Aan de noodroutes 21 zeeland Deel Betho-mensen snel aan de slag Koningin PZC zaterdag Nu bekend is wat de oorzaak van de problemen met de Vlaketunnel is, wil Rijkswaterstaat de reparatie voor Pasen gereed hebben. De krant 5 weken voor 15 euro! zaterdag 15 januari 2011 door Maikel Harte WikiLeaks zorgt nu ook in Nederland voor politieke be roering met docu menten waaruit zou blijken dat koningin Beatrix in 2009 de Ame rikaanse ambassadeur verzekerd zou hebben dat de Nederlandse missie in Afghanistan verlengd zou worden. Meteen staan er poli tici op hun achterste poten, want onze majesteit zou zich niet met politiek moeten bemoeien. Dat vind ik eigenlijk ook, maar nog er ger vind ik het om te moeten le zen dat onze koningin haar half zussen volledig doodzwijgt. Dat zegt haar halfzus Alicia. Zij en de andere buitenechtelijke dochter van prins Bemhard zijn tijdens zijn leven wel enkele malen op Soestdijk geweest, maar na zijn dood hebben ze niets meer van de koninklijke familie gehoord. „Tijdens zijn begrafenis zaten we in een hotel op het platteland ver stopt voor de pers", aldus Alicia. Dat zegt zij tegen de Libelle en dat is misschien niet zo'n span nend als WikiLeaks, maar bij mij verliest onze koningin hierdoor meer vertrouwen en geloofwaar digheid dan door zo'n uitspraak over Afghanistan. De rol van Bea trix is immers in de kern geen po litieke, maar die van een soort ma ter familias van het volk. De vrouw die een bemoedigend woordje spreekt, die slachtoffers bezoekt na een ramp en die op roept tot samenhorigheid in een tijd dat de samenleving verhardt. In haar laatste kersttoespraak zei ze nog dat het belangrijk is te zoe ken naar wat ons verbindt. Nou, dezelfde vader dus. Ze schaamt zich misschien dat haar vader zich een buitenechtelijk slippertje heeft gepermitteerd, maar ach dat komt in de beste families voor en dus ook in onze koninklijke. Van Spoorloos hoeven ze voor haar niet de jungle van Colombia, de sloppenwijken van Bogota, of In donesische weeshuizen af te strui nen, om die onbekende familiele den te vinden. Ze zijn er, en het wordt tijd dat ze huilend bij hen in de armen valt, op televisie. An ders geloof ik haar zoete woordjes over saamhorigheid, solidariteit en binding zoeken niet meer. VLAKETUNNEL Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl thoIen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115-64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.j Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast vóór de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam> een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat awgrakfig om mö pecocnsgejeveos. in he« esfcfcn treft u rader e Womalie aan. door René Schrier Voor Pasen moeten alle rijbanen in de Vla ketunnel voor het ver keer beschikbaar zijn. Maar dan mag er niets tegen zitten. Gaat het serieus vrie zen, dan moeten het werk aan de tunneltoeritten stopgezet worden. Niet voor niets gaat Rijkswater staat dan ook aan noodscenario's werken, al hopen ze die niet nodig te hebben. Deze alternatieven kun nen ingezet worden als het ver keersaanbod (recreanten) te groot wordt. In één van die scenario's wordt al het verkeer Zeeland in, over twee rijbanen door een buis van de Vlaketunnel geleid. Het ver keer Zeeland uit moet in dat geval over de Vlakebrug. Verder is met de'recreatiesector afgesproken dat die hun klanten wijzen op alterna tieve routes over de Zeelandbrug en door de Westerscheldetunnel. De tunnel zal tot de reparatie ge reed is nog drie nachten afgesloten worden. Dat is nodig om de rijba nen voor het verkeer gereed te ma ken. Directeur wegen en verkeer Ellen Visser van Rijkswaterstaat directie Zeeland zegt dat de afspraken met aannemer Heijmans over de ople vering 'hard' zijn. „We hebben een goede planning van de aannemer gezien. Het was ook een van onze voorwaarden dat het werk tijdig klaar zou zijn. Naast de voorwaar den dat er minimale verkeershin- der zou zijn en minimale hinder voor de omgeving." Rijkswaterstaat maakte gisteren ook bekend wat de oorzaak was van het omhoogkomen van het wegdek in een van de toeritten. Het blijkt allemaal te wijten te zijn aan de slechte kwaliteit van het staal van de trekankers die de tun neltoeritten op hun plaats moeten houden. De aannemer die destijds de trekankers heeft geleverd, heeft volgens Visser staal van onvoldoen de kwaliteit geleverd. Als wel de goede kwaliteit .was geleverd, had den de trekankers de getijdebewe ging en eventueel hoger grondwa ter moeten kunnen doorstaan. van onze verslaggevers GOES - Re-integratiebedrijf De Betho denkt woensdag al veertig mensen van het industrieel bedrijf aan het werk te kunnen helpen in één van haar twee ongeschonden gebouwen op bedrijventerrein in Klein Frankrijk in Goes. Sinds de brand in het hoofdgebouw zitten de driehonderd productiemede werkers thuis. De Betho is gisteren aan de slag ge gaan om zo snel mogelijk het pro ductiebedrijf op poten te zetten op andere locaties. Volgens direc teur Ad Leenhouts kunnen over ruim een week nog eens vijftien tot twintig mensen aan het werk bij opdrachtgevers van de Betho. Zeeuwse collega-re-integratiebe- drijven helpen daarbij, omdat De Betho geen machines en appara tuur meer heeft. Het sociale werkbedrijf De Betho bekijkt de komende dagen of het in Goes een gebouw kan huren waar 120 mensen aan de slag kun nen. Daar zal dan ook een kantoor worden bijgeplaatst, zegt Leen houts. Medewerkers van de afde ling economische zaken van de ge meente Goes hebben al een voor selectie gemaakt. Van belang is dat het huurpand aan alle arbo-eisen voldoet. Leenhouts weet niet of al le driehonderd mensen binnen en kele weken aan de slag kunnen. „Dat vergt een behoorlijk groot pand en ik weet niet of dat op dit moment beschikbaar is in Goes." De Betho heeft veel hulp aangebo den gekregen. Dat varieert van tij delijke productieruimte tot het ge bruik van machines. Zo leent het sociale werkbedrijf De Zuidhoek in Zierikzee weegschalen uit. De Delta Ride for the Roses is voor duizenden euro's gedupeerd door de brand bij De Betho. In het pand lagen 500 routebordjes, span doeken en vlaggen, ook van spon sors en van de KWF kankerbestrij ding. Ook de Goese volksdansvere niging Vodago is gedupeerd. Voda- go repeteerde al dertig jaar in De Betho-kantine. Er werd ook opslag ruimte gehuurd voor de muziekin stallatie, cd's, documentatie, relatie geschenken uit de vier decennia die de vereniging bestaat, kleder drachten en kisten met Zuid-Beve- landse kappen. Alles is verbrand. Het verkeer gaat de komende maanden door een tunnelbuis van de Vlaketunnel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2