te vroeg juicht Focus op scooter en gepimpte auto «eland j 23 Ook kinderopvang naar I' Herberie in Eede Geslaagd 'De Piraat' Supermarkt en Sluis nog steeds in clinch Expositie van Andrea janssens in stadhuis vrijdag 14 januari 2011 MfehMaMAwwMwn hulst - Ilse Franckaert uit Sint Jan steen heeft onlangs aan de Busi ness Universiteit Nijenrode in Breukelen haar Master of Science in General Management behaald. Ilse Franckaert is oud-leerlinge van het Reynaert College in Hulst. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle eerst - eind 2009 - aan drie, vier sessies voldoende hebben om de kostenverdeling rond te breien. Toen werd het zomer 2019, toen ja nuari 2011 en nu wordt dus gemikt op zomer 2011. Gent juicht te vroeg. Wat de onderhandelingen onge twijfeld bemoeilijkt is het feit dat Vlaanderen steeds is uitgegaan van een kostenplaatje van rond de 800, 900 miljoen euro. Nederland daarentegen zat veel la ger. Logisch, getuige de woorden van Melanie Schultz na afloop van het overleg met Crevits: „Een com- bisluis waar zowel de binnenvaart als de kleine zeevaart gebruik van kunnen maken is voor het Neder landse scheepvaartverkeer vol doende. In het kader van de relatie ben ik echter "bereid samen de grote zeesluis in de plannen fi nancieel en juridisch verder uit te werken." Doordachte diplomatie. Zou Vlaan deren al aansturen op een andere dan de tachtig - twintig (pro- cent)kostenverdeling en zou bij voorbeeld dertig procent worden geëist, dan hoeft het voor Neder land niet. Wij zouden immers al tevreden zijn met een combisluis van pak weg 350 miljoen euro... De minis ters hebben overigens het advies van commissaris der koningin Kar- la Peijs om, gezien de rol die het sluizencomplex in de internationa le scheepvaart speelt, toch vooral te mikken op Europese subsidies, met graagte omarmd. En Gent zelf wil ook maximaal 70 miljoen euro ophoesten. Maar al die aspecten in acht nemend, lijkt het nog hele maal niet zo zeker dat het ont werpakkoord er voor deze zomer ligt. Zoals het eerder ook steeds vooruit werd geschoven. Ach, die heilige datum van 2018 wordt toch niet meer gehaald.-Vijf jaar voorbereiding, ruim drie jaar bouw. Dan is de nieuwe sluis dus medio 2020 gereed. Dan pas heeft Gent écht reden tot juichen. En Zeeuws-Vlaanderen natuurlijk ook een beetje. door Raymond de Frel terneuzen - De politie in de ge meente Terneuzen stelt zich ten doel dit jaar hard op te treden te gen verkeers- en geluidsoverlast van jongeren met scooters en 'ge pimpte' auto's. Uit de Veiligheidsmonitor 2009 bleek dat te hard rijden de meest voorkomende vorm van verkeers overlast is. Bijna de helft van de in woners ervaart overlast door la waai en snelheid. Te hard rijden door een woonwijk werd als meest hinderlijke buurtprobleem ervaren. Vooral rondscheurende scooters bij uitgaans- en winkelcentra zor gen voor ergernis en gevaarlijke si tuaties. Ook constateert de politie in toenemende mate dat jonge ver keersdeelnemers met 'gepimpte' auto's (denk aan spoilers, velgen en enorme geluidsinstallaties) ver- keersonveilig gedrag vertonen en geluidsoverlast veroorzaken. Derge lijk 'stoer' gedrag in het verkeer gaat vaak samen met een zelfde BRESKENS Er is nog steeds geen zicht op een oplossing in het geschil tussen de gemeente Sluis en de exploitant van de Plus Supermarkt op het een paar jaar geleden vernieuwde Spui- plein in Breskens. Volgens de ge meente is afgesproken dat Plus jaar lijks meebetaalt aan het parkeerter rein