'Kom maar met plannen voor ING-pand' TV Nieuwe site met aanbod bedrijfsonroerend goed bog .Os 23 Het voormalige postkantoor en ING-gebouw in Hulst heeft een statige uitstraling. Foto's: Denvon Media Had het pand in een stad als Breda gestaan, dan hadden de kopers erom gevochten. Maar dit is Hulst en dus staat het stati ge gebouw waarin ooit het post kantoor huisde, en later de ING-bank, al anderhalf jaar te koop. Het grote voordeel - enorm veel ruimte in hartje cen trum - is in een klein vestingstad je als Hulst ook meteen het na deel. De vraagprijs is met ruim 1,6 miljoen euro namelijk aan zienlijk. Maar volgens Martijn Houben van makelaardij DTZ ZadelhofF heeft het pand aan de Steenstraat enorme potentie. En dus roept hij ondernemers op met plannen voor het gebouw te komen. door Dennis Rijsbergen HULST - Iedere echte Hulstenaar kent het voormalige postkantoor. Het gebouw uit heeft een historische voorgevel met grote, statige raampar- tijen en sierlijke gevelversieringen en daklijsten. Het is zeker geen frivool gebouw. Nee, Steenstraat nummer 33-35 oogt strak en deftig. Binnen zijn niet veel authentieke elementen meer direct te zien. Het pand is in de loop der jaren omgetoverd tot een modem kantoor, waar de grote, cen trale entree meteen opvalt. Die doet denken aan een luxe hotellobby. "Dit pand is in gebruik geweest als kan toor, dus de meest voor de hand lig gende markt is de kantorenmarkt", zegt makelaar Martijn Houben. "Wa re het niet dat de markt van Hulst dat niet toelaat. Gelukkig is de bestem ming van dit pand heel ruim." Hou ben heeft wel enkele ideeën wat je met het voormalige postkantoor en bankgebouw zou kunnen doen. "Als je naar de entree kijkt, zou een hotel heel goed kunnen. Je^zou de begane grond ook kunnen gebruiken voor re tail en de bovenverdiepingen kunnen ombouwen tot appartementen. Ook zit ik te denken aan .iets in de zorg sfeer, zorgappartementen bijvoor beeld. Die zouden goed passen vooral in een gebied als Hulst waar wonen in de zorgsfeer steeds hoogwaardiger wordt." Casino En Houben somt nog wat mogelijkhe den op die uiteenlopen van een restau rant tot casino al dan niet in combina tie met hotelkamers of appartemen ten. Het geeft maar aan dat de moge lijkheden enorm zijn. "Het is een GOES - Voor Zuidwest-Neder land is sinds 1 januari een site in de lucht waarop het totale aanbod aan kantoor- en bedrijfsruimte en bouwkavels in de regio is gebun deld. De site, www.uwpand.ril, is een initiatief van NV Rewin West-Brabant en NV Economische Impuls Zeeland. De nieuwe site moet dé plek wor den voor ondernemers om snel alle informatie te vinden over mogelij ke nieuwe vestigingslocaties in West-Brabant en Zeeland. De re gionale ontwikkelingsmaatschap pijen Rewin en Impuls 'beschikten al over een databestand met daarin prachtig pand", knikt Houben dan ook. "In een grote stad zou het niet eens te koop hebben gestaan. Dan hadden geïnteresseerden er op moe ten inschrijven." Niet dat in Hulst nie mand oog heeft voor de mogelijkhe den van het oude postkantoor. Ster ker nog, volgens Houben is er veel in teresse voor het gebouw. "Het lastige blijft de vervolgstap, dat iemand de knoop doorhakt." Dat komt volgens Houben vooral omdat het pand een enorm vloeroppervlak heeft, 1.373 vierkante meter. En dus hangt er een flink prijskaartje aan het monumenta al het bedrijfsonroerend goed dat iri Zuidwest-Nederland te koop of te huur wordt aangeboden door make laars, projectontwikkelaars en parti culiere aanbieders. Dit databestand, dat al jarenlang succesvol wordt in gezet en waarin inmiddels bijna 1.500 objecten bijeen zijn gebracht, wordt nu nog eenvoudiger toegan kelijk gemaakt via uwpand.nl. Kantoor- en bedrijfspanden zijn via de site te selecteren en hiervan zijn alle details te bekijken, inclusief voorzieningen, foto's en de exacte locatie. Omdat het totale aanbod van alle in het gebied actieve make laars en andere vastgoedpartijen op le pand. En met de aankoop alleen ben je er nog niet. Want wil je het oude bankgebouw geschikt maken voor een hotel of appartementen dan vergt dat nog een aanzienlijke investe ring. Voor één partij is het voormali ge ING-kantoor veelal te veel van het goede. Maar Hóuben ziet zeker mogelijkheden. "Ik roep onderne mers uit Hulst en omstreken op om mee te denken over hoe we dit unie ke object kunnen invullen. Het is mo gelijk om een tweede entree te creë ren en meerdere functies te combine ren, dus kom maar met ideeën en de site is opgenomen, hoeft de on dernemer die op zoek is naar passen de kantoor- of bedrijfsruimte hier voor niet langer een bezoek te brengen aan de vele individuele websites van de aanbieders. De site van Rewin en Impuls is daarmee de eerste in Nederland die het aanbod van bedrijfsonroerend goed op die manier bundelt. De twee Ontwikke lingsmaatschappijen willen met de site vragers en aanbieders van be drijfsruimte en kavels in de regio sneller en efficiënter bij" elkaar brengen en op die manier de econo mie van West-Brabant en Zeeland stimuleren. plannen. Het is bijvoorbeeld heel goed mogelijk dat een ondernemer al leen de begane grond wil hebben en dat we combinaties maken met ande re ondernemers op de verdiepingen. Een grote eindbelegger vinden die het plan draagt, is denk ik niet het moeilijkst. We moeten ondernemers hebben die voor de invulling zor- gen." Naast ruimte, heeft het pand ook char me door de historische uitstraling. Her en der zijn nog wat authentieke elementen terug te vinden, maar het interieur is voor het overgrote deel modern en zeer goed onderhouden. "Op het luchtbehandelings- en ver warmingssysteem heeft de ING niet bepaald beknibbeld. Integendeel, het is state of te art", zegt Houben. Ach ter het gebouw ligt een eigen parkeer- Makelaar Martijn Houben in de hotellobby-achtige entree. plaats, met ruimte voor twaalf auto's. Maar ook in de nabijheid is parkeer ruimte genoeg. Houben beseft dat de economische crisis ook niet meehelpt om het pand verkocht te krijgen. AI ziet hij wel licht aan het eind van de tunnel. "Met DTZ Zadelhoff opereren we landelijk. Dus we kunnen de verschil lende regio's goed met elkaar vergelij ken. Als je de situatie in Amsterdam ziet, dan weetje dat over een halfjaar tot een jaar die ook doorsijpelt naar het zuiden." Eigentijds wonen én ondernemen met plezier in maritiem Vlissingen. Parkachtige omgeving Aan het water Villa's 850-1550 mJ Kavels 650-1500 m2 Grond 160-250 per m2 Vanaf 369.500,- Veel keuzevrijheid Bij NS en snelweg A58 Volop bedrijvigheid Edison MEER INFORMATIE: Sinke Komejan Bedrijfsmakelaars Postbus 821 4330 AB Middelburg Tel (0118) 6200621 www.sinke.nl www.edisonpark.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 139