Meer winkels leeg in hart Middelburg Zeeland 21 22 50.000 WINNEN? Vakcollege Walcheren geopend Ajax OPEN SAGEN DETAILHANDEL Neergang in centrum van Vlissingen lijkt tot staan gebracht almanak Tip? redactie@pzc.nl WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 testjetoekomsi.nl bos zeilatis januari 2011 Zaterdag 15 januari 2011 Tip? walcheren@pzc.nl m m&g •- mum ,.i j.sa MBWBWB -s mmemsm door Theo Giele MIDDELBURG - Het afgelopen jaar zijn in het centrum van Middel burg meer winkels leeg komen te staan. In Vlissingen is de neergaan de lijn tot staan gebracht. Toch staan er naar verhouding nog altijd veel meer winkelpanden leeg in Vlissingen dan in Middelburg. De leegstand in beide steden is bo ven het landelijk en het Zeeuws ge middelde. Dat blijkt uit cijfers van het onderzoeksbureau Locatus, dat zich marktleider noemt op het ge bied van winkelinformatie in de Benelux. In Middelburg stonden begin 2010 49 'verkooppunten' leeg. Nu zijn dat er 51. In vierkante meters is sprake van een stijging van 4829 naar 5530 vierkante me ter leegstaand 'winkelvloeropper- vlakte'. Dat is niet te verklaren uit de komst van nieuwe winkelpan den in het centrum, want het to taal aantal winkelpanden (-7) en de totale winkeloppervlakte (-170 vierkante meter) namen juist af In Vlissingen is dè leegstand van het aantal winkelpanden vorig jaar op 50 blijven steken, terwijl het to taal aantal winkelpanden in het centrum een kleine stijging (+1) kende. In vierkante meters winkel ruimte kende het centrum van Vlissingen een forse daling van de leegstand: van 6509 naar 5617 vier kante meter. Dit is niet te verkla ren uit een verkleining van het to taal aantal beschikbare vierkante meter verkoopruimte, want die groeide in Vlissingen met 406 vier kante meter. Desondanks is de leegstand in Vlis singen nog altijd groter dan in Mid delburg. In Vlissingen staat 14,8 procent van de winkels leeg. Die zijn samen goed voor 19,5 procent van de beschikbare winkelvloerop pervlakte. In Middelburg zijn die percentages 8,9 en 9,7 procent. Gerekend over de hele gemeente was zowel in Vlissingen als in Mid delburg in 2010 nog sprake van een lichte toename van het aantal leegstaande winkelpanden. pagina 22 en 23: wachten op winkelketens en gullere banken Zuinige bankiers bevorderen leegstand winkels stadscentra Twaalf kandidaten Lange Jan Award vrijwilligers MIDDELBURG - Leren door te doen, dat is de werkwijze op het Vakcol lege Walcheren. De twaalijarige Jo- chem Akkerdaas uit Domburg vindt het de manier om onderwijs te krijgen, zei hij gisteren vooraf gaand aan de officiële opening van het Vakcollège van de samenwer kende scholengemeenschappen Nehalennia en het Scheldemond College. Hij heeft de afgelopen tijd al heel wat dingen gemaakt, onder andere een lamp en een flessenopener. Zijn vader André is ook zeer te spreken over de nieuwe opleiding. Zoon lochem is namelijk een doe ner, niet iemand die kennis uit boeken haalt, vertelde hij. Secretaris Hendrik-Jan van Arent- hals van het stichtingsbestuur liet weten dat het college er speciaal is om op te leiden tot vakmanschap, meesterschap. „Door theorie en praktijk te combineren." Hij stelde dat het bedrijfsleven nog steeds grote behoefte heeft aan echte vak mensen. Hij werd bijgevallen door een ver tegenwoordiger van Damen die zei dat hij graag jonge mensen aan neemt die passie hebben voor tech niek, die trots zijn om iets te ma ken dat over twintig jaar nog vaart. Die passie treft hij wel aan bij de oudere werknemers, maar minder bij de jonge garde. De brugklasleerlingen Kjeld Jonker, Alby Despinois, Ronnie Wattel en Yoel Guilliet laten zien wat ze gemaakt hebben tijdens de lessen van het Vakcollege Walcheren. De auto's op de achtergrond, daar moeten ze nog van af blijven. Pas in het derde jaar mogen ze die onder handen nemen. foto Ruben Oreel De Terneuzense veertiger mag zich met recht een ras-Ajacied noemen. Ja renlang had hij een seizoenskaart en reed hij dus eens in de veertien da gen naar Amsterdam om zijn favorie te 'godenzonen' toe te juichen. Sinds hij kinderen heeft, gaat hij wat min der frequent. Maar Ajax-Feyenoord? Dat is een jaarlijks zekerheidje. Vorige maand werd de Klassieker vanwege sneeuwval afgelast. De nieuwe datum is aanstaande woens dag. De veertiger had al een vrije dag genomen, maar plots gooide zijn oudste zoon Jordy roet in het eten. Hij kan woensdag zijn eerste zwem diploma behalen. Papa gaat daarom niet meer mee naar Amsterdam. „Als jij moet zwemmen, is het ook Ajax-Feyenoord. Maar ik kom naar jou kijken, vent", zei hij terwijl hij zichzelf een schouderklopje gaf. Jor dy begreep het niet. „Heb je die kaart verkocht? Dat is toch niet no dig? Als jij terugkomt, heb ik mijn di ploma ook nog wel, hoor!" Kijk verderop in deze krant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21