5 spectrum Oebele van hupsakee! RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE wandelgang Zaterdag 15 januari 2011 Daar zit je dan op een barkruk in het be roemde café De Twee Zwaantjes op de Prinsengracht in hartje Amster dam, de historische plek waar ooit het Zwanenkoor is opgericht en waar tegen woordig Trees (vroeger in Oebele Treesje) de scepter zwaait Het is Oebele-rëunie, de harde kern van het kinderkoor dat in de televisieserie Oebele de zang en de kinderrollen voor zijn re kening nam heeft zich onder de krachtige lei ding van Ria Bouwhuis en Trees Ruzette tot een echte Oebele-fanclub ontwikkeld en nu is daar de dag, dat wij de vrucht mogen plukken van die jarenlange trouwe aandacht voor de periode uit hun jeugd die ze zich nog steeds als een vro lijke gelukkige tijd herinneren. Iedereen is er. Maker Harrie Geelen en echtgenote Imme Dros, beiden gelauwerde schrijvers in de jeugdlitera tuur en liedkunst, componist Joop Stokkermans, regisseur Bram van Erkel, Wieteke van Dort en Willem Nijholt, de absolute sterren uit Oebele, belangrijk personage Herman Vinck en mijn aan wezigheid als voormalig eigenares van een snoepwinkeltje Geesje Zoet, plus dan dat kinder koor, nu uitgegroeid tot volwassen middenveer tigers, midden in de overgang en de midlifecri- sés! Maar de muziekbanden zijn nog niet gestart of de overbekende liedjes schallen door het café, er wordt uit volle borst meegezongen. Op een groot scherm worden fragmenten van oude sce nes geprojecteerd. Willem Nijholt als stralende jonge vent, dansend en zingend met en voor de kinderen uit Wieteke van Dort als het gedroom de jonge meisje, Herman Vinck vermomd als boef en me-myself gehuld in een enorme witte, bij Het Bruidshuis gehuurde bruidssluier (ik was vijf maanden zwanger van mijn jongste zoon) als jonge bruid van Paulus de Postbode (gespeeld door de helaas overleden zanger Ab Hofstee) samen in een open caleche! Wij zagen er buitengewoon onschuldig uit, maar terwijl wij al wuivend door het publiek reden vertelde Paulus mij een aantal behoorlijk schuine mop pen, waarop ik stikte van het lachen maar toch onschuldig als de koningin van Lombardije bleef doorzwaaien naar het publiek. We waren allemaal mooi en jong, geen gram te dik, geen rimpel te bekennen...Geweldig om terug te kij ken! En af en toe sloop de weemoed ook binnen. Re gisseur Bram van Erkel had voor deze speciale gelegenheid samen met loop Stokkermans een prachtig lied gemaakt over die gelukkige bijzon dere tijd, waarin Oebele een vernieuwend soort jeugdtelevisie was. En, zoals deze middag bleek, voor dat vrolijke kinderkoor, één brok nog steeds springlevend jeugdsentiment betekent. De eerste aflevering waarin ik Geesje Zoet speel de, liep enigszins uit de hand. Ik deelde met gul le hand enorme hoeveelheden snoep uit. Zodat aan het eind van de uitzending (altijd live!) de kinderen kotsend de trappen van de studio afgin gen! Waarna Harrie Geelen in de volgende afle vering ogenblikkelijk verordende, dat er pas mocht worden gesnoept na het eten van een ap pel! „Daar zitten we nou, wat ging 't toch gauw. Ach Oebele, ach Oebele, eind van 't seizoen en niets meer te doen. In Oebele, in Oebele. Over en slui ten, over en sluiten, Dag Oebele, dag Oebele..." Maar binnenkort komt er wel een dvd uit met hoogtepunten, zodat we het allemaal nog eens een keer kunnen herbeleven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 145