Die serie van die leuke tune Routine en talent in de Nederpop kijktip P""":en luisteren De tune van jaren-zeventigserie Hawaii Five-0 is bekender dan de serie zelf en opnieuw 'hot'. Want de reeks is in een eigentijds jasje gestoken, mét hetzelfde muziekje. Komende week gaat de remake van start bij Veronica. In Amerika was de ontvangst veelbelovend, door Monique Brandt zaterdag, 22.05 uur Het is één van de meest populaire tv-tunes aller tijden. Het muziekje dat Morton Stevens componeerde voor de in 1968 gestarte serie Hawaii Five-O, is nog steeds een gewilde ringtone. En het is terug, met bij behorende televisieserie. De reeks start maandag bij Veronica. Er waren al eerder plannen voor remakes, maar die kwamen niet van de grond. Nu wel: de heden daagse versie van de serie, die liep van 1968 tot 1980, is in moeder land Amerika goed gevallen bij de kijkers. „Als ons iets duidelijk was toen we dit project begonnen, was dat we de tune niet moesten veran deren", zegt producer Peter M. Lenkov. „We zijn dicht bij het ori gineel gebleven. Het klinkt vetter, sterker, maar dat is ook alles. We hebben zelfs een paar muzikanten gebruikt die ook het origineel heb ben ingespeeld." Ook wat de overige aspecten van de 'nieuwe' serie betreft, is niet enorm afgeweken van het origi neel, dat een baken is in de Ameri kaanse tv-geschiedenis. De serie werd destijds bedacht om de op het eiland aanwezige productiefaci liteiten van voorganger Magnum P.I. te kunnen blijven gebruiken. „Natuurlijk is deze versie eigentijd ser. Maar de 'geest' van het origi neel is gehandhaafd", stelt Lenkov. De producer was naar eigen zeg gen als kind een groot fan van de belevenissen van het fictieve poli tiekorps, dat onder leiding staat van de voormalige marineofficier Steve McGarrett (nu gespeeld door Alex O'Loughlin) en is aangesteld door de gouverneur van Hawaï. McGarrett wordt in zijn strijd te gen de boeven geassisteerd door politieman Danny Williams (Scott Caan). In de nieuwe versie krijgt teamlid en eilander Chin Ho Kelly, alias Lost-acteur Daniel Dae Kim, een grotere rol en is ook een vrouw toegevoegd aan het team: Battlestar Galactica-actrice Grace Park speelt de beginnende agent Kono Kalakaua, die opmerkelijk vaak in bikini wordt gesignaleerd. Maar goed, de serie speelt zich niet voor niets op een tropisch ei land af. Toegegeven: Hawaii Five-O, zo ge noemd omdat de eilandengroep de vijftigste staat van Amerika vormt, is mooi gemaakt, met veel vaart, humor, actie en explosies. Dan is er natuurlijk dat prachtige decor. „Het grote verschil met de oude serie is dat we de karakters meer hebben uitgewerkt", vertelt Lenkov. Het opnieuw produceren van succesvolle, oude films en se ries is geen nieuwe trend, zo zegt hij. „Dat is altijd al gedaan. Merk namen zijn nu eenmaal belangrijk in deze business. Het is niet eens een voordeel een bekende naam opnieuw te gebruiken, veel kijkers kijken er toch wat sceptisch tegen aan. ]e moet nog harder werken om je publiek te veroveren." Lenkov heeft vertrouwen in het succes van zijn geadopteerde gees teskind. „Dit wordt gemaakt vol gens een recept met veel ingrediën ten die kijkers waarderen: politie werk, veel actie, veel humor en sterke karakters. We hebben voor de mensen die het origineel nog kennen, in elke aflevering wel een cadeautje verstopt: verwijzingen naar vroeger." Ook de bekende zinsnede 'book' em Dannol, die aan het einde van elke uitzending opklonk, is in edi tie 2010-2011 meegenomen. Als iemand gelukkig is met de se rie, is het wel Daniel Dae Kim, be kend als de Koreaan Jin Kwon uit Lost. Ook dié serie werd op de exo tische eilandengroep opgenomen. De acteur trok al vroeg bij Lenkov aan de bel voor een rolletje in de nieuwe serie, welke dan ook. Kim: „Door dit vervolg kan ik op Hawaï blijven wonen. Na zeven jaar is het echt mijn thuis geworden. Het verschil is dat Lost werd opgeno men op de meest afgelegen plek ken en Hawaii Five-O zich vooral in Honolulu afspeelt." Of de serie een vervolg krijgt, lijkt vooral afhankelijk van de cast. De Australiër Alex O'Loughlin wil zich graag een paar jaar in de kij ker spelen door zijn hoofdrol. „Dit is een geweldige kans". Scott Caan, zoon van acteur lames Caan, is dat duidelijk niet van plan. Hij speelt een agent uit New Jersey, die in de Pacific terechtkomt om bij zijn 8-jarige dochter te zijn. Die woont met haar moeder en rijke stiefva der op het eiland. Caan voelt zich er duidelijk even slecht thuis als zijn alter ego. „Ik ben niet de per soon die zeven, acht, misschien wel tien jaar in een serie moet zit ten", stelt hij onomwonden. De pr-agente aan zijn zijde slaat bijna groen uit van ellende als hij er bovendien aan toevoegt dat hij zich gruwelijk verveelt op het ei land waar de serie wordt opgeno men. „Ik ben een stadsjongen. ]e kunt de jongen wel uit de stad ha len, maar je kunt de stad niet uit de jongen halen." Eindeloos sur fen ziet hij duidelijk niet zitten. Hawaii Five-0, maandag, Veronica, 20.30 uur. iw Reageren? redactie.media@wegener.nl Scott Caan, Alex O'Loughlin, Grace Park en Daniel Dae Kim (vlnr) leven zich uit in de remake van Hawaii Five-O, die mooi gemaakt is, met veel vaart, humor, actie en explosies. foto GPD/CBS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 105