sport 137 Trainersduo wil verder bouwen bij NAC Breda iP 2 NACHTEN per persoon KARELSE EN AANDEWIEL Assistenten hebben zich bewezen John Karelse Gert Aandewiel slechts Steenwijk Nederland :Purmerend Nederland Putten Nederland Ruurlo Nederland zaterdag 15 januari 2011 Cert Aandewiel en John Karelse (rechts) willen graag als eindverantwoordelijken verder bij NAC Breda. door Dennis van Bergen BREDA - Een NAC-seizoen ken merkt zich door een hoop onrust. Mede daarom koos coach Robert Maaskant al na twee duels het ha zenpad. Het tweetal dat hem op volgde, John Karelse en Gert Aan dewiel, houdt het hoofd niettemin koel en presteert vooralsnog pri ma. Toch slaken zij een harten kreet. „Het moet bij NAC weer over voetbal gaan." We zijn vijf maanden verder sinds het vertrek van Maaskant. Hoe moei lijk was het voor jullie om plotseling geen assistent-, maar hoofdtrainer te zijn van NAC? Karelse: „Het moment waarop we er in stapten, was natuurlijk niet ideaal. Elke dag staat er wel wat over NAC in de krant, meestal over randzaken. De schulden, de bezuinigingen op wedstrijdpre mies, de bestuurlijke onrust, de toestanden rond het trainingscom plex, enzovoort. Bij een voetbal club moet het over voetbal gaan, en dat gebeurt te weinig bij NAC. Een slecht teken." Desondanks leidden jullie NAC naar de negende plaats. Spelers melden dat jullie de verslapte scherpte onder Maaskant weer teruq hebben ae- bracht. Aandewiel: „De scherpte was weg omdat de groep te smal was. Ver geet niet dat er door het vertrek van Maaskant en Kees Kwakman Geboren: 17 mei 1970, Wemeldin- ge- Woonplaats: Ulvenhout. Clubs als speler: NAC (1986-1999), Newcastle United (1999-2003), AGOVV (2003-2004). Debuut: NAC-DS'79 (1-0, 1986). Positie: doelman. Clubs als trainer: NAC (assistent, 2006-2010), NAC (hoofdtrainer sinds augustus 2010). geld vrijkwam om Milano Koen- ders, Gabór Horvath en Ali Boussa- boun te halen. Door de toegeno men concurrentie kwam ook de scherpte terug. En dat vertaalde zich in betere prestaties." Karelse: „Los van onze eerste wed strijd bij Heerenveen, de dag waar op Maaskant vertrok, zijn we al leen écht ontevreden over de uit- duels met Heracles (4-1) en ADO Den Haag (3-0). Dat was waarde loos. Dat je bij Ajax verliest is niet gek. En tegen FC Groningen (2-1) hadden we meer verdiend." Tegenover de slechte uitreeks, waar in alleen van Excelsior gewonnen werd, staat de comeback van het 'Avondje NAC'. Vrijwel geen enkele ploeg is zó sterk in eigen huis. Karelse: „Beter zo dan andersom! Onze seizoenkaarthouders zijn be hoorlijk aan hun trekken gekomen met zeges op Feyenoord, Willem II en PSV. Dat telt in Breda. Al be seffen we heus wel dat we uit meer punten moeten pakken om in het linkerrijtje te eindigen." Jullie kennen kennelijk ook jullie ei gen mindere kanten. Sinds kort lo pen er twee psychologen mee met jul lie. Ook stellen jullie prijs op wichel roedeloper Jan Boeren, iemand die bij de medische staf van NAC juist weerstand oproept. Karelse: „Vooropgesteld: het zijn geen psychologen, madr communi catiedeskundigen. Die zijn er op ons initiatief bijgekomen, ja. Zij houden Gert en mij een spiegel voor. Zij bekijken waar er verbeter- punten liggen in onze relatie tot de spelersgroep." „Elke speler heeft immers weer een ander karakter. Ik noem dat professioneel. En over