sport 133 1933-2010 worden Nieuw weblog kijkt met Zeeuwse bril naar Spelen Al acht Zeeuwse kandidaat-olympiërs 'Hij was de eerste ploegleider in een Mercedes' Shorttracker Knegt pakt zilver op EK Den Bosch niet langs Helmond Sport Amateurvoetballer Feyenoord opgepakt El Hamdaoui: de lucht is geklaard Mogelijk gesjoemel in Champions League Londen 2012 Onderscheiding voor Hans Böhm Coma bewijst zich nogmaals in Dakar zaterdag 15 januari 2011 restaurant annex bowlingbaan ging echter in vlammen op. Het dreef Post terug naar de wieler sport. De Keizer van de Zesdaagse kroop achter het stuur van een ploegleidersauto, stelde met Ti-Ra- leigh een team samen. Hij deed graag zaken met de in het wielren nen onbekende Engelsen van Ti-Raleigh, genoot later van zijn onderhandelingen met de steriele, maar o zo zakelijke Japanners van Panasonic. Zo hard hij voor zichzelf was ge weest, zo hard was hij voor zijn renners, die luisterden naar illuste re namen: Jan Raas, Henk Lubber- ding, Johan van der Velde, Gerrie Knetemann, Hennie Kuiper, Joop Zoetemelk. 'Rijen motten ze, rijen', was een gevleugelde uit spraak van de Amstelvener. Nooit gunde hij zijn coureurs tijd om ichterover te leunen. 'Morgen •oet er weer gewonnen worden', rnk het steevast, aren de meeste wielerploegen in ie tijd als met touwtjes aan elkaar geknoopt, bij Post waren efficien cy, orde, professionaliteit en stijl vanzelfsprekend. Discipline schreef Post met louter hoofdlet ters. Het totaalwielrennen werd dankzij Post geboren. De ene dag kopman, de volgende helper. En andersom. Alles voor het succes van de ploeg. Op straffe van een flinke uitbrander. Want,-het veelei sende karakter van Post leidde wel tot menig conflict, waarvan de breuk met Jan Raas de meeste aan dacht trok. Raas begon een eigen ploeg en had voor altijd afgedaan bij Post, voor wie rancune de jaren nadien een belangrijke drijfveer bleek. Halverwege de jaren negentig kon Post niet voldoende geld vinden voor een nieuwe ploeg. De moder ne tijd had renners bovendien mondiger gemaakt, Post' stijl van coaching begon zijn uitwerking te missen. Zo nu en dan trad hij nog op als adviseur, zoals bij de ploe gen van Farm Frites en Rabobank, maar vooral koos Post de luwte. Cees Priem maakte van 1978 tot en met 1983 deel uit van de be faamde TI-Raleigh-ploeg, die door Peter Post werd geleid. „Hij was de man die een professionele organisatie op poten heeft gezet en hij was een man van de discipli ne", zegt Priem. „Het wielrennen kreeg onder Post meer uitstraling. Hij was ook een man die zich bijvoorbeeld met de kleding, het ontwerp van shirts, bemoeide. En ik kan me herinne ren dat hij de eerste ploegleider was die in een Mercedes reed." „Ik had als renner een zakelijk rela tie met hem: de baas-knecht-ver- houding. Als je het goed deed, zei hij niets en als je het slecht deed, kreeg je op je kloten. Ik kreeg wei nig op mijn kloten. Later kwam er een scheuring binnen de ploeg en ben ik samen met verschillende an deren vertrokken.. Daar was hij niet blij mee. Nadien kwam ik hem nog vaak tegen bij het wiel rennen en maakten we altijd nog wel even een praatje." Joop Zoetemelk, oud-wielren ner die in 1980 in de Ra- leigh-ploeg van Peter Post de Tour de France won: „Ik heb twee jaar bij hem gereden en in die tijd won ik dus de Ronde van Frankrijk. Post was een heel goede ploegleider. Hij kon goed organise ren en de ploeg bij elkaar hou den." Erik Breukink, oud-renner en technisch directeur Rabobank Wielerploegen: ,Mijn carrière is begonnen onder Peter Post bij Pa nasonic. Het was mooi te mogen rijden bij de ploeg waar je jaren lang als jochie tegenop had geke ken. Post was een harde, hij moest niets hebben van mensen die de kantjes er vanafliepen. Gert-Jan Theunisse, oud-wiel renner, die twee keer voor de ploegen van Peter Post uit kwam: „Peter en ik leken in veel dingen op elkaar. Allebei bezeten van wielrennen, er dag en nacht mee bezig. Hij was de voorloper van het moderne wielrennen." msssmsemamam door Roeland van Vliet De Olympische Spelen van Londen lijken nog heel ver weg. Het duurt ook nog wel anderhalf jaar voordat het vuur in de Britse hoofdstad ont brandt. Toch zijn topsporters al volop bezig met hun kwalificatie trajecten. En wil je kaartjes voor het olympisch toernooi, dan moet je ook al snel bij zijn. Daarom be gint de PZC vandaag met het olympisch weblog 'Op weg naar Londen 2012'. In de komende achttien maanden brengt het weblog nieuws, achter gronden, aardige wetenswaardig heden, interviews en video's. Op de website zal de nadruk komen te liggen op de relatie tussen Zee land en de Spelen. Hoe staan de Zeeuwse topspor ters ervoor op weg naar Londen? Hoe kunnen mensen vanuit Zee land het grootste en belangrijkste sportevenement ter wereld bezoe ken? En wat doet het Zeeuwse bedrijfs leven met een