m media Fatal attraction 39 De hondenfluisteraar komt naar Nederland. De van televisie bekende Cesar Millan verricht wonderen met probleemhonden. Als de roedel maar klopt, komt alles goed. door Monique Brandt TERUGGESPOELD media@wegener.nl 024-3650570 Zaterdag 15 januari 2011 Het is in dit chique Brusselse hotel een even ongebruikelijk geluid als dat van een kraaiende haan of een balkende ezel. De plechtige stilte in de lob by wordt ruw aan flarden geblaft. De aanwezigheid van hondenfluis teraar Cesar Millan, bekend van zijn tv-shows die in 105 landen op National Geographic Channel te zien zijn, heeft zo zijn consequen ties, weten ze hier inmiddels. Bekende Belgen met hun harige schatjes staan te wachten op een sessie van De Meester zelf. De Vlaamse presentatrice Martine Preenen heeft een op zich onschul dig ogende ridgeback aan de lijn. Ook de onvermijdelijke Pfaffs zijn gesignaleerd, de armen vol ondefi nieerbaar klein hondenspul. De dog whisperer is het gewend. Overal waar 'el perrero', de hon denjongen, zich vertoont, stromen baasjes toe. In de hoop dat hij het bijten, het binnen poepen of het meubels kauwen kan stoppen. Millans kynologische wondertjes lijken te werken. Hij 'herprogram- meert' probleemhonden die zelfs door de grootste hondenknuffe laar bij het asiel zouden zijn afgele verd. Bloeddorstige monsters trans formeren in zijn aanwezigheid tot schoothondjes, de kleine neuroot die zich voor dood houdt als hij naar buiten moet, huppelt na een bezoekje van de viervoetertove naar vrolijk over het gazon. De vreemdste hondenangsten - voor broodroosters, frisse lucht, garages - worden weer tot acceptabele pro porties teruggebracht. De hondenfluisteraar maakt deze dagen een rondje door Europa ter promotie van zijn eerste Europese theatertour. Op 7 mei staat hij in de Heineken Music Hall in Amster dam. 'Honden verboden' staat in grote letters op de tickets, die in een mum van tijd waren uitver kocht. Ook irt Nederland lopen veel kijkers weg met de Mexicaan. Vroeger in Mexico, waar hij als zoon van een arm gezin op een boerderij opgroeide, had Millan al tijd al honden om zich heen. „Mijn grootvader had altijd zeven, acht honden rondlopen. Ik groei de op in een roedel, als het ware." Cesar Millan is de hondenfluisteraar: „Honden in Amerika zijn mijlenver verwijderd van hun gebruikelijke 'zijn'. Ze leven niet in een roedel, worden behan deld als mensjes. En ze krijgen amper beweging." foto GPD Op zijn 21e kwam hij als illegaal in Amerika terecht en ging honden uitlaten voor de rijken. „In Mexico was er niemand die een hond aan de lijn hield, maar toch hoorde Je nooit iemand klagen dat de hond de meubels kapotbeet of de schoe nen opvrat. Honden in Amerika zijn mijlenver verwijderd van hun gebruikelijke 'zijn'. Ze leven niet in een roedel, worden behandeld als mensjes. En ze krijgen amper be weging." Langzaamaan begon hij ook hon den te trainen. Of beter gezegd: hun baasjes te trainen. Nadat hij actrice Jada Pinkett, echtgenote van acteur Will Smith, hielp om calm and assertive het alfavrouwtje te worden van haar vierkoppige roedel rottweilers, ging het snel. Hij hielp Oprah Winfrey, regisseur Ridley Scott en Disneybaas Mi chael Eisner roedelleider van hun honden te worden. In Los Angeles begon hij een Dog Psychology Center, een hondenpsychologisch centrum, waar hij honden traint en heropvoedt. Zes tv-seizoenen verder is Cesar Millan Inc. een bloeiend miljoe nenbedrijf, met een lijn van hon denvoer en andere dierenproduc- ten, leiderschapsworkshops en een mediatak met boeken, dvd's en een website die 400.000 bezoe kers per maand trekt. Van zijn Dog Psychology Center wil hij fili alen over de hele wereld openen. Dat hij zijn eigen roedel niet bij el kaar kon houden - Cesar en zijn vrouw Ilusion zijn in scheiding ver wikkeld - is betreurenswaardig, zegt hij. „Ik ben een mens, moeilij ke tijden maken een mens wijzer", klinkt het kortaf De New York Times beschreef on langs hoe Amerikaanse ouders steeds vaker Millans methode (trai ning, beweging, discipline en affec tie) gebruiken om onhandelbaar kroost aan te pakken. „Priesters ge bruiken het in de kerk en leraren