13.000 voor je medemens' zeeland25 Zelfs de prijs is vrijwilligerswerk CDA en PvdA steggelen over motie toltunnel ©AVA® Concert Jazzit AVA INBOUW CENTER hét totaaladres voor: Musea definitief over naar stichting Politie zoekt eigenaren sieraden \l.£ ZOAft, zaterdag 15 januari 2011 GEBBBEB Middelburg heeft volgens de Stichting Welzijn Middelburg naar schatting ruim 13.000 vrijwilligers. 'Het is leuk om te winnen, maar ik ga niet zeggen dat wij de beste zijn. Ik gun iedereen deze prijs.' Marianne Golsteijn, speelhof Hoogerzael door Maurits Sep foto's Niek Beeke Zo'n vrijwilliger als Wil- lemijn Kesteloo zou el ke organisatie wel wil len hebben. Zestien jaar, actief bij de Zeeuwse Muzikanten van Arduin, bij haar eigen muziekvereniging, collectant (drie keer per jaar) en op haar school ambassadeur voor vrijwilligerswerk en maatschappe lijke stages door het geven van voorlichting aan schoolgenoten. „Op zich is het best zwaar als je al les optelt wat ik doe", lacht de Kou- dekerkse. „Want op school is het ook druk. Maar ik vind het leuk om mensen te helpen. En ik ben spontaan, dus ik zeg al snel: 'o, dat doe ik wel'." Als muzikant (klarinet) bij harmo nie Voorwaarts in Koudekerke sprak de maatschappelijke stage bij de Zeeuwse Muzikanten in Middelburg haar meteen aan. „Ik kende die groep niet, dus het was heel spannend en een grote stap. Maar het was ook meteen heel leuk. Die 72 uur waren zo voorbij. Daarom heb ik gevraagd of ze een vaste vrijwilliger extra konden ge bruiken. De meesten zijn wat ouder, dus een jong broekie wil den ze er wel graag bij." Ze is inmiddels een soort wande lende reclame voor vrijwilligers werk geworden. Op school (CSW, 5vwo) geeft ze voorlichting over maatschappelijke stages en raadt ze schoolgenoten van harte aan er gens te gaan helpen. „Het is heel leuk om iets voor je medemens te kunnen doen." De nominatie is leuk en winnen zou nog leuker zijn. Maar Wille- mijn gunt het de anderen net zo Lange Jan Awards 0 De Middelburgse vrijwilligersprij- zen heten de Lange Jan Awards. Er zijn vier categorieën; 0 De Initiatief Award is voor hét vrij- willigersinitiatief dat vernieuwend en onderscheidend is; De Stimulerings Award is voor dé jonge vrijwilliger (jongeren tot en met 23 jaar); 0 De Samen Award gaat naar dé groep vrijwilligers of dé vrijwilligers organisatie die zich belangeloos in zet voor de samenleving; Dè Spotlight Award is voor dé in dividuele vrijwilliger die zich op een speciale manier onderscheidt; De uitreiking vindt plaats op 25 ja nuari in de Stadsschouwburg; 0 De prijs bestaat uit een kunstwerk en geld (250 of 500 euro). De Lange Jan Awards zijn vernoemd naar het beroemdste icoon van Middelburg, de toren van de abdij. De prijzen zijn dan ook repli ca's van de Lange Jan. Met de hand gemaakt, door een kunstenaar, die er vele uren werk in heeft zitten. Vrijwillig natuurlijk. „Het zijn echt prachtige prij zen", glundert Rianne Hacking van de Stichting Wel zijn Middelburg. De Lange Jan Awards zijn een initiatief van de ge meente Middelburg en de Stichting Welzijn Middel burg (SWM). Voor de prijs komen mensen in aan merking die in de gemeente Middelburg vrijwilligers werk verrichten. Zij hoeven dus niet zelf in de ge meente te wonen. Tot 31 december konden mensen via de website www.langejanawards.nl of met een formulier men sen nomineren voor een van de prijzen. De prijs voor de categorieën Initiatief en Samen bedraagt 500 euro, te besteden aan de organisatie of het initiatief De categorieën Stimulering en Spotlight winnen 250 euro, te besteden naar eigen goeddunken. SWM schat dat in Middelburg dertien- tot veertien duizend mensen een of andere vorm van vrijwilligers werk doen. „Er is ook veel verborgen vrijwilligers werk", zegt Hacking. „Als ik jongeren vraag of ze vrij willigerswerk doen, zeggen ze nee. Maar ze zijn wel actief bij hun sportclub. Ze staan bijvoorbeeld achter de bar. 'Word je daarvoor betaald?', vraag ik dan. Nee dus. Nou, dat is dus ook vrijwilligerswerk." Q www.langejanawards.nl Autobedrijf Tholen B.V. SAAB specialist Ruim 80 jaar een begnp in mobiliteit verkoop onderhoud tuning aircoservice Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel 0164-247636 E: info©tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl door Raymond de Frel mmaaBBsmmsmÊ^mss^sssi VLISSINGEN - De groep Jazzit, de jazzband van Zeeland, geeft mor gen een nieuwjaarsconcert in het Atrium van zorgcentrum Ter Ree- de in Vlissingen. Het optreden is van 14.30 uur tot 16.30 uur. Ter Reede is te vinden aan de Vredehoflaan. TERNEUZEN - De PvdA en het CDA in Terneuzen proberen binnen twee weken samen een motie op te stellen over de tolheffing voor de Westerscheldetunnel. Tijdens de raadscommissie Be stuur en Middelen