kerstdiner maken' and 125 Toch goed bietenjaar ondanks winterweer Vlissingse buurt heeft last van potloodventer Politie extra alert op Thoolse zuipketen om hun culinaire talenten te ontdekken Hoog water goed voor Tureluur Aandachtig luisteren de cursisten naar Marieke Hakkesteegt. den leeggegeten. De planning von den ze wel lastig. En verder... 'Er zaten toch geen klonters in de soep, wat wil je nog meer', lacht Adri. Ze hebben allemaal zin in de volgende cursusavond. Wensen? „We laten ons graag ver rassen", klinkt het eensgezind. Moeilijker hoeft het niet. „Ik heb m'n plafond bereikt", zucht Henk tevreden, anderhalf uur nadat de 'les' afgelopen had moeten zijn. Hakkesteegt zwaait sinds 2008 de scepter in ecologische kookboerde- rij Krommenhoeke in Biggekerke De voormalige docente koken, huishoud- en gezondheidskunde neemt belangstellenden mee in de wereld van ecologisch koken. Ver geten groente, biologische streek producten en eigen oogst vormen de ingrediënten van haar keuken. Marieke Hakkesteeg: „Op een ge ven moment heb ik besloten het foto's Ruben Oreel roer om te gooien. Ik wilde iets gaan doen waar ik mijn passie in kon stoppen. Toen kwam deze oude boerderij te koop. Mijn man en ik hebben er drieënhalf jaar ver bouwd. Van bouwvakker ben ik nu weer kookdocent. Het contact met mensen vind ik heel fijn. Ie dereen die hier komt is echt geïnte resseerd. We hebben ook de moge lijkheid om te overnachten, met verschillende arrangementen. vrijdag 14 januari 2011 Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren iservoorUWqemak! k Bestel online: a WWW.DERODEPILAREN.NH ikii'nfo: 0113-250515 V WATERtANDKERKjE - De suikerbie tencampagne is zeker niet slecht verlopen, ondanks de vele regen en het winterse weer. Suiker Unie verwacht zondag de laatste bieten te verwerken in Dinteloord en het Groningse Vierverlaten. De oogst is acht dagen eerder binnen dan in het recordjaar 2009. Suiker Unie heeft met telers en ver voerders alle zeilen moeten bijzet ten om de campagne goed te laten verlopen. Dat is 'redelijk gelukt', al dus manager agrarische dienst Ar no Huijsmans. Op bieten zaten veel grondresten en de grondstruc tuur heeft fors geleden onder de oogstwerkzaamheden. Toch is Huijsmans tevreden. Het gemiddel de suikergehalte is met 16,8 pro cent goed. Dat was vorig jaar ruim 17 procent. De opbrengst per hecta re was met 12,7 ton de op één na hoogste ooit. In de vorstperiode zag Suiker Unie zich genoodzaakt een calamiteitenregeling in te stel len, zodat telers sneller konden le veren. Landelijk is een paar dui zend ton niet verwerkt, op een aanvoer van vijf miljoen ton. door Maurits Sep VLISSINGEN - Bewoners van de Vlis singse Bloemenbuurt (Anjelieren laan en omgeving) hebben al we ken last van een potloodventer. De politie is op zoek naar getuigen en hoopt de man op heterdaad te be trappen. Volgens een buurtbewoonster dringt de man achtertuinen bin nen. Daar probeert hij de aan dacht van bewoners te trekken en doet daarna zijn broek omlaag. „Het lijkt erop dat hij echt de aan dacht zoekt. Als je niet reageert, wacht hij tot je kijkt. Maar hij klopt ook op het raam", vertelt zij. „Niet alleen ik en een buurvrouw hebben er last van, ik hoor het van meer mensen in de buurt." In de buurt wonen nogal wat al leenstaande vrouwen met kinde ren, vertelt zij. Dus ook die wor den ermee geconfronteerd. Zij heeft al vaker gebeld met de poli tie en meer mensen uit de buurt hebben dat volgens haar gedaan. Ze heeft nu een afspraak gemaakt om aangifte te doen tegen de pot loodventer. Ze weet niet wie het is en waar hij woont. Bij de politie zijn inmiddels twee meldingen en één aangifte binnen gekomen, bevestigt een woordvoer ster. Het ging steeds om voorval len in de avond als het donker was, aldus de politie. De buurtbe woonster onderschrijft dat. „Het is. altijd donker als hij er is." De politie zegt extra te letten op de kwestie en hoopt de man op he terdaad te betrappen. „Dat is wel noodzakelijk in zulke gevallen. We zijn er ook wel op af gegaan na meldingen, maar dan is hij al weg." De politie hoopt dat meer buurtbe woners zich melden, zodat er meer getuigen zijn. door Rob Paardekam SEROOSKERKE - Het water in Tureluur staat hoog. Met name in het deel bij de Prunjehil in Serooskerke is bijna geen droog stukje grond meer te vin den. De oorzaak is de grote hoeveelheid neerslag en het toch al hogere win- terpeil in het natuurgebied. De hoge waterstand is goed voor het gebied. Daardoor verdwijnen rovers zoals bunzing of hermelijn. Deze dieren zijn een bedreiging voor de vogels die komen broeden. foto Izaak Verkeste THOLEN - In een poging het alco holgebruik onder Thoolse jonge ren terug te dringen, zal de politie dit jaar extra alert zijn op het be staan van zogeheten zuipketen. Dat staat in het werkplan 2011 van het politieteam Tholen. Uit recent onderzoek van Scoop en de GGD is weer eens gebleken dat het alcoholgebruik onder jon geren zeer hoog ligt in de gemeen te Tholen. Het vermoeden bestaat dat een deel van de drinkende jeugd elkaar ontmoet in zogeheten zuipketen. De politie zegt dat ze in 2011 extra aandacht zal besteden aan het vergaren van informatie over het al dan niet bestaan van de ze keten. Als ze bestaan, zal con tact worden gezocht met de eige naar en de bezoekers in een po ging het overmatige drankgebruik te beëindigen. Verder wil de poli tie de Thoolse jongerenraad onder steunen in haar projecten om het alcoholgebruik onder de jeugd te verminderen. De politie constateert in haar jaar plan dat het alcoholgebruik onder jongeren zich met name voordoet tijdens en na het uitgaan. Deson danks stelt ze ook dat het uitgaans- geweld in Sint-Annaland de afgelo pen tijd sterk is verminderd. MEEST GELEZEN THOLEN 1. Schap strooit scholierenroute niet. 2. Nieuwe naam voor Tholen-noord. 3. Kritiek op gehandicaptenplaats. BLOCS Verschillende redacteuren van de PZC houden een weblog bij. Bekijk ze via onze site: www.pzc.nl/blogs. THOOLSE TIPS NAAR tholen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55