Sprakeloos stageplaats van schaamte p ROC zoekt n I VAflliknil brieven RECHTBANK Eis celstraf voor verkeersongeval Zeeuwse woningmarkt stabiel, maar nog lang niet uit het dal vrijdag 14 januari 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Tunnelwet Een tolvrije tunnel is kiezersbe drog, zei Kees van Beveren, CDA-gedeputeerde in de krant van 8 januari. 'De Tunnelwet maakt dit onmogelijk'. Echter in artikel 8 van de Tunnelwet staat dat enkele cate gorieën daarvan uitgesloten wor den: Dat zijn vervoerders van zie ken en gewonden, van stoffelijke overschotten, defensiematerieel en politie, brandweer. Waar blijft de volgende categorie? De mensen die betrokken zijn bij zaken in het be lang van geheel Zeeland en aange wezen zijn op samenkomst in plaatsen, die tunnelgebruik nood zakelijk maken? Mensen uit de ge meenten Sluis, Terneuzen en Hulst kunnen niet anders dan de tunnel nemen aan de overkant. Kortom: artikel 8 is aan een herzie ning toe, met uitbreiding van een categorie vrijgestelde gebruikers. Die noodzaak ontkennen en die aangrijpen als kiezersbedrog ge tuigt niet van betrokkenheid bij een bevolkingsgroep. Partijen, die zich niet willen inspannen om on volkomenheden in wetten te repa reren, verliezen geloofwaardigheid en verwijderen zich van de kiezers. Om het verschil in tunnelbeleving aan te voelen, zou het goed zijn voor alle provinciebestuurders als zij een halfjaar ten zuiden en daar na een halfjaar ten noorden van de Westerschelde zouden wonen. Frans Courtin Kievitstraat 2, Hulst Fietscampagne 2 De heer Den Hollander suggereert in de krant van 12 januari dat de campagne Fietsen Scoort niet pro ductief is, het geweten sust, wordt betaald met belastinggeld en een C02-besparing oplevert waar de rest van de wereld om lacht. Jam mer van deze beperkte blik op een campagne waar 26.000 enthousias te fietsers aan meedoen (in Zee land 2490 fietsers). Fietsen Scoort is een bewustwordingscampagne, bedoeld om het woon-werkfietsen te stimuleren. Dagelijks worden in Nederland een miljoen autoritjes gemaakt van minder dan 5 kilome ter. Dat kan natuurlijk beter en vaak nog sneller op de fiets! Deel nemers aan Fietsen Scoort maken zichtbaar wat hun milieuvriendelij ke inspanning oplevert: minder mi lieubelasting, broeikasgas en ziekte verzuim. TNO heeft berekend dat dit werkgevers op jaarbasis 27 mil joen euro bespaart! Werkgevers be talen een bijdrage in de campagne- kosten, er wordt geen belastinggeld over de balk gesmeten. Jan Koeman Ravelijn de Groene Jager 5, Goes Onschendbaarheid Geschokt, boos en teleurgesteld ben ik na lezing dat GroenLinks bij monde van mevrouw Halsema meer onschendbaarheid wenst voor haar oud-collega's, en nog wel in de publieke ruimte buiten de Kamer. Hier wordt een 'on schendbare' grens overschreden. De volksvertegenwoordiging denkt zich een privilege binnen de open bare publieke ruimte te kunnen permitteren en discrimineert de rest van het volk. Zij plaatst zich boven en buiten het recht, onder het mom van vrije meningsuiting, maar doet tevens het omgekeerde door voor zichzelf een uitzonde ringspositie te creëren. Daarom is het verwerpelijk dat mevrouw Hal sema deze wens uit. 