Zeeland PZC u. Musea definitief over naar stichting 21 a 22 L' 50.000 WINNEN?® OPEN OASEN BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 en 27 TESTJETOEKOMST.fil 300 ZEELAND JANUARI 2011 almanak li_ Zaterdag 15 januari 2011 'Zonder hulp van Jacqueline zou ik het niet redden' 'Ik wist het meeste, maar heb toch alles gecheckt' Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl OVERDRACHT Borselse wethouder zegt huidige bijdrage voor drie jaar toe, ook al heeft raad anders besloten door Frank Balkenende GOES - De twee musea in Goes en Kapelle komen definitief onder de vleugels van de nieuwe stichting Bestuur Musea de Bevelanden. De ze stichting neemt de exploitatie van de musea over van de gemeen ten Goes, Borsele, Kapelle en Noord-Beveland. Het personeel gaat mee over. Volgens (beoogd) voorzitter Toine Wevers zijn de vier gemeenten be reid de komende drie jaar onge veer hetzelfde bedrag aan de stich ting te betalen als ze nu doen aan de gemeenschappelijke regeling voor Historisch Museum de Beve landen (HMDB) en het Fruitteelt museum in Kapelle. Hoewel de gemeenteraad van Bor sele in december besloot de ko mende jaren een beduidend lagere afkoopsom te betalen, zal het Bor selse college van B en W in een nieuw voorstel opperen de stich ting drie jaar lang te subsidiëren met de huidige bijdrage. In totaal ontvangt de stichting van de vier gemeenten per jaar ruim 450.000 euro. Het was ooit iets meer, maar de bedragen worden lager om te voldoen aan de bezuinigingsricht lijn van de Vereniging van Zeeuw se Gemeenten voor gemeenschap pelijke regelingen. Volgens Wevers betaalt Borsele vol komen terecht nog drie jaar het volle pond. Als lid van een interge meentelijk bestuur kun je niet in je eentje de spelregels veranderen, vindt hij. In het geval dat Borsele had vastgehouden aan een bedui dend lagere bijdrage (het scheelt over drie jaar zo'n 100.000 euro), dan had de nieuwe stichting de stekker eruit getrokken en was de gemeenschappelijke regeling blij ven bestaan. Borsele zou dan ook drie jaar moeten blijven betalen. De vier gemeenten vormen nu het bestuur (een gemeenschappelijke regeling) van Historisch Museum de Bevelanden en het Fruitteelt museum in Kapelle. De vier wen sen al langer een andere bestuurs vorm, omdat de gemeenschappelij ke regeling stroef en traag werkt. Bovendien heeft Borsele besloten uit de gemeenschappelijke rege ling te stappen. Daarnaast wil Goes vanaf 2014 75.000 euro op de exploitatie korten. De overdracht aan de nieuwe stich ting betekent dat de vier gemeen ten straks nog slechts een subsidië rende rol spelen. Met het nieuwe stichtingsbestuur is afgesproken dat het nu al zeggenschap krijgt over de dagelijks gang van zaken in beide musea. Wevers verwacht dat de stichting medio april de oprichtingsvergade ring kan houden. Tot die tijd moe ten juridische zaken formeel wor den geregeld en zullen de gemeen teraden tot opheffing van de ge meenschappelijke regeling moeten besluiten. MUSÈIJM Historisch Museum de Bevelanden in Goes (foto) en het Fruitteeltmuseum in Kapelle worden ondergebracht in een stichting. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Kijk verderop in deze krant! De Temeuzense veertiger mag zich met recht een ras-Ajacied noemen. ja- renlang had hij een seizoenskaart en reed hij dus eens in de veertien da gen naar Amsterdam om zijn favorie te 'godenzonen' toe te juichen. Sinds hij kinderen heeft, gaat hij wat min der frequent. Maar Ajax-Feyenoord? Dat is een jaarlijks zekerheidje. Vorige maand werd de Klassieker vanwege sneeuwval afgelast. De nieuwe datum is aanstaande woens dag. De veertiger had al een vrije dag genomen, maar plots gooide zijn oudste zoon jordy roet in het eten. Hij kan woensdag zijn eerste zwem diploma behalen. Papa gaat daarom niet meer mee naar Amsterdam. „Als jij moet zwemmen, is het ook Ajax-Feyenoord. Maar ik kom naar jou kijken, vent", zei hij terwijl hij zichzelf een schouderklopje gaf jor dy begreep het niet. „Heb je die kaart verkocht? Dat is toch niet no dig? Als jij terugkomt, heb ik mijn di ploma ook nog wel, hoor!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45