mm Nieuwe Kracht en inspiratie voor 2011 creatiefste ZS0 Administratiekantoor Van Beers BV Chris Rutten (links) overhandigt het certificaat aan Maarten van der Staal, een van de directeuren van Van der Poel. Foto's: Marijke Folkertsma Toast op de winnaars En netwerken na afloop van de bijeenkomst. Ruim 600 genodigden had den op 10 januari 2011 ge hoor gegeven aan de uitnodiging van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland om in thea ter de Mythe in Goes tijdens de traditionele nieuwjaarsreceptie 'Nieuwe Kracht' op te doen en nieuwe contacten te leggen. Het thema van de bijeenkomst 'Nieu we Kracht' draaide om het hervin den van de inspiratie van de on dernemer in zijn bedrijf. Door de huidige economisch wat mindere tijden zijn veel bedrijven bezig met interne bedrijfsprocessen en kostenbeheersing. Daarbij mag niet worden voorbijgegaan aan het feit dat werken leuk, positief en inspirerend moet zijn en blij ven. door Loes van der Hoeven GOES - De 2011 editie was dan ook een Nieuwjaarsbijeenkomst Nieuwe Stijl. Voorafgaand aan het officiële ge deelte hield de Kamer van Koophan del voor de eerste maal drie inspire rende sessies. Daarbij draaide alles om termen, zoals gedreven, lef, durf, an ders denken, kracht en topprestaties leveren. Een succes, want de sessies trokken ruim 200 gemotiveerde deel nemers. Voorzitter Chris Rutten: "Uit ons economisch onderzoek over de laat ste maanden van 2010 blijkt dat de Zeeuwse ondernemers steeds meer vertrouwen hebben in de economie. Vooral bedrijven die zakendoen over de grens merken een omzetstijging. Sectoren die gericht zijn op de bin nenlandse vraag zoals de bouw en de detailhandel zijn somberder gestemd. Hoewel er nog veel onzekerheden zijn over het economisch herstel, overheerst landelijk en ook in Zee land toch het beeld dat de economi sche crisis uit het dal is gekropen. Al leen in onze regio is het aantal starters met bijna 15% toegenomen met circa 2100 nieuwe ondernemers. Anderzijds mag niet worden voorbij gegaan dat de wereld is veranderd; de concurrentie is heftiger en de consu ment kritischer dan een paar jaar gele den. Als ondernemer zult u toppresta ties moeten wegzetten om ten minste uw marktpositie te behouden. Nieu we Kracht is nodig om.van uw bedrijf een succes te maken. U moet durven veranderen, maar het goede weten te behouden. Nieuwe Kracht is mijn wens voor 2011 voor u allen." Onderscheidend Ook Zeeland en de Zeeuwse econo mie zullen op zoek moeten gaan 'naar nieuwe kracht en tegelijkertijd zich zelf blijven, maar ook anders en on- I derscheidend durven te zijn ten op zichte van andere provincies. Enthou siast meldde Chris Rutten dat de Ka mer van Koophandel net zoals 75% van alle Zeeuwen voorstander is van uitbreiding van kernenergie in Zee land. "Een tweede kerncentrale levert veel economische voordelen op: betaalba re energie tarieven voor de onderne mer, hoogwaardige nieuwe arbeids plaatsen, kansen voor het middelbaar en hoger onderwijs en natuurlijk zor gen de bouw en het onderhoud ervan voor veel extra banen bij bestaande Zeeuwse bedrijven. Wij hopen dan ook dat bestuurlijk Zeeland zich krachtig zal uitpreken voor een twee de kerncentrale in onze provincie." Tevens pleitte Chris Rutten voor de komst van een grote zeesluis bij Ter- neuzen die zal leiden tot nieuwe eco nomische kansen voor de regio en Gent. Ten slotte maakte hij de provin cie een compliment voor het vasthou den aan het plan Waterdunen bij Groede. Creatiefste bedrijf Geheel in de lijn van het thema, werd de winnaar van de 29e Prijs Creatief Ondernemerschap op krachtige wijze bekendgemaakt, door twee rappers. Aannemersbedrijf Van der Poel uit Terneuzen is dit jaar de creatiefste on dernemer van Zeeland. Het bedrijf neemt al jaren een voor aanstaande positie in de Zeeuws-Vlaamse bouwsector in en heeft veel aansprekende gebouwen op zijn naam staan, zoals de bioscoop en het stadskantoor in Terneuzen en Port Scaldis in Breskens. Chris Rut ten tot de beide directieleden van het aannemersbedrijf Ronald van Pame- len en Maarten van der Staal: "Uw be drijf slaagt erin om in deze juist voor de bouw zo hardnekkige crisistijd met innovatieve ideeën te komen en die met succes in de markt te zetten. De kracht zit vooral in de regionale sa menwerking en brede marktbenade ring. Veel bouwprojecten worden in eigen beheer ontwikkeld en gereali seerd. Daardoor kunt u zelf inspelen op nieuwe kansen in de Zeeuwse bouwmarkt en bent u niet afhankelijk van de ideeën van anderen. Ten slot te betrekt u uw 90 medewerkers nauw bij nieuwe ontwikkelingen en activiteiten van uw bedrijf'. De Prijs Creatief Ondernemerschap 2011 bestond uit een schilderij van de Zeeuws-Vlaamse kunstenaar Leo de Jong- De twee andere genomineerden wa ren De Kroo Ruitersport uit Nieuw en Sint-Joosland en Kuzee Autologis- tiek uit Oost-Souburg. Zij kregen een eervolle vermelding. Na het officiële gedeelte verplaatste het gezelschap zich naar de Grote Kerk voor het informele slot van de netwerkbijeenkomst. Onder het ge not van een 'walking dinner' wissel den daar heel wat visitekaartjes van ei genaar. iP i» Zeeuws instituut «oor Organisatieontwikkeling Opleidingsprogramma 2011 beschikbaar mail voor brochures naar info@zionetwerk.nl Voor complete advisering en begeleiding van uw bedrijf. O.a.: Belastingzaken, jaarrekeningen, boekhoudingen, loonadministraties, financieringsvraagstukken. Wij zijn lid van de NOAB en ook internationaal actief. Jacob Catsstraat 10 - 4364 AM Grijpskerke telefoon (0118) 59 28 28 - fax (0118) 59 32 11 www.admvanbeers.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 133