ravage aan in zijn woning. Een geldbedrag en een televisie waren weg. In Hulst is donderdag tussen 17.30 en 19.00 uur ingebroken in een woning aan de Koekoeksbloem. De bewoonster mist op het eerste gezicht geen goe deren. Er is wel schade. Een raam pje was geforceerd. Prins Laurens de eerste en prinses Sophie de eerste kijken elkaar diep in de ogen alvorens een zoen hun uitverkiezing tot jeugdig leutpaar luid klappend bezegelt. foto Mark Neelemans TESTIE70EK0fflST.NL Kijk verderop in deze krant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57