buitenland 19 M arrea Honderden doden door modderstromen en regen in Zuid-Amerika www.marrea.nl Veruit de beste in reisjes dichtbij Al Qaeda claimt ontvoering Fransen VN vinden derde massagraf in Ivoorkust Vulkaan Etna op Sicilië komt tot leven Carter tevreden over referendum Sudan Giffords maakt 'grote sprong vooruit' Mensensmokkel in toeristenbussen Overstromingen treffen Sri Lanka Pure luxe in de Zuid-Limburgse heuvels Pure luxe in mooi Drenthe vrijdag 14 januari 2011 We starten het jaar met twee supervoordelige arrange menten in twee toplocaties van Fletcher Hotels. Droomt u straks weg in het Drentse of Zuid-Limburgse landschap? geen -es?'.?: nes. oi:ir geen duur 0900-nummer Beit u ons gerust voor meer uitleg, we nemen graag de tijd voor u! boek online of bel 0571 27 77 44 Het arrangement ziet er in beide hotels als volgt uit: Welkomstdrankje 2 x overnachting 2x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x luxe 3-gangendiner op aankomstdag Informatiepakket van de omgeving Rituals verwenpakketje van 189,-voor 99,- t/m 31 maan €109 april en mei weekendtoeslag 10,00 p.p.p.n. op vrijdag en zaterdag prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer, excl. toeristenbelasting. In de prachtige Anstelvallei in Zuid-Limburg ligt het bijzondere Flet cher Hotel-Restaurant Kasteel Erenstein in Kerkrade. Na afloop van het voortreffelijke diner in het 14° eeuwse kasteel maakt u natuurlijk een avondwandeling in de kasteeltuin. Daarna trekt u zich terug op uw luxe hotelkamer in de naastgelegen authentieke carréhoeve uit 1713 of drinkt u nog wat in de hotelbar. De volgende dag kunt u uitgerust aan de dag beginnen. Fietsen of wandelen door de heuvels, shoppen in Maastricht of Aken, of bezoek het naast gelegen GaiaPark Kerkrade Zoo. Heerlijk luxe genieten in gastvrij Limburg! boeken via www.marrea.nl/WEG003 Hooggelegen op de Drentse Hondsrug, temidden van bos en heide vindt u het luxe viersterren Hotel-Restaurant De Hunzebergen in Ex- loo. Kilometerslange fietspaden kronkelen langs de mooiste plekjes, waar u geniet van de rust en ruimte. Of bezoek het hunebedmuseum, Dierenpark Emmen of Plopsa Indoor met de kids. Het luxe hotel zelf legt u compleet in de watten. Geniet naast een topdiner in het restaurant van de bowling- en midgetgolfbanen, tennisbaan en het uitgebreide beauty- en wellnesscenter met o.a. zwembad, sauna, stoombad en schoonheidssalon. Veelzijdig Drenthe! Boeken via www.marrea.nl/WEG004 NIAMEY Het islamitische terreurnetwerk Al Qaeda heeft de verantwoordelijk heid opgeëist voor de ontvoering met dodelijke afloop van twee 25-jarige Fransen, vorige week in Niger. Dat meldde de Arabische nieuwszender al-Jazeera gisteren. De Fransen zouden volgens Al Qae da zijn omgekomen tijdens gevech ten met Franse commando's die ge stuurd waren om hen te bevrijden. ABIDJAN In Ivoorkust is vermoedelijk een derde massagraf gevonden dat slachtoffers herbergt van het poli tieke gewéld dat het land sinds de presidentsverkiezingen teistert. Dat meldde de VN-Hoge Commis saris voor de Mensenrechten Navi Pillay gisteren. Volgens Pillay wor den VN-diplomaten nu geweerd van drie graven, waarvan er één vermoedelijk tachtig lijken bevat. ROME De vulkaan Etna op Sicilië is gister nacht uitgebarsten. Langs de flan ken van de vulkaan stroomde lava naar beneden. De aswolk noopte een nabijgelegen vliegveld te slui ten. De uitbarsting duurde onge veer twee uur. Niemand raakte ge wond. De laatste grote uitbarsting van de Etna was in 1992. zie onze website:buitenland fj Uitbarsting van de Etna JUBA De Amerikaanse oud-president Jim my Carter (86), die in de gaten houdt of het stemmen eerlijk ver loopt, verwacht dat het referen dum in Zuid-Sudan aan alle eisen voldoet om internationaal te wor den erkend. Dat zei hij gisteren. Volgens Carter wordt bij het refe rendum over onafhankelijkheid aan de procedures voldaan en zijn kiezers niet onder druk gezet. TUCSON De Amerikaanse politica Gabrielle Giffords, die zaterdag in Tucson werd neergeschoten, heeft een 'gro te sprong vooruit' gemaakt. Dat zei haar arts gisteren. Woensdag had president Obama tijdens de herden kingsdienst voor de slachtoffers al gezegd dat ze voor het eerst sinds zaterdag haar ogen had geopend. 