241 zeeland Overlast door regen valt mee Het begon allemaal met Potloodventer dringt achtertuinen binnen in Vlissingse Bloemenbuurt Schouwen-Duiveland telt veel huizen en boten met bijzondere namen. In deze serie worden ze verklaard. weekenddiensten Ook kinderopvang naar I' Herberie vrijdag 14 januari 2011 BOLDERSHOF door Lilian Dominicus GOES - De overlast door de aanhou dende regen van de afgelopen da gen lijkt tot nu toe mee te vallen. Bij gemeenten, brandweer en Vei ligheidsregio Zeeland zijn nauwe lijks meldingen binnengekomen over ondergelopen kelders of over stroomde wegen. Landbouwers lij den wel veel schade, meldt de ZLTO. Op Noord- en Zuid-Beveland en Tholen staan hier en daar de stra ten blank en liggen er grote plas sen in de tuintjes, zoals in de Goe- se nieuwbouwwijk Riethoek en de Goese Polder. Gemeentewer kers hebben gistermorgen wel op diverse plaatsen water moeten scheppen van de rijbanen. „Men sen weten zichzelf te redden, pre cies zoals het eigenlijk hoort", zegt een woordvoerster van de Veilig heidsregio Zeeland. Bij de gemeente Kapelle zijn wel particuliere meldingen binnenge komen. „Een stuk of tien, over de hele gemeente: Schore, Kapelle, Eversdijk en Wemeldinge", zegt stafhoofd Arnold van den Berge van de gemeente Kapelle. Op de Middenweg en het Donkerewegje in Biezelinge lagen zoveel plassen dat gemeentewerkers moesten uit rukken om de weg vrij te maken. De gemeenten Goes, Borsele, Noord-Beveland, Reimerswaal en Tholen zeggen geen meldingen te hebben gehad. Volgens hovenier Niels Paardekoper uit Kloetinge, die veel tuintjes in de Riethoek heeft aangelegd, hebben juist nieuwbouwwijken te kampen met wateroverlast. „Dat heeft te maken met de natuurvriendelijke wateraf voersystemen. In oudere stadsde len komt regenwater in het riool terecht, maar in de nieuwe wijken verloopt de afvoer via de regenpij pen in grindgoten. Maar die lopen op een gegeven moment toch over." Terwijl de overlast voor par ticulieren nog mee lijkt te vallen, hopen de boeren in de regio dat er binnenkort een periode van lang durige droogte aanbreekt. Zij heb ben enorm veel te lijden van de wateroverlast. „De regenperiode is eind juli, begin augustus begon nen. Sindsdien is er eigenlijk geen einde aan gekomen", zegt akker bouwer Bert Noteboom uit 's-Heer Arendskerke, verbonden aan de ZLTO. „In het najaar heb ben we al behoorlijk wat schade opgelopen doordat gewassen als witlof en aardappelen niet gerooid konden worden." Ook hebben veel landbouwers hun perceel niet voor de winter kunnen omploegen. „Eerst was er de vorst en de sneeuw, nu is het te nat. Voordat het land kan worden omgeploegd is de winter groten deels voorbij. Door omploegen vóór de winter krijgt de grond een kruimelige structuur. Nu zal de grond verweerd zijn. Dat is slecht voor de uien en de suikerbieten." door Marijke Vael Zaterdag 15 en zondag 16 januari 2011 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906, za. 9.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Zierikzee 0653671600, Westhoek 0653674446, Duiveland 0622331441. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren za 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. niiiiiiiinii 'i inner "imnrnrrririiimn r Het bord, dat de vori ge eigenaar, Job Pad mos, 24 jaar geleden maakte om kenbaar te maken dat zijn huis te koop was, bewaren ze zorg vuldig. Op verzoek van de foto graaf wordt het weer voor het raam gezet. Even maar, want Rien en Conny van der Sluis-Slabbe- koorn willen Boldershof niet ver kopen. Ze koesteren het pand dat om streeks 1830 werd gebouwd aan de Zierikzeese Wandeling. „Dit huis heeft historie. Je kunt zien dat er bijna 200 jaar lang mensen in heb ben geleefd. Aan de uitgesleten dorpels bijvoorbeeld, aan de zware voordeur en de oude, ijzeren bui zen van de