olympisch toernooi dat zo dichtbij is? Tegelijkertijd wordt er ook bericht j HEERENVEEN - Shorttracker Sjinkie Knegt (links) heeft aan de eerste af- Istand van de Europese kampioenschappen een zilveren medaille overgehou den. De jonge Fries (21) eindigde gisteravond voor eigen publiek in Heeren- |>een als tweede in de finale van de 1500 meter. Knegt moest na een specta- ^'laire slotfase alleen de Fransman Thibaut Fauconnet laten voorgaan. foto Jan de Vries Aan het begin van 2011 zijn er acht Zeeuwse top sporters die een reële kans maken op deelname aan de Spe len in Londen. De meesten van hen zijn in het pre-olympisch jaar al bezig een startbewijs te bemach tigen. De acht potentiële olympiërs uit Zeeland zijn in alfabetische volgor de: Anthony van Assche (turnen) Stefan de Die (zwemmen) HELMOND In de Jupiler League heeft FC Den Bosch gisteravond een punt overge houden aan de uitwedstrijd tegen Helmond Sport Het duel eindigde in 2-2. Istvan Bakx begon in de basis bij FC Den Bosch en werd 25 minuten voor tijd gewisseld. Wilmer Kouse maker mocht tien minuten voor tijd invallen. FC Zwolle heeft de competitie her vat met een verrassende nederlaag. Voor eigen publiek verloor de kop loper van FC Emmen: 3-4. ROTTERDAM Voetballer Terence K. (22) van de amateurs van Feyenoord is op trai ningskamp in het Spaanse San Bar- tolome de Tirajana op Gran Cana da door de politie gearresteerd op verdenking van drugshandel. K. is volgens justitie in Spanje betrok ken bij een drugszaak waarbij ver stopt in bloemenverpakkingen bijna 500 kilo softdrugs in Neder land werd aangetroffen en 140 kilo in Engeland. Hij is dinsdagochtend door twee agenten van de Spaanse Interpol meegenomen. Johnny Hoogerland (wielren nen) Yvonne van Langen-Wisse (atle tiek) 9 Roeland Lievens (roeien) Carlo van Minde (turnen) Hans-Peter Minderhoud (dres suur) Elisabeth Willeboordse (judo) Mogelijk komen er nog andere se rieuze kandidaten bij, doordat hun ontwikkeling ineens heel snel gaat. BELEK Afgezien van wat fysieke proble men zit Mounir El Hamdaoui weer goed in zijn vel bij Ajax. „Ik heb een goed gesprek gehad met de trai ner. We hebben beiden ons zegje kunnen doen en daarmee is de lucht geklaard", aldus El Ham daoui. De spits ontbrak afgelopen maand bij Ajax. Hij meldde zich be gin december ziek nadat trainer Frank de Boer, de opvolger van Martin Jol, hem had gepasseerd voor de wedstrijd in de Cham pions League bij AC Milan. BOCHUM In het proces tegen de zes mannen die terechtstaan voor het omkoop schandaal in het Europees voetbal ten behoeve van de gokmaffia, is gisteren in het Duitse Bochum voor het eerst ook de Champions League genoemd. Volgens het Openbaar Ministerie in Bochum is het resultaat van de wedstrijd VSC Debrecen - Fiorentina op 20 okto ber 2009 beïnvloed. De Italianen wonnen destijds in Hongarije met 4-3. In de eerste helft werd al zes maal gescoord. over ontwikkelingen in Londen (de bouw van de olympische ac commodaties, het enthousiasme bij de Britten) en de voortgang van topsporters uit de rest van Ne derland. Met 'Op weg naar Londen 2012' kijkt deze krant dagelijks met een Zeeuwse bril naar de Olympische Spelen. Lezers kunnen op het weblog rea geren op het nieuws of de achter gronden. Tips en reacties kunnen ook ge stuurd worden naar olympisch@hotmail.com. De Olympische Zomerspelen zijn van 27 juli tot en met 12 augustus. In 26 verschillende sporten zijn in totaal zo'n driehonderd gouden medailles te verdienen. De Paralympische Zomerspelen zijn van 29 augustus tot en met 9 september. De aangepast sporters komen in actie in twintig verschil lende disciplines. Niet alle sporten zullen in Londen beoefend worden. Het voetbal wijkt uit naar onder meer Manches ter, Edinburgh en Cardiff. Het zeilen is bij Weymouth en het kanoën, roeien en mountainbiken is ook buiten de hoofdstad. WIJK AAN ZEE Hans Böhm is door burgemeester Ernst Bakker van Hilversum be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De 6o-jarige oud-schaker kreeg de onderschei ding wegens zijn verdiensten voor de schaakjournalistiek in de afgelo pen dertig jaar. De plechtigheid vond plaats na de loting voor het Tata Steel Schaaktoernooi in Wijk aan Zee, dat vandaag begint. Böhm was zowel tijdens als na zijn schaakloopbaan druk met de pro motie van zijn sport. CORDOBA Mare Coma heeft zich nogmaals be wezen als aanstaande winnaar van de 33e editie van de Dakar Rally. De Spaanse motorcoureur won op zijn KTM ook de twaalfde etappe. De eindzege kan hem vandaag tij dens de resterende 181 kilometer naar Buenos Aires nauwelijks nog ontgaan. Frans Verhoeven was gis ter de beste Nederlander: zevende. Nasser Al-Attiyah behield bij de au to's zijn voorsprong en hoeft van daag zijn wagen alleen nog maar heel te houden om te winnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53