4* zie onze website:buitenland XJ De toespraak van Obama WENEN Een groep mensensmokkelaars heeft minstens zeshonderd, men sen Oostenrijk binnengebracht. Dat heeft de groep 1,8 miljoen euro opgeleverd, meldde de Oostenrijk se politie gisteren. De groep ge bruikte twee toeristenbussen. Een van de bussen reed steeds van Grie kenland naar Oostenrijk en soms tot in België. De politie heeft 26 bendeleden aangehouden. BOGOTA - Modderstromen na hevi ge regenval eisten al rüim vierhon derd levens in Brazilië, en het do dental stijgt nog. De verwoesting is enorm. Huizen en auto's werden meege sleurd door het water, elektriciteits- masten knapten als luciferstokjes en mensen klommen in boomtop pen om te ontsnappen aan de modderstromen: de bergstadjes Petrópolis, Nova Friburgo en Teresópolis veranderden in de nacht van dinsdag op woensdag in rampgebieden. Dat gebeurde na dat het urenlang volop had gere gend in het gebied op een dik uur rijden vanaf Rio de Janeiro. In de drie stadjes worden behalve de vele doden ook zeker vijftig mensen vermist. Omdat de regen voortduurt, blijven water en mod der van de bergen naar beneden komen. Duizenden mensen zijn dakloos geraakt. In Teresópolis, zwaar getroffen, viel 144 millime ter regen in 24 uur, een hoeveel heid die normaal gesproken valt in de hele maand januari. De begin deze maand aangetreden president Dilma Rousseff bezocht het gebied gisterochtend per heli kopter, omdat de wegen onbegaan baar zijn. Zij heeft bekendgemaakt 780 miljoen real (circa 350 miljoen euro) beschikbaar te willen stellen voor noodhulp voor de getroffen regio. Brandweer en andere red dingswerkers probeerden de getrof fen gebieden lopend te bereiken. Brazilië is niet het enige land in Zuid-Amerika dat lijdt onder La Nina. In de laatste drie maanden vielen in Colombia ook al 312 do den door de gevolgen van het weerfenomeen. COLOMBO - Overstromingen en aardverschuivingen hebben in Sri Lanka zeker 325.000 mensen dak loos gemaakt. Meer dan een mil joen mensen zijn getroffen door de watersnood. In de Eastern Pro vince staan veel dorpen volledig onder water. Het dodental als ge volg van de dagenlange zware re genval staat tot dusverre op 23. Zes endertig mensen zijn gewond ge raakt en een persoon wordt ver mist. Dat hebben de autoriteiten gisteren bekendgemaakt. Op veel plaatsen zijn rioleringen over stroomd, waardoor gevaar is ont staan voor verspreiding van ziek tes als diarree en tyfus. Hoogzwan gere vrouwen en kinderen onder de vijf jaar worden in ziekenhui zen opgenomen om te voorkomen dat ze besmet raken. De regering heeft 28.000 militairen en politie agenten met boten en helikopters ingezet om te helpen bij reddings- en hulpoperaties. Mainz en Koblenz. Daar maakt de Rijn een scherpe bocht. Bovendien is de stroming er sterk. Daardoor is het een van de gevaarlijkste stuk ken van de Rijn. Twee van de vier bemanningsleden werden gistera vond nog vermist. Volgens de Duit se scheepvaartautoriteit WSV is er geen zwavelzuur in de rivier terecht gekomen. foto Thomas Frey/EFA Slapen in een carréhoeve en dineren in een kasteel 3 dagen natuur, slapen en dineren op topniveau

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9