Van Post moest er altijd gewonnc Demanet: Wij zijn er klaar voor 321 sport vcv Voormalig wielrenner Peter Post is op 77-jarige leeftijd overleden. Post won in 1964 de klassieker Parijs-Roubaix en was ook op de baan zeer succesvol in zesdaagsen. Na zijn actieve carrière werkte hij als ploegleider. «Ï&IH PETER POST zaterdag 15 januari 2011 door Barry van der Hooft De voorzet werd vorige week al gegeven, toen Roy Hendriksen ver klaarde volgend sei zoen geen trainer meer van VC Vlissingen te kunnen zijn. De be leidsbepalers van de meest bespro ken voetbalclub van Zeeland moes ten op zoek naar een nieuwe trai ner, maar toen was al lang duide lijk wie dat moest worden. Eén van de geldschieters heeft een broer die over het vereiste diplo ma beschikt en ook dan is één en één twee. Het was een inkopper- tje, waarvoor je niet eens hoefde te trainen. Opmerkelijk is wel hoeveel en vooral wat voor reacties de aanstel ling van Karl Vergouwen oprie pen. Dat de VC Vlissingen werd omgedoopt in de VC Vergouwen past wel onder het kopje voetbal humor. Geldschieter en broer Rob, die geregeld reacties achterlaat op de website van deze krant, heeft eveneens geen gebrek aan humor. Hij schreef: 'Voor diegene die het allemaal wel positief benaderen, heb vertrouwen in...'. Wie een beetje kan rijmen vult het ant woord op de stippellijn zo in. Ver gouwen dus. Het is één van de lijfspreuken van Rob Vergouwen, die zijn schou ders onder de VCV heeft gezet. Hij steekt zijn kop boven het maai veld uit en dan zijn er altijd men sen die die kop er - zoals de uit drukking zegt - graag af willen hak ken. Het zal Rob Vergouwen een zorg zijn. Dat hij bij de wederop bouw vanaf komend seizoen terug valt op zijn broer, is eigenlijk ook niet meer dan logisch. In eerste in stantie was het niet het plan om samen te gaan werken, want Roy Hendriksen had zijn contract al met één jaar verlengd. Hij kon de lokroep van RKC Waalwijk echter - geheel terecht - niet negeren. Karl Vergouwen krijgt nu ook het verwijt dat hij de spelersgroep van Terneuzense Boys niet eerst heeft ingelicht. Volgens mij is dat juist een taak van het bestuur. Dat heeft besloten, in goed overleg zo als het zo mooi heet, om niet met Vergouwen verder te gaan. Moet de trainer dan zelf de spelers in lichten? Dat lijkt me niet. Dat de VCV voor Karl Vergouwen kiest is gezien het aanbod in Zee land van trainers met het vereiste diploma ook niet vreemd. De spoe ling is dun en velen liggen al vast bij hun huidige club. Ruud Pen- nings zal na één jaar ook niet staan te trappelen om terug te ke ren. En waarom zou je gaan zoe ken, als je broer waarmee je vier handen op één buik bent de ambi tie en papieren heeft om aan de klus te beginnen? Veel mensen zouden precies hetzelfde doen. Toch blijkt uit de reacties dat er heel veel mensen zijn die dat niet kunnen begrijpen. Ze reageren uit bundig, maar uiteraard wel ano niem! Want stel je eens voor dat je de ballen hebt om je echte naam ergens onder te zetten; dan word je ineens een voor iedereen her kenbaar persoon met een mening. Nee, geef me dan maar Rob Verg ouwen, die gewoon zijn naam er onder zet. Hij is ambitieus en zorgt altijd voor leven in de brou werij. En stel dat de VCV alsnog over de kop gaat, dan kan er zo een doorstart worden gemaakt als de VC Vergouwen. Ook al hebben veel mensen daar dan geen vertrouwen in.... door Edward Swier DEN HAAG - Er is een prachtige fo to van een gepensioneerde Peter Post. Met een biefstuk. Het rode vlees op de prent van Michael Klinkhamer mag dan magistraal glanzen, de mondaine slagerszoon zelf staat zo mogelijk nog stralen der op de foto. Post was een mooie man, stijlvol. Lang, immer goed gekleed, altijd - ook als het lichaam zoals in zijn laatste jaren pijn deed - rechtop lopend. Vaak met een opvallende zonnebril. En, natuurlijk, het haar altijd goed ge coiffeerd. Veeleisend, voor zich zelf En, vooral, veeleisend voor an deren. Post, gisteren op 77-jarige leeftijd overleden, veranderde het gezicht van de wielersport. Peter Post was, zo valt ook zonder schroom op te maken uit de reac ties na zijn dood, een harde. Om zijn doelen te bereiken ging