Jan Boeren: hij heeft een bepaalde gave waar door hij negatieve energie weg neemt. Als spelers daar baat bij hebben, gaan wij ze niet tegen houden. De randvoorwaarden moeten optimaal zijn." Leonardo mocht niet mee op trai ningskamp nadat hij verzuimd had zich ziek te melden voor de eerste training. foto Roy Lazet Zien jullie dat als een persoonlijke ne derlaag? Aandewiel: „Nee, we zijn de laat ste tijd juist heel tevreden over Leonardo. We hebben heel veel energie in hem gestoken en dat be taalde zich de laatste weken voor de winterstop uit." Karelse: „Leonardo is veel meer voor het team gaan werken, traint beter, en is in wedstrijden een paar keer beslissend geweest. Maar iedereen moet zich aan de regels houden, ook Leo." Technisch directeur Jeffrey van As heeft met jullie nog altijd niet gespro ken over volgend jaar. Voelen jullie vertrouwen? Aandewiel: „We werken prima met hem samen, dat vind ik het belangrijkst. Wij focussen ons op het voetbal. Bovendien heb ik nog een doorlopend contract. De af spraak is dat ik voor 1 maart hoor welke functie NAC volgend sei zoen voor me in gedachten heeft: hoofd- of assistent-trainer. Ik zou er geen 'nee' tegen zeggen om sa men met )ohn verder te bouwen." Karelse, wiens contract wel af loopt: „Ik ga er vanuit dat ik snel iets hoor van NAC. Ik houd de re gie namelijk graag in eigen hand. Als de club niet met me door wil, moet ik verder kijken. Het is name lijk mijn ambitie om hoofdtrainer te zijn. Het liefst bij NAC. We be wijzen dat we het aankunnen. Maar zo niet, dan spat mijn wereld écht niet uitéén." Geboren: 9 september 1969, Lei den. Woonplaats: Breda. Clubs als speler: FC Volendam (1996-1997), Sparta (1997-1999), FC Dordrecht (1999). Positie: verdediger. Clubs als trainer: Quick Boys (ama teurs), Haarlem (2006-2007), Sparta (2007-2008, ontslagen op 11 november 2007), NAC (assis tent, 2008-2010), NAC (hoofdtrai ner sinds augustus 2010). Geldigheid en voorwaarden: Bovenstaande prijzen zijn geldig per persoon op basis van 2 nachten exclusief ontbijt. Prijzen zijn geldig t/m 31 maart op basis van een 2-persoonskamer. Per boeking betaald u eenmalig 15 reserveringskosten. Deze actie is alleen te boeken op zaterdag 15, zondag 16 januari en maandag 17 januari tot 12.00 uur boekbaar. Openingstijden: Ma-Vr 09.00 - 21.00 uur Za 10.00 - 16.00 uur Zo 12.00 - 16.00 uur Reserveren via: 0900 9335 0,25 c.p.m.) of ga naar: www.weekendcompany.nl/hotelweekend Hampshire Inn - Mooi Veluwe Hampshire Hotel - de Eese Aan de rand van het verrassende natuurgebied de Weerribben. Heerlijk ontspannen in de sauna of in het hotelzwembad. In het restaurant kunt u genieten van een heerlijk diner. Gelegen midden in het Speulder- en Sprielderbos. Ontspannend sfeer, rustige ambiance en gemeende gastvrijheid. Ideale uitvalsbasis voor onbegrensde fiets- en wandeltochten. 'IMfl Hampshire Golfhotel - Waterland Hampshire Hotel - Avenarius Gelegen in een afwisselend landschap in de Gelderse Achterhoek. Al jaren is Avenarius synoniem aan gastvrijheid en hoge kwaliteit. Geniet van Spaanse tapas in de tapasbar. Gelegen op korte afstand van Amsterdam, Volendam en Hoorn. Uniek startpunt voor dagtochten, fietsroutes en gezellige uitstapjes. Gezellig restaurant met terras en uitzicht over de golfbaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37