sport 135 serieus nemen Zeeuwse amazones eisen hoofdrol op in Nieuwland HEERLIJK ZACHT WATER IN ZEELAND Belgen domineren in Zeelandhallen zaterdag 15 januari 2011 - winterstop. foto Dirk-Jan Gjeltema Eventuele ruimte in het competi tieprogramma zou ook kunnen worden gevonden in een verande ring van de opzet van het beker toernooi. Bijna de helft van de clubs wil af van het poulesysteem. Dat bevreemdt Van Berkum, om dat dit ooit op verzoek van de vere nigingen in het leven is geroepen. Daardoor konden zij beker- en oe fenduels op eenvoudige wijze met elkaar combineren. Maar ook in dit geval schuift Van Berkum die wens van de clubs niet bij voor- baat terzijde. „Het lijkt me raad zaam om in ons komende onder zoek naar de winterstop ook het bekerverhaal te betrekken. Vol gend seizoen verandert daar nog niks aan, maar als clubs in meer derheid vinden dat de opzet van het toernooi een verandering be hoeft, moeten we daar op zijn minst naar kijken." Ten aanzien van tussentijdse over schrijvingen merkt Van Berkum op dat uitwassen dienen te wor den bestreden, maar dat de KNVB niet veel meer kan doen dan toe zien op de naleving van de regels. Hoewel 68 procent van de clubs vindt dat één overschrijving per seizoen in de hoogste categorieën wel voldoende is, lijkt die regel in de praktijk weerbarstiger. „In iede re club is er wel een uitzondering. Daarom zijn ze daarin ook weinig consistent." Volgens Carel Peterson, clusterafge vaardigde van de KNVB voor on der meer de Walcherse voetbal clubs, kunnen de verenigingen bin nenkort met voorstellen komen omtrent de winterstop. „Het on derzoek van de PZC en de menin gen van de clubs zullen we zeker meenemen naar de cluster- en re giovergaderingen medio april van district Zuid Maar-men beslist uiteindelijk op landelijk niveau er over. Het is moeilijk om dingen te veranderen, omdat er verschillen de belangen zijn. We moeten ook rekening houden met toernooien. Maar we nemen het onderzoek zeer serieus. Voor april gaan we clubs waarschuwen dat ze hun wensen aan ons door kunnen ge ven." Peterson meldt dat het in Zeeland relatief nog meevalt met het ach terlopen op het competitiesche ma. „In Friesland zitten ze sinds november al zonder voetbal." Dat vooral teams die met veertien ploegen in een competitie zitten in de problemen komen ziet de oud-voorzitter van Zeelandia Mid delburg ook. „Het is heel krap. Maar ook dit is niet eenvoudig om aan te passen. Als je teruggaat naar twaalf clubs krijg je weer meer klassen. En dat betekent dat clubs weer verder moeten gaan reizen." In de krant van dinsdag volgt in deel 5 een slotconclusie. GOES - In de Zeelandhallen in Goes is gisteravond de ne gentiende editie van de Indoorcross van start gegaan. Bij de wedstrijd in de 85-cc klasse kleine wielen was er een valpartij. Jens Bogaert (80) en Bart van Helden (111) slaagden er in die te omzeilen. Bogaert werd uit eindelijke tweede. De Belg Nolan Cordens won. De 85-cc grote wielen was een prooi voor de Engels man Max Acres. De Nederlander Jordy van Nobelen fi- nishte als tweede voor Brat Bijtjes. Het podium in de 65-cc werd volledig ingenomen door Belgische crossers. Jarni Kooy was daarvan de snelste. Ook vandaag wordt er volop gecrosst in Goes. De wed strijden beginnen om 13.15 uur. Om 22.15 uur is de gro te finale. foto Willem Mieras door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met goud voor Marit Huige, zilver voor Anniek van der Linde en brons voor Sandy den Exter eisten de Zeeuwse amazones gisteren op In- door Jumping Nieuwland in het progressief parkoers klasse L een hoofdrol op. Marit Huige mocht zich