Drugsdealers zijn politie te slim af Toch goed bietenjaar 'Toeristenpas verdient meer steun bedrijven' ZEEUWS-VLA AN DEREN 24 en 25 26 en 27 Sensor Zeepdispenser Vrijdag 14 januari 2011 Hotdogverkoper voelt zich tegengewerkt Zeeuwse woningmarkt stabiel, maar nog lang niet uit het dal Tip? zeeuws-viaanderen@pzc.nl POLITIEWERKPLAN Inwoners hebben vaak het idee dat er weinig tot niets met hun melding wordt gedaan door Raymond de Frel terneuzen - Inwoners van de ge meente Terneuzen die overlast hebben van drugsdealers in hun woonomgeving, hebben dikwijls het idee dat er weinig tot niets wordt gedaan met hun meldingen bij het centraal meldpunt voor drugsoverlast Houdgreep. Dat komt volgens de politie vooral omdat de dealers er zulke gecom pliceerde handelmethodes op na houden, dat slechts een beperkt aantal meldingen daadwerkelijk kan worden onderzocht. Drugs handelaren anticiperen voortdu rend op de werkwijze van de poli tie, waardoor onderzoeken tijdro vend zijn en het gebruik van bij zondere opsporingsmiddelen on ontkoombaar is. „Vroeger was de drugshandel overzichtelijk. Ie ob serveerde een pand en ving men sen af om te bewijzen dat er drugs werd verkocht. Nu wordt veel via wisselende mobiele telefoons gere geld en vinden er snelle ontmoe tingen plaats op hotelkamers, par keerplaatsen en in steeds weer an dere woningen. Dat maakt de be strijding van overlast lastig", zegt burgemeester Jan Lonink. Met alleen opsporing en handha ving heeft de politie niet genoeg invloed op de overlast, conclu deert zij. Een proactievere opstel ling (meer controle en toezicht houden na meldingen) moet het de dealers lastiger maken, betoogt de politie in het jaarwerkplan voor 20U in de gemeente Terneu zen. Daarom is, in samenspraak met de Zeeuws-Vlaamse gemeen ten en het Openbaar Ministerie, ge zocht naar alternatieve strategieën. Die methodes, gebaseerd op 'tegen houden van overlast', vragen om maatwerk. Zo kan de burgemees ter bestuursdwang toepassen en woningbouwcorporaties kunnen handhaven door huurcontracten van drugspanden te ontbinden. Per geval wordt bekeken wie wan neer het beste kan ingrijpen. Op die manier moet het voor dealers te onveilig worden om hun praktij ken voort te zetten. In Terneuzen worden vooral hangplekken van jongeren als drugslocaties doorge geven. De aanwezigheid van deze jongeren wordt dan als probleem ervaren, maar bij controle blijkt er zelden drugs in het spel. waterlandkerkje - De suikerbie tencampagne is zeker niet slecht verlopen, ondanks de vele regen en het winterse weer. Suiker Unie verwacht zondag de laatste bieten te verwerken in Dinteloord en het Groningse Vierverlaten. De oogst is acht dagen eerder binnen dan in het recordjaar 2009. Suiker Unie heeft met telers en ver voerders alle zeilen bij moeten zet ten om de campagne goed te laten verlopen. Dat is 'redelijk gelukt', al dus manager agrarische dienst Ar no Huijsmans. Op bieten zaten veel grondresten en de grondstruc tuur heeft fors geleden onder de oogstwerkzaamheden. Toch is Huijsmans tevreden. Het gemiddel de suikergehalte is met 16,8 pro cent goed. Dat was vorig jaar ruim 17 procent. De opbrengst per hecta re was met 12,7 ton de op één na hoogste ooit. Alleen 2009 was be ter. In de vorstperiode zag Suiker Unie zich genoodzaakt een calami teitenregeling in te stellen, zodat te lers sneller konden leveren. Door het slechte weer is landelijk een paar duizend ton niet verwerkt kunnen worden, op een aanvoer van vijf miljoen ton. ma i.r j Akkerbouwer Hans Lambregts en zijn zoon Johan zoeken in de buurt van Waterlandkerkje door de vorst aangetaste, na de dooi zacht geworden suikerbie ten uit, voordat hun oogst wordt opgeladen voor verwerking in de suikerfabriek van de Suiker Unie in het West-Brabantse Dinteloord. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel sluis - De Toeristenpas Zeeuws- Vlaanderen is een succes, maar het project moet in de toekomst wél meer worden gedragen door on dernemers. Dat heeft de provincie Zeeland, die het project tot eind van dit jaar met 45.000 euro steunt, laten weten aan de VW Zeeuws-Vlaanderen. Zo'n 69.000 mensen maakten vo rig jaar met de pas gebruik van de kustbus. Op andere lijnen in West- Zeeuws-Vlaanderen gebruikten nog eens zesduizend toeristen de pas, waarmee gratis kan worden gereisd. De twee cijfers zijn samen goed voor een stijging van 25 pro cent ten opzichte van 2009. Bijna veertig accommodatieverschaffers gaven de pas in 2010 aan hun gas ten. „Het is een succes, maar het moet meer een project van het be drijfsleven worden. Ook ondersteu ning door de gemeente Sluis, in fi nanciële of facilitaire zin, is wel kom. De eerste signalen dat Sluis iets voor de Toeristenpas wil bete kenen, zijn overigens positief', zegt directeur Nynke van der Ploeg van de VW Zeeuws-Vlaan deren. Er wordt op ingezet om de pas, die ook al op Schouwen-Dui- veland bestaat, over een paar jaar op Zeeuwse schaal te lanceren. www.pzc.nl/webwinkel P'ZP CategorieBinnen en Buitenleven JL Simplehuman heeft de traditionele zeepdispenser in een compleet nieuw jasje gestoken. De zeepdispenser is voorzien van een ingebouwde sensor. Dit innovatieve systeem is uiterst hygiënisch en u kunt precies de juiste hoeveelheid zeep instellen! Instelbare hoeveelheid Makkelijk navulbaar Met indicator voor de juiste hoeveelheid Normaal 50,05 Lezersprijs €39,95* •exclusief verzendkosten van 4,95 WEBWINKEL simptehiman*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61