Goese ondernemers vol vertrouwen Ondernemer zwn.nl berichten Communicatie zet technisch product op de rails 21 Burgemeester Rene Verhulst spreekt de etende aanwezigen toe. Het overgrote deel van de Goese ondernemers is optimistisch ge stemd over 2011. Dat bleek uit de uitslag van een enquête onder de leden van het Ondernemers Contact Goes (OCG) die voorzitter Manfred Zurhorst bekendmaakte tijdens de traditionele kerstlunch in de Grote of Maria Magdalena Kerk. Burgemeester René Verhulst pre senteerde zich voor het eerst voor de Goese ondernemers. door Henk van de Voorde GOES - Met ruim 150 ondernemen de zielen werd de OCG Kerstlunch weer prima bezocht. De genodigden genoten van de culinaire hoogstand jes van Restaurant de Stadsschuur, on der leiding van OCG coryfee Cor van de Zand. Zurhorst sprak een bij zonder woord van dank uit voor oud-burgemeester Dick van der Zaag. „Door de OCG Kerstlunch bij te wonen, geraakt hij een beetje uit zijn sociaal isolement", grapte fiscaal jurist mr. Manfred Zurhorst, in het da gelijks leven voorzitter van de Raad van Bestuur van DRV Accountants en Belastingadviseurs. „De lunch is per traditie in goede handen bij Cor. Dit jaar heeft hij er zelfs sneeuw bij georganiseerd. Ik wens u allen een economisch voorspoedig 2011, maar vooral een gezond nieuwjaar. Ik geef nu het woord aan de nieuwe burge meester, die al was uitgenodigd voor hij het zelf wist." Hiermee refereerde Zurhorst aan de invitatie die het OCG al een halfjaar eerder deed aan de (toen nog onbekende) nieuwe bur gemeester om zijn maiden speech te houden. De uit Kapelle afkomstige René Verhulst pakte de handschoen graag op. „Goes is qua historische bin nenstad te vergelijken met Utrecht. Goes speelt als Zeeuwse centrumge meente een belangrijke rol. Er is een goed arbeidsethos en een aantrekke lijk woonklimaat met een gevarieerd winkelbestand en prima voorzienin gen. Wel is er een bereikbaarheidspro bleem, dat heb ik aan den lijve onder vonden. Het feit dat ik hier nog niet woon, ligt ook aan de makelaars", al dus Verhulst met een kwinkslag. Ook de OCG voorzitter kaartte eerder de bereikbaarheidsproblematiek aan van groeigemeente Goes. „Als je als ge meente wilt groeien, en de ontslui ting er niet op wordt aangepast, dan is dat tegenstrijdig. Hun software werkt uitstekend, dat wist Jos Beije van LeanMen Services BV uit Zierikzee zeker. Tijdens een bijeenkomst van de Ondememerskring Schouwen-Duiveland realiseerde hij zich dat hij ondersteuning nodig had bij het op de markt brengen. ,,Die avond werd onder meer gesproken over de SchouwenDuivelandPas dat als project goed georganiseerd was, maar waarbij geworsteld werd met de techniek. Ik realiseerde mij dat die situatie voor ons precies omge keerd was." ZIERIKZEE - Beije heeft, samen met IT-architect Ewart Nijburg, on der de naam LeanMen IntelliViews in telligente software ontworpen die ac tuele en gedetailleerde rapportages verstrekt over de inzet van een wa genpark. De software wordt toege past in combinatie met TomTom WEBFLEET. De intelligentie ligt in de complexe koppeling van vaste ge gevens (adres, wagen, chauffeur en af gesproken tijd) met satellietgegevens (via TomTom WEBFLEET) die de werkelijke plaats en tijd aangeven. Sa men vormen deze gegevens de actue le en intelligente rapportages op grond waarvan de ondernemer met zijn klant afrekent, zijn fiscale gege vens aanlevert en de salarissen (over uren) betaalt. Eenmaal correct inge voerd, is de foutkans van de rappor tages nihil. Beije maakte die avond meteen een afspraak met Syntensadvi- seur Robert Bakker die ook aanwe zig was. „Om. LeanMen IntelliViews op de markt te brengen, moesten eerst enkele knelpunten opgelost wor den", vertelt Bakker. „De grote spe ler TomTom WORK is zeer geïnte resseerd in de software en wil die graag bij zijn grote accounts introdu ceren. Jos en Ewart willen echter wel de regie over hun product behouden. Daarnaast zijn er ook retailers en eind gebruikers met hun eigen vragen en kwesties. Bovendien is zijn verhaal vooral technisch en dan is presentatie in de markt vaak lastig. Jos had be hoefte aan een duidelijke propositie en een strategisch communicatiead vies." De innovatieadviseur stelde voor om de markt via ketenaanpak te benaderen. „Voor ons was dat dé op lossing", stelt Beije vast. „Daarbij kon iedere partner zijn positie bepa len en gezamenlijk de markt bewer ken. Robert wees mij vervolgens op het project Nederland Digitaal in Ver binding (NDiV) waar ik in aanmer king kon komen voor ondersteunen de subsidie om een professional voor het communicatieadviestraject in te huren." Samen met de externe des kundige heeft Beije zijn propositie duidelijk in beeld