bij de prijsuitreiking met de ruin Aldebaran als aanvoerder van het dominerende trio als eerste op stellen. Ivo Biessen zette met Audi's Ceasar in de barrage van L progres sief met het maximaal aantal pun ten in 42,27 seconden de toon. De ruiter uit Dinteloord mocht slechts zestig seconden op de zege hopen. Eerste achtervolger Marit Huige gooide met de Aldebaran pas echt de lont in het kruitvat. De amazone uit Nisse joeg de Mali- to de Reves-zoon als een raket in 35,21 seconden over de obstakels. Naar later bleek gooide de Weelrui- tercombinatie hiermee de deur voor haar dertig achtervolgers in het slot. Sandy den Exter stuurde de met veel techniek en vermogen springende Caradento nakomeling Alinde VM ook naar het maximaal aantal punten. Maar de routinier uit Kortgene moest met 38,74 se conden genoegen nemen met de derde stek. Met het mes tussen de tanden ging Anniek van der Linde met de schimmelmerrie Chanel Z op j^cht naar de zege. Maar de amazo ne uit 's-Heer Arendskerke kwam met de Campione Z-dochter een tel tekort om Huige van de over winning af te houden. In de Jack Pot klasse L leek Miran da Ruiten met de merrie Odesa V de Zeeuwse eer hoog te houden. De amazone uit Oost-Souburg reed de Polydox-dochter in 35,22 seconden foutloos rond. Maar het venijn zat voor de Scheldestadcom- binatie in de staart. Als voorlaatste starter stuurde de prof Dave Maar- sen uit Wellerlooi de Patent-doch-" ter Apropos 'n Liefhebber in 31,68 naar de finish. Met een alles of niets rit joeg Jessy Koster de merrie Rambling Rose over het parkoers. De amazone uit Dreischor toonde zich bijna een se conde sneller dan Maarse, maar met de finish in zicht trok de Hra- detzky-dochter een paal naar de bodem en belandde hierdoor op de derde plaats. 8B8BBffl8MgaMBgB8BSa8SB8aS«igBSa88»«aa^^ advertentie "1-malige aanschaf - levenslange fabrieksgarantie" Kalkrijkwater in Zeeland Bijna elk Zeeuws huishouden weet uit ervaring, dat kalkaanslag heel wat schade en extra kos ten kan veroorzaken: o.a. de energie- en waternota's nemen toe, de levensduur van boiler, geiser, (stoom)douche- cabine, stoomoven, vaatwasser, wasmachine, (thermostaat)kraan en combiketel worden dras tisch verkort, reparaties en vervanging zijn duur. Wekelijkse kalkpoetsellende? U bent het wekelijkse poetsen en schuren in badkamer en keuken met aggresieve poets middelen, kalkoplossers, zouten spuugzat. Wilt u een schone vaat? Wilt u lekker zacht haar zonder klitten, geen huidirritatie en geen droge huid na het douchen? Wilt u helder, schoon, lekker zacht drinkwater zonder geurtje? "De onnodige wekelijkse poetsellende'.' Wilt u een douchecabine, ramen en auto zon der strepen en watervlekken? Wilt u mooie beloften of resultaat? U ziet door de bomen het bos niet meer. Bijna alle waterontkalkers zijn uniek, het beste, het goedkoopste, maar zonder retourgarantie. Wij verkopen geen waterontharder, maar resul taat. Bij montage laten wij u meteen het verschil zien, proeven, voelen en ruiken. Daarna mag u hem in uw dagelijkse huishouden zelf uitprobe ren. U mag de vele voordelen zelf ervaren. U bepaalt zelf wat goed is en wat niet goed is. De duurzame ISO 9002, ISO 9001-2000, ISO 9001 -2008 en DA-gecertificeerde en geprodu ceerde Alpine Water Declarer No.1 wordt met een levenslange fabrieksgarantie en een 2 maanden OP PROEF niet goed geld teruggarantie geleverd. Hij wordt gratis gemonteerd zonder voorrijkosten indien u ons binnen 1 week belt. "Het tandenpoets+nachtkastje-glas'.' Informatie en bestellen: FUEL SAVE EUROPE BV Tel.: 0475 - 527 516 iwww.awd2000.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55