Post als wielrenner al, maar toch vooral als ploegleider, door roeien en rui ten. Het kostte hem vriendschap pen, zijn populariteit was - voor een man van zijn statuur - eigen lijk nooit echt groot. En, toch zijn er bij zijn overlijden slechts weini gen die in wrok omkijken. Dat is logisch. Want Post bracht, door zijn vaak keiharde aanpak, vooral veel goeds. Sportieve successen en financieel fortuin gingen, als Post erbij betrokken was, vaak hand in hand. Ti-Raleigh en Panasonic werden een begrip. Dankzij de ren ners, dankzij Post. Ietwat toevallig was hij wielrenner geworden. Post, zoon van een sla ger, ontdekte dat hij met zijn gedis ciplineerde leefwijze én ijzeren ge stel anderen sportief pijn kon doen. Het fietsen gaf hem de kans geld te verdienen, op de baan zelfs goed geld. Post leerde het vak van Gerrit Schulte, een man die ook al zo exact wist wat de waarde van de gulden was. Dat hij in 1964 Pa- rij s-Roubaix won, zag Post dan ook niet zozeer als zijn doorbraak op de weg, maar vooral als een door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Het is de vraag of de weergoden een beetje meehelpen. Maar als het aan Gaby Demanet ligt komt Hoek vandaag op eigen veld gewoon in actie tegen Sparta Nijkerk, een directe concurrent in de strijd tegen degradatie uit de topklasse. „We hebben tijdens de korte winterstop goed gewerkt", zegt de trainer van Hoek. „Wij zijn er klaar voor." Demanet gaf zijn spelers eind de cember een week vrij en ging daar na meteen weer aan de slag. Zon der het vertrokken trio Klaas Helle- baut, Kwinten Clappaert en [ohn Atsu Acolatse, maar mét aanvaller Cédric Roussel. Afgelopen week werden ook Kim van Brabander en Sam Devinck nog als nieuwe ge zichten begroet. De twee middenvelders zijn van daag tegen Sparta Nijkerk nog niet speelgerechtigd. „Dat is jammer", bekent Demanet. „Van Brabander heeft op de trainingen al indruk ge maakt, hij is absoluut een verster king voor ons." De papieren van Devinck moeten komende week nog in orde worden gemaakt. De manet: „Zijn club Dender deed een beetje moeilijk." Devinck speelde daardoor afgelopen dins dag nog gewoon mee met Dender in het oefenduel met Terneuzen (3-0-nederlaag). Roussel, die vorige week in het oe fenduel met Baronie zijn eerste doelpunt in het shirt van Hoek maakte, is vandaag wel speelge rechtigd. Hij start meteen in de ba sis. „Hij geeft ons kop- en duel kracht voorin", heeft Demanet ge zien. „Dat hadden we ook nodig. De spelers zullen nog wel even tijd hebben om aan hem te wen nen. Dat is normaal met een nieu we speler in je selectie." Hoek hervat de competitie als nummer dertien van de ranglijst. Sparta Nijkerk heeft twee punten minder en staat twee plaatsen la ger. „We hebben de afgelopen we ken op de boulevard in Vlissingen, in de zaal en op het kunstgras in Wachtebeke getraind. We moes ten improviseren, maar iedereen maakte een gretige indruk. Geluk kig hebben we donderdag op ons eigen veld kunnen trainen. Dat moet ook wel, zo vlak voor een be langrijke competitiewedstrijd. Van af nu móet het gebeuren." Aanvaller Regilio Pinas ontbreekt in de selectie voor het duel met Sparta vanwege een enkelblessure. Jeroen van den Broeke speelt met het tweede elftal een oefenwed strijd tegen Oostburg. Juriën Dam is als stagiair, zoals De manet het noemt, aan de eerste se lectie toegevoegd. De Terneuze- naar speelde eerder in de jeugd van AA Gent en bij de beloften van FC Eindhoven. Daarna stapte hij.over naar Hoek 2. „]e kunt zien dat hij een goede opleiding heeft gehad", aldus Demanet. ZrK-~' M'SftfC0R Peter Post op de schouders van Gerrie Knetemann (midden) en Jan Raas (links), nadat Johan van der Velde (achter grond) van de Raleigh-ploeg de Profronde van Nederland in Goes op zijn naam had gebracht. foto ANP welkome doorbraak om zijn sala- de piste. In 1972, hij had ternauwer- Zesdaagse van Rotterdam over- ris voor de Zesdaagsen op te krik- nood een infectie na een zitvlak- leefd, maakte Post zijn bekendheid ken. Al met al won Post er 65 op operatie (in 1970) en een val in de te gelde in de horeca. Zijn kippen-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32