241 zeeland 'Het is heel leuk om iets te doen Wegen in Koudekerke gaan op de schop Initiatief Stimulering Samen Spotlight Oost-Souburg viert dat vernieuwd centrum af is VRIJWILLIGERSPRIjZEN Middelburg reikt voor het eerst prijzen uit aan vrijwilligers. Er zijn twaalf genomineerden in vier categorieën. De Lange jan Awards worden op 25 januari uitgereikt. jjjp wÈk Jan Terlouw spreekt bij herdenking Geen startbewijs voor de Amstel Gold Race? www.deltaridefortheroses.nl zaterdag 15 januari 2011 W door Annemarie Zevenbergen KOUDEKERKE - De reconstructie van de Middelburgsestraat en de Duinweg in Koudekerke gaat vol gende week van start. Het project kost in totaal 1.5 miljoen. De func tie van de Middelburgsestraat is na de ingebruikname van de rondweg veranderd. In 2009 werden de eerste plannen gepresenteerd. Veel omwonenden maakten zich destijds met name zorgen over de toename van het sluipverkeer en de snelheid van het verkeer. Zij pleitten onder meer voor het instellen van een 30 kilo meterzone. In samenspraak met de dorpsraad Koudekerke en omwo nenden is een herinrichtingsplan samengesteld. Een speciaal daar voor opgerichte denktank ging aan de slag. Dat resulteerde in het uit eindelijke plan waarvan de uitvoe ring dinsdag begint. De weg krijgt de uitstraling van een woonstraat met parkeerplaat sen, groenvakken, verhoogde krui- singsvlakken en een snelheidsli miet van 30 kilometer. De gemeen te legt tevens over de hele lengte een regenwaterriool aan. Het werk duurt tot 28 oktober en de route wordt in delen afgesloten. Tussen half juli en eind augustus zijn beide wegen wel helemaal toe gankelijk. De eerste afsluiting tus sen de Ter Poorteweg en de Bea- trixlaan duurt drie maanden. Daar na komt het gedeelte tussen de Bea- trixlaan en Biggekerkseweg aan de beurt en tot slot het stuk tussen de Biggekerksestraat en de aansluiting op de provinciale weg. Het verkeer wordt omgeleid. Het natuurspeelterrein van Speelhof Hoogerzael, Marianne Golsteijn Korfbalvereniging TOP in Arnemuiden, Petra de Ridder Voedselbank Walcheren, Emmy de Kraker Frank van der Plas: Stichting de Veste, Voices of Freedom, MLTC Adopteer een tulp van Stichting Wijk Dauwendaele, Robert Wittig Johan Friso Junior Drumcorps, Ivo Boot Van Dixhoorn Reddingsbrigade Middelburg, Leo Wolterman Floor van Kan: 't Gilde Samenspraak bij 't Gilde Walcheren verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middelburg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl www.vernieuwdmiddelburg.nl PM;-.. 7,' - Entertainmentplatform SpitZ (SWM Jongerenwerk), Meivin Reijnoudt Zeeuwse Muzikanten van Arduin, Willemijn Kesteloo Zeeuws Archief (akten burgerlijke stand), Hanneke van Aalst Ard Ridderbos: Oranjevereniging Nieuw- en Sint Joosland mmmwrnsmmwaamaammmmmmmemmmmm wmmmmmmmmmtem Onderlinge Paardenverzekering Maatschappij Walcheren W.A. in liquidatie. Bovengenoemde rechtspersoon is ontbonden per 15 augustus 2010 door een besluit van de ledenvergadering d.d. 2 augustus 2010. De reke ning en verantwoording en het plan van verdeling liggen ter inzage voor eenieder tot 15 maart 2011 ten kantore van het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg en ten kantore van Administratiekantoor Zwemer Co, Brouwerijweg 27a te Domburg. De vereffenaar. OOST-SOUBURG - Omdat het cen trum van Oost-Souburg heringe richt is en de restauratie van de to ren van de Historische Kerk is afge rond, is het vandaag feest in Sou- burg. In de Kanaalstraat, Paspoortstraat en aan het Oranjeplein is vanaf 10.00 uur vanalles te doen. In de Historische Kerk is een foto-exposi tie en een film te zien over de res tauratie van de kerktoren, in de straten staan kraampjes met oude ambachten en er is aan eten en drinken gedacht. Er is een draaior gel; er zijn rondritten te maken met een paardentram. Van 13.00 tot 16.00 uur is er een speurtocht en om 16.30 uur begint er een lam pionoptocht onder begeleiding van het korps Vlijt en Volharding. De Zeeuwse Muziekschool is aan wezig met het blokfluitensemble dat om 14.00 uur optreedt, en met het Tienerkoor dat om 15.30 uur optreedt in de Historische Kerk. Burgemeester René Roep zorgt aan het einde van de middag voor een officiële noot. Hij ontsteekt om 17.25 uur de verlichting van de kerktoren en geeft om 17.30 uur het startsein voor vuurwerk op het Oranjeplein. 4 Kijk vanmiddag voor een beeld- verslag van het dorpsfeest op pzc.nl/walcheren NIEUWE TONCE - Jan Terlouw is bij zonder gastspreker tijdens de her denking op maandag 31 januari in Nieuwe Tonge van de watersnood ramp van 1953. Hij spreekt daar omdat hij de schrijver is van het jeugdboek 'Oosterschelde: wind kracht 10'. Een boek, dat in het bij zonder tot de verbeelding zou moeten spreken van bewoners van Nieuwe Tonge en Battenoord, om dat Jan Terlouw. deze locatie koos voor zijn verhaal. De herdenking is in de dorpskerk aan de Ring in Nieuwe Tonge en begint om 19.00 uur. Zaterdag 11 juni 2011 Schrijf NU in voor •ofbcdr j ten behoeve van U kunt Individueel inschrijven en als club. vereniging of bedrijventeam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24