Zeeland Overlast door regen lijkt nog mee te vallen BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 en 27 Handjevol klachten over busvervoer almanak Branding Sensor Zeepdispenser simplehunan r WEBWINKEL Vrijdag 14 januari 2011 Onderhoud Grote Kerk blijft een financiële worsteling WATER Boeren hopen op wel droge periode Erasmuspark schiet de hoogte in Zeeuwse woningmarkt stabiel, maar nog lang niet uit het dal Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus GOES - De overlast door de aanhou dende regen van de afgelopen da gen lijkt tot nu toe mee te vallen. Bij gemeenten, brandweer en Vei ligheidsregio Zeeland zijn nau welijks meldingen binnengeko men over ondergelopen kelders of overstroomde wegen. Landbou wers lijden wel veel schade, meldt de ZLTO. Op Noord- en Zuid-Beveland en Tholen staan hier en daar de stra ten blank en liggen er grote plas sen in de tuintjes, zoals in de Goe- se nieuwbouwwijk Riethoek en de Goese Polder. Gemeentewer kers hebben gistermorgen wel op diverse plaatsen water moeten scheppen van de rijbanen. Maar de brandweer heeft nauwelijks moeten uitrukken. „Mensen we ten zichzelf te redden, precies zo als het eigenlijk hoort", zegt een woordvoerster van de Veiligheids regio Zeeland. Bij de gemeente Kapelle zijn wel particuliere meldingen binnenge komen. „Een stuk of tien, over de hele gemeente: Schore, Kapelle, Eversdijk en Wemeldinge", zegt stafhoofd Arnold van den Berge van de gemeente Kapelle. Op de Middenweg en het Donkerewegje in Biezelinge lagen zoveel plassen dat gemeentewerkers moesten uit rukken om de weg vrij te maken. De gemeenten Goes, Borsele, Noord-Beveland, Reimerswaal en Tholen zeggen geen meldingen te hebben gehad. „Behalve hier en daar een verstopte kolk of een on dergelopen tuin" aldus een woordvoerster van de gemeente Goes. Volgens hovenier Niels Paardeko- per uit Kloetinge, die veel tuintjes in de Riethoek heeft aangelegd, hebben juist nieuwbouwwijken te kampen met wateroverlast. „Dat heeft te maken met de natuur vriendelijke waterafvoersystemen. In oudere stadsdelen komt regen water in het riool terecht, maar in de nieuwe wijken verloopt de af voer via de regenpijpen in grindgo- ten. Maar die lopen op een gege ven moment toch over." Terwijl de overlast voor particulie ren nog mee lijkt te vallen, hopen de boeren in de regio dat er bin nenkort een periode van langduri ge droogte aanbreekt. Zij hebben enorm veel te lijden van de water overlast. „De regenperiode is eind juli, begin augustus begonnen. Sindsdien is er eigenlijk geen ein de aan gekomen", zegt akkerbou wer Bert Noteboom uit 's-Heer Arendskerke, verbonden aan de ZLTO. „In het najaar hebben we al behoorlijk wat schade opgelopen doordat gewassen als witlof en aardappelen niet gerooid konden worden. Er staat ook veel water op de percelen waar eind 2010, begin 2011 tarwe is gezaaid." Ook hebben veel landbouwers hun perceel niet voor de winter kunnen omploegen. „Eerst was er de vorst en de sneeuw, nu is het te nat. Voordat het land kan worden omgeploegd is de winter groten deels voorbij. Door omploegen vóór de winter krijgt de grond een kruimelige structuur. Nu zal de grond verweerd zijn. Dat is slecht voor de uien en de suikerbieten." GOES - Het nieuwe Erasmuspark in de Goese Polder krijgt vorm. Het gebouw, dat bestaat uit vier woonblok ken voor ouderen, schiet de lucht in. RWS/Marsaki en Stichting voor Regionale Zorgverlening dragen het bouwproject. De vier gebouwen herbergen 44 koop- en 112 huurappartementen. Op de begane grond komen zorg- en welzijnsvoorzieningen zoals een grand café, Pa- lazzoli-inloophuis, een kapper, fysiotherapeut en pedicu re. De bouw vindt plaats in twee fasen, zodat de huur ders van de huidige, nog te slopen naastgelegen Eras- musflat maar één keer moeten verhuizen. Eind 2012 is het complex gereed. foto Willem Mieras HANSWEERT - Het aantal klachten over het busvervoer van en naar Hansweert is tot nu toe op de vin gers van een hand te tellen. „Vol gens mij zouden dat er meer kun nen en moeten zijn", zegt PvdA-raadslid Kees Verburg. De fractie heeft begin deze maand het e-mailadres busklachten @zeelandnet.nl opengesteld naar aanleiding van problemen met het vervoer, maar de oogst valt tot dus ver tegen. „Of mee, het is maar hoe je het bekijkt." Vooral met de kleine achtpersoonsbusjes zijn vaak problemen. Het mailadres blijft nog tot 21 ja nuari open. Tip? redactie@pzc.nl „Heb je het gelezen?", vroeg die vijf tigplusser uit Zierikzee. „Prins en Dingemanse wil branding in de Oos- terschelde hebben." Dat leek hem wel wat. Voor zijn ogen openden zich visioenen van ge bruinde vrouwen in bikini, surfend op de wit schuimende golfkoppen na bij de Heerenkeet. De andere Zierikzeeënaar bleef nuch ter. Het leek hem geen strak plan om de kering open te zetten en het instal leren van kunstmatige golfslag kwam hem nogal kostbaar voor. Maar de vijftigplusser hield vol: „Hier. Het staat in de krant: Ooster- schelde Blueport werkt aan product ontwikkeling en branding met een ei gen kwaliteitskenmerk." www.pzc.nl/webwinkel 1 Categorie Binnen en Buitenleven JL Simplehuman heeft de traditionele zeepdispenser in een compleet nieuw jasje gestoken. De zeepdispenser is voorzien van een ingebouwde sensor. Dit innovatieve systeem is uiterst hygiënisch en u kunt precies de juiste hoeveelheid zeep instellen! Instelbare hoeveelheid Makkelijk navulbaar Met indicator voor de juiste hoeveelheid Normaal 50,95 Lezersprijs €39,95* •exclusief verzendkosten van 4.95

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51