341 sport KNVB: uitkomst onderzoek Puntenaftrek voor voetballers Vosmeer Stene Brug laat weinig heel van de koploper Van Keulen haalt Trainer-Coach I Verbrugge speelt dubbel voor beker WINTERSTOP Districtsmanager zegt niet bij voorbaat 'nee' tegen wensen clubs PMili Kruiningen blijft op acht duels staan Breskens niet verder met Ottens Gerard Maas overleden (46) 0111-650677 wering zaterdag 15 januari 2011 Lees het blog over de Olympische Spelen Surf naar www.pzc.nl/blogs MIDDELBURG De voetbalclubs Vosmeer en Kogel vangers hebben beiden vier pun ten in mindering gekregen. De wedstrijd tussen de zater dag-vierdeklasser werd in novem ber gestaakt. Scheidsrechter Priest legde het duel in de 8ie minuut stil na een massale vechtpartij tussen suppor ters van Vosmeer en Kogelvangers. Op dat moment leidde Vosmeer met ï-o. Door de puntenaftrek is Vosmeer niet langer koploper. KWADENDAMME De driebanders De Stene Brug veeg den de vloer aan met de leiders in poule vier van de derde divisie Cogiti/Polka Print: 7-1. Edwin Geluk versloeg Koen Pöpsel met royale cijfers en Wim de Kok hield Louis Dallinga in bedwang. Vervolgens ging Dirk Vlerick eraan tegen een sterk spelende Piet Koek en vervolgens leek Meerten Dallin ga geklopt te worden door Rob van Linden. Die schande kon nog net worden afgewenteld. MIDDELBURG Alexander van Keulen uit Kloetin- ge heeft de cursus Trainer-Coach I senioren (Uefa A) succesvol afge rond. De bezitter van zo'n diploma kan op alle niveaus in het amateur voetbal werkzaam zijn en ook aan de slag bij een Betaald Voetbalorga nisatie als assistent-trainer en/of trainer van het beloftenteam. On der andere de oud-profvoetballers Jack de Gier en Edwin Grünholz kregen eveneens het diploma. SLUISKIL De driebanders van Garage Ver- brugge Hyundai spelen morgen een dubbelwedstrijd in de vierde ronde van de nationale bekercom petitie tegen Casa Cara, een twee de divisie team uit Warmond. De Zeeuws-Vlaamse club speelt beide wedstrijden in eigen huis omdat de bezoekers ontheemd zijn door het faillissement van de lokaalhou der. De heenwedstrijd begint om 14.00 uur, de return om 18.00 uur. De sportredactie van deze krant heeft onderzoek gedaan naar de winterstop in het Zeeuwse ama teurvoetbal, de toekomst van de be kercompetitie en tussentijdse over schrijvingen van spelers. Vandaag deel 4: Wat gaat de KNVB met het onderzoek doen? door René van Stee en Maurice Steketee MIDDELBURG - Het verbaast Mark van Berkum geenszins dat ruim twee derde van de Zeeuwse voet balclubs en trainers voorstander is van een langere.winterstop. De manager van district Zuid 1 van de KNVB geniet altijd van de discus sie rond dit onderwerp, maar hij voegt er meteen ook een nuance aan toe. „Het zou me niet verba zen dat de mening van veel men sen gekleurd is door recente erva ringen. December was natuurlijk hopeloos. Ook deze maand ziet het er niet best uit. Dan ben je al gauw geneigd om de boel in de wintermaanden maar iets langer stil te leggen", legt hij uit. Van Berkum reageert op de resulta ten van een onderzoek van deze krant. Daarin kwamen onder meer de winterstop, de nacompeti- tie, het bekertoernooi en tussen tijdse overschrijvingen aan bod. Ten aanzien van de winterstop zegt de districtsmanager niet bij voorbaat nee tegen de wensen van de clubs. Het vinden van een gul den middenweg lijkt echter bijna onmogelijk. „Voor geen enkel alter natief, zoals van begin december tot en met eind januari of van half december tot eind januari, is een meerderheid te vinden. Dan wordt het dus heel lastig om aan de wensen van de meeste clubs te voldoen." Niettemin wordt er in de loop van het volgende seizoen in het gehele district Zuid 1 een onderzoek ge houden. Dit is een vervolg op een enquête van circa vierenhalf jaar geleden. Daaruit kwam naar voren dat vanaf het weekeinde voor Kerstmis tot en met het derde weekeinde van januari de competi tie (exclusief inhaal en beker) het beste kon worden stilgelegd. Doorvoetballen tot en met half juni, wat 57 procent van de Zeeuw se voetbalverenigingen en trainers een aantrekkelijke optie vindt, is volgens Van Berkum om een aan tal redenen niet gewenst. Hij noemt onder meer de sluiting van de velden begin juni, een te lang durige belasting van het kader ge durende het seizoen (bestuurders en trainers), schoolvakanties en toernooien aan het einde van