gebracht. Daarnaast is een aantal communicatiemiddelen ontwikkeld voor een begrijpelijke uit leg van de mogelijkheden van Lean Men IntelliViews. „Wij zijn nu in staat om het belang van de klant en businesspartner goed te verwoor den", zegt Beije. „Dat is ook in het belang van TomTom WORK." In deze kolom geven wij u een overzicht van nieuws dat op deon- dememerzwn.nl gevonden kan worden. Het gaat om actueel nieuws, dat niet in de maandelijkse uitgave van de Ondernemer staat. Commercials by the Sea Maandagavond 7 februari vindt Conjmercials by the Sea 2.0 plaats in de Merral Bioscoop te Goes. Tijdens Commercials by the Sea 2.0 ligt het accent op de mogelijk heden die social media een marke teer bieden. Het concept van dit evenement is aangescherpt vanwe ge trends en ontwikkelingen die de klassieke manier van commer cials maken en uitzenden hebben veranderd. Tijdens de avond geven promi nente gastsprekers van Hyves en Us Media hun visie op social me dia en de mogelijkheden tot ad verteren. Na afloop van het in houdelijke programma is er tijd om samen na te praten over de avond en de getoonde commer cials. Daarnaast leent dit Zeeuwse evenement zich uitstekend om in formeel te netwerken tijdens de borrel. Free Record Shop boycot Trijntje Directeur Haps Breukhoven is woedend op de platenmaatschap pij en het management van Trijn tje Oosterhuis. Het AD heeft een actie waarbij de zangeres zaterdag 15 januari 750.000 exemplaren van haar nieuwe cd weggeeft, zo meldt het AD. "We worden ge passeerd. Trijntje hoeft bij mij niet meer aan te komen met nieuw werk", reageert Breukho ven. DJ Gerard Ekdom van 3FM vindt dat Trijntje zich geen zor gen moet maken. „De dreigende taal van Breukhoven had 20 jaar geleden misschien nog indruk ge maakt. De tijden dat artiesten af hankelijk waren van cd-verkoop is echt voorbij." 'Facebook maakte miljardenomzet' Netwerksite Facebook heeft in de eerste negen maanden van 2010 een nettowinst behaald van 355 miljoen dollar (273 miljoen euro), op een omzet van 1,2 miljard dol lar. Dat staat in een document dat de Amerikaanse zakenbank Gold man Sachs donderdag aan klanten verstrekte en waar persbureau Reuters de hand op wist te leg gen. Van het bedrijf van Mark Zuckerberg zijn tot op heden maar weinig financiële cijfers be kend. Sociale netwerksite gevaar voor bedrijfsleven Werknemers die onder werktijd 'social media' websites, zoals Face book, bezoeken, stellen de bedrijf snetwerken bloot aan virussen en andere gevaarlijke software. Cy- bercriminelen stelen daarmee gro te hoeveelheden bedrijfs- en per soonsgegevens voor eigen gewin. Dat is gebleken na onderzoek van Meer informatie over deondernemerzwn.nl tel. (076) - 531 22 77, email: info@deondernemerzwn.nl de Europese politieorganisatie Eu ropol naar georganiseerde cyber- criminaliteit. Gezondheidsonderzoek 'Moerdijkramp' De volksgezondheid heeft op dit moment de hoogste prioriteit voor het RBT. Daarover is nauw contact met het RIVM en de lan delijke overheid. Het RIVM heeft op 8 januari 's avonds in een voorlopig advies aan het Regio naal Beleidsteam Midden- en West-Brabant gemeld dat eerst al le gegevens over de blootstelling van mensen aan vrijgekomen ver brandingsproducten bekend moe ten zijn, voordat er een definitief advies kan komen over nut en noodzaak van een gezondheidson derzoek onder de bevolking. Duitse werkgelegenheid naar recordniveau De werkgelegenheid in Duitsland heeft in 2010 een nieuw recordni veau bereikt. Afgelopen jaar wa ren gemiddeld 40,37 miljoen in Duitsland wonende mensen actief op de arbeidsmarkt. Dat blijkt uit voorlopige cijfers die werden ge publiceerd door het Duitse bu reau voor de statistiek. Tien miljoen schade tijdens jaarwisseling Tijdens de jaarwisseling is voor 10 miljoen euro aan schade ver oorzaakt. Het gaat daarbij vooral om schade aan woningen en au to's door brand. Dat blijkt uit een schatting van het Verbond van Verzekeraars. Het uit te keren schadebedrag is daarmee voor het derde jaar op rij gedaald. Vorig jaar bedroeg de schade tijdens oud en nieuw 12 miljoen euro. Volgens het Verbond van Verze keraars is de daling mede het resul taat van het aangekondigde zero- tolerancebeleid van de overheid tegen vandalen. Eerder meldde Centraal Beheer Achmea al een brandschade van ruim 3 miljoen euro aan drie scholen tijdens de jaarwisseling. Bijna 4 procent meer passagiers voor Schiphol De groei van het aantal passagiers dat reisde via de luchthaven Schip hol heeft zich in de tweede helft van het afgelopen jaar versterkt doorgezet. Het totaal aantal reizi gers kwam uit op ruim 45,2 mil joen, tegen 43,6 miljoen in 2009, een groei van 3,8 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 137