'Niemand is onschenbaar voor recht'. J. F.Quatfass Strobbelhoekstraat 14, Ovezande Bonnenquotum 2 Die Ivo zet de boel wel weer op Stelten! Want zo beloofde hij nog, dat er in 2011 geen druk op de dien ders gezet zou worden bekeurin gen te moeten schrijven. Dat wordt dan in de media wel anders uitgelegd! De flitspalen en radarkas- ten maken overuren, om zodoen de de tekorten bij elkaar te kunnen graaien. Er staat een hele rij waar op gelet wordt, ik mis wel het niet handsfree bellen in dit stuk, wat wel voor velen een ergernis is. Als je achter een auto rijdt die met 60 kilometer per uur de Westerschel- detunnel inrijdt, omdat de bestuur der een nummer moet zoeken kan je niet van autorijden meer spre ken. Alcohol in het verkeer? Niet te begrijpen dat er een limiet wordt toegestaan. Het zou me niet verbazen als er nog eens een kente kenregistratie komt voor fietsers, zet vervolgens een flitspaal bij de verkeerslichten, en kassa. Ga jullie bezig houden met belangrijker za ken! En verlies de verkeersveilig heid niet uit het oog. Johan Izeboud Vroonstraat 6, Serooskerke Politiemissie De bevolking in Kunduz, een bre de regio, leeft in de middeleeuwen en voelt zich daar relatief gelukkig. Corruptie en dictatuur zijn in die cultuur gemeengoed: democratie past daar niet in. Het is een illusie om met een westerse bril daar naar te kijken en onze cultuur op te leg gen. Wij hebben daar zelf een paar honderd jaar over gedaan. Ieder die daar verandering in wil aan brengen wordt beschouwd als een potentiële indringer. Alsof er dan ook nog eens onderscheid te ma ken valt tussen een politie- of mili taire missie. Het zal altijd op vech ten uitdraaien. Gevaar dat uit die hoek komt moet hier worden be streden! Daar wegblijven en geen mensenlevens opofferen. Verbijste rend dat politici dat niet inzien. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Carnaval Met plezier las ik in de krant van 12 januari over Karla Peijs en de Zeeuwse Prinsen Carnaval. En voor 't eerst repte de commissaris van 'grote bestuurlijke nalatigheid', weliswaar in het kader van carna val, maar toch! Als het bestuurlijk niet kan, kun je het beste je imago oppoetsen met iets waar je goed in bent. Dus: handhaving van de mi lieuwetten voor Thermphos, Alaaf] Aanhouden van het WCT-dossier, Alaaf} De verdragen met België over ontpoldering, Alaaf] De fusie van de ziekenhui zen in Goes en Vlissingen, Alaaf Samenwerking met Vlaanderen, Alaaf] Een tolvrije Westerschelde- tunnel, AlaafJammer, dat carna val maar vier dagen duurt. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen MIDDELBURG - Machteloos zat een inwoner (20) van een Bevelands dorp gisteren voor de leden van de Middelburgse rechtbank. In zijn handen een papiertje met de tekst die hij zou uitspreken aan het slot van de rechtszitting. Het lukte hem echter niet om ook maar een woord uit te brengen. Machteloos wreef hij met zijn han den door zijn ogen terwijl op de publieke tribune een invalide dorpsgenoot zat. Tot afgelopen zo mer waren ze vrienden. Een dra matisch ongeluk veranderde alles. De 20-jarige reed begin augustus met zijn auto over het fietspad om dat hij zijn vriendin wilde begelei den die over de weg reed. Op dat moment kwam zijn vriend op een brommer hem tegemoet. Een bot sing volgde en de vriend raakte zwaar gewond. Algeheel herstel is niet meer mogelijk. Die vriend zit nog steeds thuis en kan niet naar school, niet naar werk, niet uit. Om een signaal af te geven naar al le automobilisten eiste officier van justitie W. Suijkerbuijk een cel straf van vier maanden en een on voorwaardelijke rijontzegging van twee jaar. Raadsman D. Olie was het met de officier eens dat de actie van de verdachte op geen enkele manier was goed te praten. „Een eenmali ge volslagen idiote actie." Hij wees er wel op dat een celstraf 'op deze leeftijd heel stigmatiserend werkt'. Een celstraf is volgens hem ook volstrekt zinloos omdat zijn cliënt als geen ander beseft dat hij fout was. Daarom pleitte hij voor een forse werkstraf en een gespecifi ceerde