in de klas", weet de hondenman. In zijn filosofie staat de roedel cen traal: hond en baas maken deel uit van een goed georganiseerde roe del, waarin de leden hun plek we ten en de regels volgen, die zijn gevormd door de roedelleider. De mens moet een goede roedelleider zijn en de juiste energie uitstralen. Dan komt alles goed. Het baasje der baasjes zelf zegt niet veranderd te zijn door zijn succes. „Ik leef eenvoudig." Zijn ouders, die nog steeds in Mexico wonen, zijn maar wat trots op hun zoon, die het zo ver heeft ge schopt. „Een Mexicaanse immi grant die op uitnodiging door Eu ropa reist, dat is toch fantastisch? Mijn honden houden me met bei de benen op de grond. Als ik insta biel zou raken, luisteren ze niet meer naar me, zo simpel is het." The Dog Whisperer, National Geo graphic Channel, wekelijks twee nieuwe afleveringen op vrijdag om 21.00 uur en 22.00 uur. Her halingen dagelijks om 19.00 uur. Reageren? redactie.media@wegener.nl In de serie Teruggespoeld staat wekelijks de spot gericht op een filmklassieker die op veel mensen een onuitwisbare indruk heeft gemaakt. Op internet circuleren diverse hila rische filmpjes die je waarschu wen om niet te snel (en eenma lig) met een ander het bed in te duiken. U heeft ze vast wel eens gezien. Een bloedmooi meisje wordt 's ochtends wakker naast een kerel die ze zich slechts nog vaag herinnert. De alcohol had de avond ervoor rijkelijk gevloeid. Het meisje rekt zich uit, staat op en loopt naar de wc. Ze moet plassen. En dat doet ze... staand. Als ik een euro kreeg voor elk onderzoek dat is verricht naar de beleving van one- nightstands was ik nu miljonair. Ik ben blij ven hangen bij de grootste afknappers tij dens de liefde voor één nacht. Ik zal u de door Branko Eijssen top 3 niet onthouden: 1. zweetlucht bij de sekspartner, 2. het vergelijken met andere bedpartners en 3. passief gedrag. Wie 'Fatal attraction' uit 1987 heeft gezien, heeft geen enquêtes of grappige internet filmpjes nodig en denkt voortaan wel twee keer na voordat hij met een wildvreemde het bed in duikt. De film heeft zelfs een nieuw begrip aan het Amerikaanse vocabu laire toegevoegd, namelijk 'bunny boiler'. Daarover zo meer. Als de vrouw en kinderen van Dan Gal lagher (gespeeld door Michael Douglas) een weekendje weg zijn, maakt hij een slip pertje met zijn verleidelijke collega Alex Forrest, een rol die actrice Glenn Close een Oscarnominatie oplevert. Wat volgt, is het klassieke verhaal van een vrouw die na die ene keer wordt afgewezen en zint op wraak. Dat sterke, onafhankelijke vrouwen in de jaren tachtig eigenlijk niets liever wil len dan een huishouden runnen, is de boodschap van 'Fatal attraction'. En als het de dames niet lukt dat te bereiken, is elk Glenn Close kreeg een Oscarnominatie voor haar angstaanjagende rol in Fatal attraction. middel geoorloofd. Dus ook terreur. Tot grote verbazing van regisseur Adrian Lyne leidt de film tot een internationaal de bat over de zin en onzin van monogamie, zo zegt hij in 2002 in een interview met Ci- nema.nl. „Ik houd van herkenbare, kleine dingen. Huis-tuin-en-keukendrama's. Seks hoort daar onvermijdelijk bij. En blijkbaar roept seks altijd discussies op. In Amerika, in elk geval, het land waar de dubbele mo raal hoogtij viert. Iedereen mag er met een pistool over straat. Maar begin niet over overspel. Dat geldt als duivels." Door een deel van de Amerikaanse bevol king, door Lyne 'conservatieve krachten' ge noemd, wordt 'Fatal attraction' waarin Clo se als minnares uiteindelijk sterft, als een pleidooi voor familiewaarden en veilige seks geïnterpreteerd. Immers, het zijn de roerige jaren tachtig en aids is aan een op mars bezig. Memorabel is de scène waarin Close het ge liefde konijn van Douglas' dochtertje in een pan met kokend water laat gaarkoken. Het gezin treft de knuffel uiteindelijk volle dig uit elkaar gevallen aan. Een 'bunny boi ler' is sindsdien een synoniem voor ie mand die overspel pleegt. Het is een van de goed uitgewerkte thrillerelementen in de film die mede daardoor uitgroeit tot een van de kaskrakers in het jaar 1987.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 107