zeeland 123 0 PJ ru im in 9 - berco gullere banken GroenLinks bezorgd over boerderij Souburg Piet Vogelaar met heel veel keus Gerichte controles op drugs bij fast ferry Kerken werken samen aan Week van Gebed Cursus 'De zorg de baas' over mantelzorg Reis door natuur en tijd bij Terra Maris als je 'm nodig hebt! Ervaringen over beroerte delen MIDDELBURG zaterdag 15 januari 2011 lange vorststraat goes BRESKENS Belgische drugstoeristen zijn ge waarschuwd. De politie blijft bij de veerdienst in Breskens en op de buslijn naar België om de vier we ken op drugs controleren, meldt de politie Sluis in het jaarwerkplan 2011. Volgens de politie is er sprake van overlast (rookhinder en balda digheid) op de fast ferry naar Vlis- singen, waar de Belgen coffeeshops bezoeken, en op het veerplein in Breskens. Vorig jaar zijn al geregeld Belgische drugstoeristen beboet. OOST-SOUBURG Drie kerkelijke gemeenten in Oost-Souburg trekken volgende week gezamenlijk op tijdens de we reldwijde Week van Gebed. Van maandag 17 januari tot en met vrijdag 21 januari is het elke avond mogelijk om in het gebouw van evangeliegemeente de Wijngaard aan de Kanaalstraat 8 mee te bid den. De bijeenkomsten beginnen elke dag om 19.30 uur en duren on geveer één uur. Het thema van dit jaar is Trouw en toegewijd. MIDDELBURG De organisatie voor mantelzorgers, Manteling, houdt vanaf 18 januari een vijfdelige cursus voor iedereen die intensieve zorg verleent aan partner, kind, ouder of vriend. De lessen gaan over balans vinden in de zorg, stress en overbelasting, communiceren met hulpverleners en voorkomen van piekeren. De lessen beginnen om 13.30 uur bij Porthos aan de St. Sebastiaan- straat 12 in Middelburg. Kosten: 15 euro. Aanmelden via: 0118-553530. OOSTKAPELLE Bij Terra Maris in Oostkapelle geeft een deskundige gids morgenmid dag een rondleiding door het mu seum en de museumtuin. Het is een reis door natuur en tijd. Vanaf het moment dat de eerste schorren zijn ontstaan tot aan het landschap van nu. Deelnemers betalen alleen het museumbezoek. Om mee te doen aan de rondlei ding is het wel noodzakelijk om van te voren aan te melden. Dat kan via 0118-582620. www.pzc.nl De nieuwe brochure is uit. Ook u kunt dit jaar van veel voordeel genieten. Nog geen pashouder? Meld u aan voor het Zorgstroom X-tra pakket Kijk op www.zorgstroom.nl onder het kopje voordeelpas of bel naar 0118-68 40 00 door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De Vlissingse fractie van GroenLinks maakt zich zor gen over de toekomst van boerde rij Vluchtenburg aan de Schroe- weg 2 in Oost-Souburg. De boerderij uit 1625 is geen offi cieel monument. Wel staat er in het bestemmingsplan Souburg- Noord geschreven dat het 'markan te woonhuis en de schuur een waardevolle verwijzing vormen naar de historie van de locatie'. Ook heeft de gemeente in 2006 vastgesteld dat de boerderij een bij zonder element kan worden die de overgang van stedelijk naar lan MEEST GELEZEN Potloodventer dringt achtertuinen in Onbegrip het schrappen van school zwemmen (foto) STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto delijk gebied markeert. Groen Links kan zo'n plan alleen maar omarmen. Maar volgens de fractie staat de boerderij sinds eind de cember leeg. GroenLinks heeft nu in schriftelijke vragen aan de bur gemeester en wethouders ge vraagd of zij weten welke plannen de huidige eigenaar met de boer derij heeft. Ook vraagt de fractie zich af of misschien de gemeente zelf, eigenaar van Vluchtenburg is. Om te voorkomen dat er iets on omkeerbaars met de boerderij ge beurt, wil de fractie dat B en W in elk geval géén sloopvergunning af geven vooraleer er duidelijkheid is over deze vragen. MIDDELBURG - In zorgcentrum 't Gasthuis in Middelburg wordt za terdag 22 januari weer het CVA- Trefpunt gehouden. Dat is een ont moetingsbijeenkomst voor men sen die vragen hebben over, en die ervaringen willen uitwisselen na een beroerte. Het thema van deze bijeenkomst is 'De rol van de fysiotherapeut bij de behandeling van de patiënt in de acute en chronische fase.' Gast spreker is Lenni Boogaard, fysio therapeut in 't Gasthuis. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. Iedereen is welkom. Het CVA-Trefpunt is een initiatief van 't Gasthuis in samenwerking met de CVA-patiëntenvereniging Samen Verder. Voor dit pand aan de Korte Delft in Middelburg hebben zich belangstellenden gemeld. foto's Ruben Oreel Leegstand van winkels in het centrum van Middelburg 2010 «iW»M)BH«r49(g,4%) Aantal n Aantal ««.bezette wa-lege f&kl Leeftand'n Ban panden TM. panden vierkante meters Leegstand van winkels in het centrum Vlissingen 50(14,8%)) Molenberg 1 Fraai gelegen ruime boven woning met 5 slaapkamers, 2 badkamers en ruime berg zolder in het centrum. Huurprijs €875,-p/mnd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23