voormalige stadsver warming die we hier aantroffen." Het stel zocht indertijd zorgvuldig naar het huis dat bij hen zou pas sen. „Toen we in 1986 trouwden, trok ik in bij Rien. Hij woonde in een kleine huurwoning in de Kin derstraat," vertelt de verpleegkun dige, die werd geboren in het Zeeuws-Vlaamse Zaamslag en in dertijd in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis haar opleiding deed. Ze ontmoette de uit Kerkwerve af komstige bankemployé via 'een ge zamenlijke vriendin. Omdat het pandje in de Kinder straat geen tuin had, wandelde het pas getrouwde stel veel. „We door kruisten heel Zierikzee en letten al tijd op huizen die te koop ston den, want we wilden graag een groter huis met een tuin. Rien mis te het gefluit van de vogels dat hij in Kerkwerve gewend was." Tij dens een avondwandeling zagen Rien en Conny in het licht van een lantaarnpaal het bord dat Job Padmos voor een raam van Bol dershof plaatste. „Het huis sprak ons direct aan, vooral ook het plek je. De Wandeling is een rustige, vrije locatie en toch in de binnen stad." Reeds toen ze het huis bezichtig den ontdekte het stel dat Bolders- hof de verkoper zeer dierbaar was. „lob Padmos wist heel veel van his torie en hield van dit huis. Hij kon bijvoorbeeld niet verdragen dat as pirant kopers tijdens de bezichti ging kenbaar maakten dat ze mu ren wilden uitbreken." In tegenstelling tot een aantal kij kers voor hen, was dat bij Rien en Conny niet het geval. Mede door het respect dat zij toonden voor de originaliteit van het pand, werd het hen gegund door de man die Boldershof na 30 jaar woongenot, weg moest doen vanwege de ge zondheid van zijn vrouw. „Ook daarom zullen wij de inde ling nooit veranderen", verzekert het stel, dat het pand met veel lief de voor de authentieke details on- Conny en Rien van der Sluis. „Uit respect voor de historie van het pand en de EEDE - Ook de kinderopvang van Eede heeft vanwege brandschade haar huisvesting aan het Dorpsplein verlaten en is naar l'Herberie verhuisd. Kleu ters van groep 1 en 2 amuseren zich op het klim- en speeltoestel achter De Douoanier, naast de nieuwe tijdelijke school. foto Peter Nicolai VUSSINGEN - Bewoners van de Vlis singse Bloemenbuurt (Anjelieren laan en omgeving) hebben al we ken last van een potloodventer. De politie zoekt getuigen en hoopt de man op heterdaad te be trappen. Volgens een buurtbewoonster dringt de man achtertuinen bin nen. Daar probeert hij de aan dacht van bewoners te trekken en doet daarna zijn broek omlaag. „Het lijkt erop dat hij echt de aan dacht zoekt. Als je niet reageert, wacht hij tot je kijkt. Maar hij klopt ook op het raam", vertelt de Vlissingse. „Niet alleen ik en een buurvrouw hebben er last van, ik hoor het van meer mensen in de buurt." In en rond de Anjelierenlaan wo nen nogal wat alleenstaande vrou wen met kinderen, vertelt zij. Dus ook die worden ermee geconfron teerd. Zij heeft al vaker gebeld met de po litie en meer mensen uit de buurt hebben dat volgens haar gedaan. Zij heeft nu een afspraak gemaakt om aangifte te doen tegen de pot loodventer. De vrouw weet niet wie het is en waar hij woont. Bij de politie zijn inmiddels twee meldingen en één aangifte binnen gekomen, bevestigt een woord voerster. Het ging steeds om voorvallen in de avond als het donker was, al dus de politie. De buurtbewoonster onderschrijft dat. „Het is altijd donker als hij er is." De politie zegt extra te letten op de kwestie en hoopt de man op heterdaad te betrappen. „Dat is wel noodzakelijk in zulke geval len. We zijn er ook wel op af ge gaan na meldingen, maar dan is hij al weg", aldus de politiewoor- voerster. De politie hoopt dat meer buurt bewoners zich melden, zodat er meer duidelijk wordt over de iden titeit van de exhibitionist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44