verdedigde CDA'er Jaap Scheele zijn motie om extra tolinkomsten (door het opwaarderen van de tunnelroute tot internationale verbinding) ten bate van Zeeuws-Vlaanderen te be steden. Dat gaat de PvdA'er Frank van Oorschot niet ver genoeg. Zijn partij wil zo snel mogelijk een tol vrije tunnel. „De tolheffing is ons UNIEK IN ZEELAND' Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Tel. 0118 471777 veel. Marianne Golsteijn is al even onbaatzuchtig. Zij gaat dus echt niet zeggen dat speelhof Hooger zael 'de beste' is in de categorie Ini tiatief Award. „Ik gun iedereen zijn prijs. Iedereen levert fantas tisch werk." De aandacht alleen al is erg belang rijk, want veel mensen weten niet wat Speelhof Hoogerzael is, weet Golsteijn. „Het is een natuurspeel- terrein waar kinderen kunnen er varen dat eten niet zomaar uit de winkel komt, maar uit de grond komt of aan een boom groeit. Ik ben educatief medewerker gewor den bij onze stichting en ga lessen opzetten voor scholen en groepen kinderen." Ook de Van Dixhoorn Reddings brigade kan de extra aandacht goed gebruiken, zegt Leo Wolter- man. „Mensen kunnen ons ken nen van de oranje bootjes bij de Sinterklaasintocht. Maar verder is het niet zo bekend wat wij doen." De reddingsbrigade zorgt voor vei ligheid op de stranden. Dit jaar wil de dub dat werk bekender ma ken bij schoolkinderen. „Als ze op het strand zijn, zorgt de reddings brigade voor veiligheid. Maat ouders en kinderen weten niet dat wij daarvoor trainen in een zwem bad. Dat willen we graag vertellen. En natuurlijk zit daar een beetje le denwerving bij." www.avainbouw.nl GOES - De twee musea in Goes en Kapelle komen definitief onder de vleugels van de nieuwe stichting Bestuur Musea de Bevelanden. De ze stichting neemt de exploitatie van de musea over van de gemeen ten Goes, Borsele, Kapelle en Noord-Beveland. Het personeel gaat mee over. Volgens (beoogd) voorzitter Toine Wevers zijn de vier gemeenten be reid de komende drie jaar onge veer hetzelfde bedrag aan de stich ting te betalen als ze nu doen aan de gemeenschappelijke regeling voor Historisch Museum De Beve landen (HMDB) en het Fruitteelt museum in Kapelle. In totaal ontvangt de stichting van de vier gemeenten per jaar ruim 450.000 euro. Het was ooit iets meer, maar de bedragen worden la ger om te voldoen aan de bezuini gingsrichtlijn van de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten voor ge meenschappelijke regelingen. De overdracht aan de nieuwe stich ting betekent dat de vier gemeen ten straks nog slechts een subsidië rende rol spelen. GOES - In de brievenbus van het politiebureau in Goes zijn gisteren sieraden en horloges aangetroffen, verpakt in een plastic zakje. De politie is op zoek naar de eige- na(a)r(en) van de volgende goede ren: Twee gouden trouwringen. Bij een van de trouwringen staat de tekst Ploon 2-7-54; een gouden ze gelring met bruine steen; twee zil veren ringetjes; drie horloges; een bloedkoralen ketting; twee zilver kleurige armbanden; een goud kleurige armband met een naam plaatje met daarop de tekst 31-3-2000 s....ine. Bij een ringetje zat een briefje met daarop: gevonden 11-6. Bij het an dere ringetje een briefje met daar op: gevonden 17/10. Eigenaren kun nen zich melden op het politiebu reau of bellen naar 0900-8844. destijds in de maag gesplitst. Zeeuws-Vlamingen worden gedis crimineerd." Beide partijen willen met hun mo ties een signaal afgeven, nu de pro vincie onderzoekt wat de economi sche gevolgen zijn van de tolhef fing voor Zeeuws-Vlaanderen. Dat onderzoek is in maart afgerond. De meeste fracties spoorden de twee coalitiepartijen aan om voor de komende raadsvergadering sa men één motie te smeden, zodat er op het provinciehuis een krach tiger geluid klinkt. SGP'er Martin Stouten hamerde er op daarin ook een denkrichting over de finan ciële haalbaarheid mee te geven. Sri Lanka wordt geteisterd door hevige regenval en OVERSTROMINGEN, bijna één miljoen mensen zijn hierdoor getroffen. Wij willen hen NU helpen met onder meer voedsel, water en onderdak. Uw HULP is daarbij nodig. Help ons vandaag en steun onze noodhulpactie door uw gift over te maken o.v.v. 'SRI LANKA' Afstemming heeft plaats gevonden met Tear en Dorcas. giro 550, Apeldoorn www.zoa.nl t&u* j giro 132, Zwolle www.redeenkind.nl giro 733, Gorinchem www.woordendaad.nl funda ït- makelaarjjp! Ons volledige woningaanbod: Ruime halfvrijstaande woning met uitbouw, garage en een extra brede zonnige tuin, gelegen in mooie straat met veel gemeentelijk groen. Deze góed onder houden 'woning is door de uitbouw, gewijzigde indeling ën afwerking een comforta beler en verrassend huis. Vraagprij's 249.000,- k.k. Volkerakstraat 73 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25