Benzineprijs naar twee euro ontvlucht Tunesië Ben Ali Vlaketunnel met Pasen af 10 en 11 32 en 33 spectrum KNVB neemt onderzoek naar toekomst winterstop serieus Brand in ketelwagens op spooremplacement Kijfhoek Albert Heijn: de aartsvader de supermarkt Van Post moest er altijd gewonnen worden Vandaag bij uw krant de bijlage PvdA geknakt imago Cj«> koSnniM.cn Nederland g| Miw««hiL4*»x4'<NKli'r deiocj» Q Santt.: Wal!;* de Vtk> houdt vut Wflulvp vertellen JJ3 ZATERDAG 15 januari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 12 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN KOSTENSTIJGINGEN Olie duurder door streng winterweer, maar ook verhogingen accijnzen en btw Droog, later regen en krachtige wind, 9° door René van Stee en Maurice Steketee MIDDELBURG - De KNVB neemt de uitkomst van het onderzoek dat de PZC heeft gehouden naar de lengte van de winterstop en de toe komst van het bekertoernooi se rieus. Dat zeiden districtsmanager Mark van Berkum en clusterafge vaardigde Carel Peterson van de voetbalbond gisteren. Uit het on derzoek bleek dat 70 procent van de Zeeuwse clubs en trainers een langere winterstop wil en dat bijna de helft kiest voor een ande re opzet van het bekertoernooi. Van Berkum: „Volgend seizoen ver andert daar nog niks aan, maar als clubs in meerderheid vinden dat de opzet van de beker een verande ring behoeft, moeten we daar op zijn minst naar kijken." pagina 34 en 35: onderzoek win terstop SCHORE - Rijkswaterstaat wil dat al le rijstroken van de Vlaketunnel met Pasen weer in gebruik zijn. Daartoe zal vanaf 25 januari vol continu aan het herstel van de twee tunneltoeritten gewerkt wor den. Vandaag beginnen de voorbe reidingen. Zo wordt het grondwa ter verlaagd om de opwaartse druk op de segmenten van de tunneltoe- rit te verlagen. Bij grote drukte lig gen draaiboeken klaar met alterna tieve routes. De oorzaak van de problemen blijkt staal van inferieure kwaliteit te zijn. Dat staal is gebruikt in de trekankers die aan de segmenten vastgemaakt zijn. Die trekankers moeten de segmenten op hun plaats houden. Als goed staal was gebruikt, waren de toeritten op hun plaats gebleven ook onder in vloed van getijdebeweging van het Kanaal door Zuid-Beveland en extra hoog grondwater. pagina 2 en 3: noodroutes pagina 3: commentaar Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 1688 555547 DEN HAAG - De benzineprijs be reikt binnen enkele weken het ab solute record van 1,75 euro per liter loodvrij door de stijgende olieprijs en hogere accijnzen. De prijs aan de pomp zal daarna doorstijgen tot 2 euro voor een li ter Euro 95. Dat voorspelt consu menteninkooporganisatie United Consumers. De prijs van een vat ruwe olie kruipt al enige tijd in de richting van de 100 dollar. Analis ten verwachten zelfs dat het ko mende week al zover is. Daarmee heeft de olieprijs nog lang niet het niveau van 2008 bereikt, toen voor een vat even 147 dollar betaald moest worden. Consumenten zijn aan de pomp echter veel duurder uit dan twee jaar geleden. Gisteren kostte een liter ongelode benzine 1,67 euro en betaalde de automobi list voor een liter diesel 1,35 euro. Twee jaar geleden was de benzine op de hoogste piek 1,69 euro en moest voor diesel 1,50 euro be taald worden, terwijl een vat ruwe olie 50 dollar meer kostte. Het is opvallend dat iedereen die hogere brandstofprijzen accep teert, vindt Cyril Widdershoven van onderzoeksinstituut TNO. „Twee jaar geleden waren er stakin gen van vrachtwagenchauffeurs en was er een enorme angst dat de dure benzine en diesel de hele transportsector in een crisis zou storten. Nu is de brandstof relatief veel duurder, maar accepteert ie dereen het blijkbaar." Dat de brandstofprijs nu relatief hoger ligt, komt vooral omdat het kabinet de accijnzen heeft ver hoogd en ook meer btw int. Premier hoort niet te twitteren HH) 63% oneens 37% TUNIS - De Tunesische leider Ben Ali is gisteravond het land ont vlucht. Premier Ghannouchi ver scheen op televisie mer de bood schap dat hij de taken van Ben Ali 'tijdelijk' zou overnemen. Ben Ali zou naar Frankrijk zijn vertrokken. Het was onduidelijk of Ben Ali door de legertop is gedwongen het land te verlaten. De autoriteiten kondigden gisteren de staat van be leg af en het leger bezette de lucht havens. Het luchtruim boven het land is gesloten. De avondklok is vervroegd tot zes uur. De noodmaatregelen volgden op een vreedzame demonstratie van 10.000 'mensen, die door de politie werd opgebroken. Honderden mensen raakten gewond. pagina 8 en 9: premier zit aan het roer ZWIJNDRECHT - Op het spooremplacement Kijf- avond een woordvoerder van Keyrail, dat de Betu- een treinbotsing. De website van rampenzender hoek bij Zwijndrecht staan vrijdagavond vijf ketel- welijn exploiteert. Kijfhoek is onderdeel van de RTV Rijnmond wordt zo vaak geraadpleegd dat wagens in brand. Het is niet bekend is of er ge- Betuwelijn. die gisteravond onbereikbaar was. vaarlijke stoffen in zitten. Dat meldde gister- Volgens de woordvoerder is er geen sprake van foto Robert Vos/ANP Met Pasen is de Vlaketunnel niet klaar reageer op www.pzc.nl reacties: 434

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1