binnenland 15 @MinPres voor (niet) al uw vragen v#? Swiss vSense Winters bij Swiss Sense Slaapkamer-revolutie: SOCIALE MEDIA Mark Rutte geeft antwoord op internet Schoolhoofd wekt woede van PVV Besluit missie valt voor congres GL Rosenthal en Icco tegenover elkaar Eis twaalf maanden in familiedrama Haren OM eist tot 18 jaar cel voor moord Ferrigno Verdachte taximoord in Polen aangehouden ZONDAG A.S.OPEN! vrijdag 14 januari 2011 Twitter, Flickr, YouTube: Mark Rutte is overal aanwe zig. De liberale premier is op internet nóg informe ler. „Dat past bij het me dium." door onze correspondent Frank Hendrickx Sommige vragen zijn niet door de selectie gekomen van de Rijksvoorlichtings dienst. Zo krijgt twitteraar Vanessa voor zover bekend geen antwoord op de vraag of vrijgezel Rutte met haar wil daten. De premier verraadt evenmin wie de mol is in het gelijknamige tele visieprogramma, hoewel ene Ger ard Konings dat graag wil weten, lacky Hageman moet blijven gis sen of Ruttes moeder zijn flat schoonmaakt. Premier Mark Rutte nam gisteren zijn eigen kanaal op videowebsite YouTube in gebruik door vragen te beantwoorden van twitteraars, rechtstreeks vanuit het Torentje. 'Honderden vragen' kwamen er de afgelopen dagen binnen, uiteen lopend van spottend ('wat krijgt de raamambtenaar die deze vra gen moet beantwoorden') tot prak tisch ('kun je aardappelen beter mét of zonder schil koken') en doodernstig ('hoe zit het met de bijtelling van de fiscale waarde op een tweedehands leaseauto'). De vragen die Rutte - op berich- tensite Twitter bekend onder de naam @MinPres - wel beant woordt, gaan over het kabinetsbe leid. Onderwijs komt aan bod, de missie in Afghanistan, de hypo theekrente en de opkomst van windmolens. De premier spreekt het geheel als een volleerd 'moderator' aan el kaar. „Een aantal van jullie, bijvoor beeld Dennis, heeft een vraag ge steld over de hypotheekrente..." Rutte legt vervolgens in een paar minuten uit waarom er om niet ge tornd mag worden aan de aftrek. De premier heeft er bewust voor gekozen om te tutoyeren op You Tube, laat een woordvoerder we ten. „Dat past bij het medium." In andere landen hebben leiders al eerder de voordelen ontdekt van directe communicatie met kiezers. Iedereen mag vragen indienen, maar uiteindelijk ligt de selectie bij het regeringshoofd. Een autori tair leider als Vladimir Poetin trekt jaarlijks uren uit om vragen van gewone Russen te beantwoorden, zonder tussenkomst van lastige journalisten en zonder tegen spraak. Tony Blair en Barack Obama zijn andere liefhebbers van het genre. Rutte, die ook nog foto's plaatst op de website Flickr, gelooft veel langer in een multimediale aan pak. In 2006 nam hij als WD-lijst- trekker al videoboodschappen op in zijn bovenwoning: 'Beschuitje met Rutte'. Toen was hij nog solist: Rutte be diende zelf de webcam en zijn haar zat soms nog in de war. In het Torentje heeft Rutte duidelijk meer hulp. „De premier is enthousiast", zegt de woordvoerder van Rutte. „We weten nog niet hoe vaak we dit gaan doen, maar er komt zeker een vervolg." zie onze website:binnenland Premier Mark Rutte op YouTube NIJMÉGEN PW-leider Wilders wil dat de di recteur van de Nijmeegse basis school De Hazesprong op non-ac tief wordt gesteld. In mail aan het personeel vraagt de directeur zich af of'een aantal PW-leden wel ont zag op kan brengen voor de wester se samenleving'. Volgens Wilders plaatst de man 'eigen politieke ob sessie boven onderwijskwaliteit'. DEN HAAG De Tweede Kamer wil al eind deze maand een besluit nemen over de nieuwe missie naar Afghanistan. Dat betekent dat het partijcongres van Groenlinks zich er niet vooraf over kan uitspreken. Het congres is op 5 februari. Het minderheidskabi net heeft onder meer van Groen links steun nodig om tot een Ka mermeerderheid te komen. DEN HAAG De ontwikkelingsorganisatie Icco is niet van plan haar steun in te trekken aan de Palestijns georiën teerde website Electronic Intifada. Die roept op tot een boycot van Is raël en dat is tegen het zere been van het kabinet. Minister Uri Ros enthal van Buitenlandse Zaken had een 'pittig gesprek' met Icco en kan de subsidie schrappen. GRONINGEN Twaalf maanden jeugddetentie waarvan acht voorwaardelijke eist het Openbaar Ministerie tegen de 17-jarige jongen die op 1 oktober vo rig jaar in Haren zijn moeder om bracht. Volgens justitie sloeg de jongen in een hoogoplopende ru zie in een opwelling zijn 49-jarige moeder met een hockeystick op het hoofd. DEN HAAG Tegen de ex-vrouw van de ver moorde ingenieur Antonio Fer rigno is gisteren achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist. De vrouw zou uit onvrede over een naderende scheiding haar man een lesje hebben willen leren. Tegen vier mannen die ze daartoe inschakelde werd 10,14 en in twee gevallen 16 jaar cel geëist. DOBRZYN NAD WISLA De politie heeft woensdag in Do- brzyn nad Wisla in Polen een 24-ja- rige man aangehouden. Hij wordt verdacht van moord of doodslag op een 37-jarige taxichauffeur uit Tilburg. Dat heeft de politie giste ren bekendgemaakt. Het stoffelijk overschot van de taxichauffeur werd op 9 oktober 2010 door een passant gevonden in Kaatsheuvel. 'BOXSPRINGS MATRASSEN www.swisssense.nl Middelburg: Mortiereboulevard 18a, tel: (0118) 60 65 94 16 januari 2011 van 11.00-17.00 uur "Bij aankoop van een Royal Class boxsprmg vanaf 4500,-. Niet i.c.rri. andere acties. Zolang de voorraad strekt "M.u.v. de Sense 2055, 2075, 2500 en 2900. Prijswijzigingen en/of zetfouien voorbehouden. Week 02 Swisstï Sense Life Swiss Sense Life doodt ruim 99% van de schimmels, bacteriën, huissstofmijt en virussen in uw slaapkamer! Niet alleen in de lucht, maar ook op oppervlakken zoals tafels, vloeren, etc. worden schimmels, bacteriën, huisstofmijt en virussen gedood. Vanaf nu in iedere boxspring van Swiss Sense ingebouwd"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5