het seizoen. „Veel voetballen op mo menten dat de meeste mensen dat prettig vinden is natuurlijk het mooist. Dat clubs heel veel willen, is ook alleen maar goed. Maar in de praktijk moet het wel haalbaar zijn." Net als bijna driekwart van de Zeeuwse clubs en trainers denkt ook Van Berkum dat de vele afge lastingen tot dusverre niet voor een oneerlijk competitieverloop zorgen. „Ik ben er echt van over tuigd dat de beste club kampioen wordt." Het stemt hem bovendien tevre den dat ruim twee derde van de respondenten van het onderzoek voorstander is van de nacompeti- tie. De suggestie dat dit toetje beter ge schrapt zou kunnen worden om ruimte te winnen in het competi tieprogramma wijst hij resoluut van de hand. „Het zorgt voor een extra spannend element, waar door er voor veel clubs nog iets valt te winnen. Je zou er mogelijk alleen iets aan moeten veranderen als de clubs massaal zouden kie zen voor een langere winterstop." UITSLAGEN oetbaireizen.com NATIONAAL VOETBALMUSEUM Vanavond 15 januari wordt de PZC-voetbalquiz gehouden. Als opwarmertje wordt op deze plaats dagelijks een vraag gesteld. Antwoord gisteren (11): Argentinië De prijzen worden aangeboden door: voetbalreizen.com en het Nationaal Voetbalmuseum v 'y/:. WA BILJARTEN Driebanden. Derde divisie. De Stene Brug - Cogito/Polka Print 7-1: Piet Koek - Dirk Vlerick 35-22, 29; Rob van Linden - Meerten Dallinga 35-35, 51; Wim de Kok - Louis Dallinga 30-26, 58; Edwin Geluk - Koen Pöpsel 30-21, 51. Driebanden. Graanbeurstrofee. Poule H. 1. Jan Brandenburg Goes 6, 0.847; 2. Cees Vreeke Middelburg 4, 543; 3. Gilles Sturm Serooskerke (W) 2; 4. Henk Punt Scharendijke 0. Poule 1.1. Martin Sturm Serooskerke (W) 4, 0.602; 2. Wim van der Welle Zierikzee 4; 3. Ron Speijer Zierikzee 2; 4. Nico de Leeuw Goes 2. Pool. Regionale tweede klasse. Roadhouse Rookies - Loepie Loepie 2-4: straight. David Hughes - Rob Verbist 10-40. 9-ball. Stefan Hof man - Boudewijn Modderman 5-6; Marcel Ce- vaal - William van Osch 6-5; Stefan Hofman - William van Osch 6-5. 8-ball. David Hughes - Rob Verbist 1-5; Marcel Cevaal - Boudewijn Modderman 3-5. VOETBAL Jupiler League. Fortuna Sittard - AGOW 1-2 (1-1), RKC Waalwijk - FC Eindhoven 4-1 (1-1), FC Volendam - MW 1-2 (0-1), FC Zwolle - FC Emmen 3-4 (3-3), SC Cambuur - FC Dordrecht 3-0 (0-0), BV Veendam - Telstar 2-1 (1-0), Hel mond Soort - FC Den Bosch 2-2 (1-0\. MIDDELBURG - Ook dit weekeinde komen de voetballers van Kruinin gen niet in actie. De inhaalwed strijd tegen WIK'57 werd gisteren al afgelast. Dat betekent dat de ploeg na dit weekeinde nog steeds op acht competitiewedstrijden biijft staan en er dus nog achttien voor de boeg heeft. Ook Bruse Boys-Achilles Veen, Peli- kaan-Serooskerke, SSV'65-Noor- mannen en Mevo-DVO'6o gaan niet door. Zondag-derdeklasser HW'24 oe fent morgen om 14.30 uur thuis te gen de beloften van de Belgische Nationaal eersteklasser K.A.A. Gent. BRESKENS - Voetbalvereniging Bres kens gaat op zoek naar een nieuwe trainer voor de eerste selectie. Het bestuur van de zondag-vierdeklas ser heeft besloten het contract met Henk Ottens niet te verlengen. De oefenmeester is pas aan zijn eerste seizoen bezig bij Breskens, dat hal verwege de competitie de negende plaats bezet. Ottens was in het ver leden trainer bij onder meer Ter- neuzen, Aardenburg, Terneuzense Boys en Arnemuiden. Jack Wijnands is ook volgend sei zoen trainer bij SV Robur. Wijn ands is aan zijn eerste seizoen be zig bij de Goese zondag-vierdeklas ser. Robur staat momentel op een tiende plaats en haalde uit elf wed strijden tien punten. HOEK - In zijn woonplaats Hoek is in de nacht van donderdag op vrij dag Gerard Maas overleden. De oud-voetballer van onder meer Sluiskil en Hoek was al geruime tijd ziek. Gerard Maas begon zijn voetbalcar rière in de jeugd van Temeuzen en speelde later voor AZW, Sluis kil, Hoek en opnieuw Terneuzen. Bij Terneuzense Boys speelde hij zijn laatste seizoen in een stan daardteam. Gerard Maas werd door medespelers op handen ge dragen, brak door als aanvaller en speelde later in zijn carrière vooral middenvelder of laatste man. Hij laat een echtgenote en twee dochters achter. Gerard Maas is 46 jaar geworden. De voetbalcompetitie in Zeeland wordt geteisterd door afgelastingen. Veel clubs en trainers pleiten voor een langere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34