bij de winkel, omdat klanten van de supermarkt er gebruik van maken. Volgens Plus zijn er alleen afspraken gemaakt over een eenma lige betaling. Wethouder Peter Ploe- gaert zegt niet aan te kunnen ge ven wanneer er duidelijkheid is. soort gedrag in woonwijken, uit gaanscentra en op sommige schoolroutes. Door gericht preven tief en repressief op te treden, hoopt de politie dit gedrag de kop in te drukken. Ook normafwijkend gedrag van jongeren krijgt dit jaar meer aan dacht. Als voorbeeld noemt de po litie in haar jaarwerkplan de pro blemen bij winkelcentrum Zuid polder in Terneuzen. Voor het winkelhart en omgeving is vier jaar geleden al een plan van aan pak gemaakt, vooral om overlast van hangjongeren terug te drin gen. Dat plan heeft niet gewerkt; de situatie buiten het winkelcen trum is volgens de politie onveili ger geworden en enkele jongeren begeven zich inmiddels op het cri minele pad. Criminele jongeren, die al veel op hun kerfstok heb ben, kunnen er op rekenen dat ze regelmatig door agenten worden aangesproken. Zo weten ze dat ze worden gevolgd. Overigens is het aantal hinder veroorzakende jeugd groepen in Terneuzen afgenomen. TERNEUZEN De in Terneuzen wonende Bel gische kunstenares Andrea Jans sens toont tot en met 11 februari werken in de expositieruimte De Passerelle in het stadhuis van Ter neuzen. Janssens maakt kleurrijke schilderijen die deels figuratief en deels non-figuratief zijn. Ze laat ele menten van het menselijk lichaam zien, soms vaag en soms omlijnd, maar altijd in warme kleuren. De expositie is tijdens de openingstij den van het gemeentehuis te be zichtigen, op werkdagen van 8.30 tot 16.30 uur. MEEST CELEZEN 1Bleker over Waterdunen. 2. Grote zeesluis bij Terneuzen. 3. Tasjesroven Terneuzen opgelost. DE ZEEUWSE KELDER Terneuzense Boys 6 is klaar voor de 2e competitiehelft, nu de weergoden nog: www.pzc.nl/zeeuwsekelder TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door René Hoonhorst Kleuters van groep 1 en 2 amuseren zich op het klim- en speeltoestel ach ter De Douoanier, naast de nieuwe tijdelijke school. foto Peter Nicolai eede - Ook dé kinderopvang van Eede heeft haar huisvesting aan het Dorpsplein verlaten en is naar l'Herberie verhuisd. Het onderkomen van 't Vangnetje ging weliswaar niet verloren bij de brand die het dorpshuis en een deel van de basisschool in de as legde, maar de geur van roet en rook hangt nog steeds in het ge bouw. De leerkrachten van de Sint Jozefschool bleken bereid het voor malig restaurant en zalencomplex aan de Rijksweg opnieuw in te de len, zodat ook de kinderopvang er terecht kan. De leerlingen van de Sint Jozef school zijn intussen aardig ge wend, meldt directeur Ria Lange- raert. Het pleintje voor de tijdelij ke school is halverwege afgezet. Het deel langs de rijksweg is in ge bruik als parkeerplaats voor leer krachten, het achterste, grootste deel is speelplaats voor de scholie ren. De buurman van restaurant De Douanier stelt een klimtoestel beschikbaar dat de kinderen bij be ter weer ook mogen gebruiken. De Douanier helpt ook mee aan een 'kiss8cride-route' langs het res taurant. Kinderen die met de auto worden gebracht, hoeven dan niet meer op de drukke rijksweg uit te stappen. Om de verkeersveiligheid verder te verhogen, wordt binnen kort ook een voetgangersoversteek plaats op de rijksweg ingericht. Klaar-overs bij de zebra verzekeren een veilge aankomst op school. en Westsluis. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63