rijontzegging. Een algehele rijontzegging zal hem namelijk zijn baan kosten. De 20-jarige is na melijk trattorchauffeur bij een loonbedrijf „Ander werk is er bij hem in het dorp niet." Ook pleitte hij Voor het inschake len van de reclassering bij het her stellen van de banden tussen da der en slachtoffer. Ze wonen aan dezelfde straat in een klein dorp waar iedereen iedereen kent. Uit angst, schaamte, schuldgevoel en onmacht durft de 20-jarige geen contact op te nemen. Ook de officier liet weten dat on dersteuning van de reclassering zinvol kan zijn om iets te doen aan het herstel van de band tussen de twee dorpsgenoten. Uitspraak 27 januari. MIDDELBURG - Het ROC Zeeland begint last te krijgen van de crisis en de bezuinigingsmaatregelen, als het gaat om het invullen van stage plaatsen. Dat probleem doet zich vooral voor bij de opleiding So- 1 ciaal Maatschappelijk Dienstverle ner. Volgens cluster-directeur Dick Hoogstrate is goed te merken dat overheden en instellingen in de i sfeer van het sociaal cultureel werk aan het bezuinigingen zijn. Dat geldt ook voor de stageplaat sen die ze aan kunnen bieden. Het ROC is daarom bezig een alterna tief voor de leerlingen van deze op leiding te vinden. Het gaat om een twaalftal leerlingen, aldus Hoogstrate. Het is wel de bedoe ling dat zij een stage gaan volgen. 1 Bij andere opleidingen doet zich j het stageplaatsen probleem nog j niet in die mate voor, geeft hij aan. In een andere sector van de oplei- i dingen van het ROC, de zorg, is j het ook wel zoeken naar stageplaat- j sen, maar daar is de problematiek j minder urgent. Op een aantal ongeveer duizend leerlingen moeten er nog tien een stageplaats vinden. En dat gaat luk ken, laat Ingel Baaijens van de stichting FluenZ weten. Die stich ting regelt de afstemming van het onderwijs op het zorgveld en vice versa. Misschien dat de bewuste tien een of twee weken later dan j voorzien op stage gaan. MIDDELBURG - Makelaars zijn voor zichtig optimistisch: in het laatste kwartaal van 2010 zijn in Zeeland meer huizen verkocht dan in het kwartaal ervoor. In Zeeuws-Vlaande- ren is de prijs van een gemiddeld huis gestegen van 164.000 naar 173.000 euro. Op de Zeeuwse eilan den bleef de prijs van een huis met 207.000 euro ongeveer gelijk. Toch is de markt nog steeds slecht, zeker in vergelijking met een jaar of vijf geleden. In heel Nederland ston den tien jaar geleden op enig mo ment 28.000 woningen te koop, nu zijn dat er 144.000. „Jarenlang wer den in Nederland 220.000 wonin gen verkocht. In 2009 en 2010 wa ren dat er 120.000", zegt Mark Faas- se, voorzitter van de Zeeuwse afde ling van makelaarsvereniging NVM. Eén op de zeven huizen staan al meer dan twee jaar te koop. De ma kelaars verwachten dat slechts één op de achttien van die woningen in de komende drie maanden alsnog wordt verkocht. Mensen die hun huis alsnog willen verkopen, slagen daar naar verwachting alleen in als ze hun prijs verlagen. Faasse heeft kritiek op de banken, die erg aarzelen bij het verstrekken van een hypotheek. „Aan de ene kant is dat logisch, omdat banken tij dens de crisis slechte publiciteit heb ben gehad. Aan de andere kant gaat het in de praktijk maar zelden mis. Dat gebeurt eigenlijk vooral in de Randstad en dan ook nog voorname lijk in het geval van echtscheidingen of werkeloosheid. In Zeeland valt het heel erg mee." Doordat de banken strenger zijn bij het verstrekken van een lening is het voor een groot aantal mensen lastig om een huis te vinden, zeker nu de inkomenseisen voor huurwo ningen ook zijn opgeschroefd. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66