je ontzettend veel op één plek' zeeland j 23 Kinderen 't Kofschip laten zich uitdagen Gemeente loopt 3,9 ton mis door lager dividend Weg vrij voor legalisatie wandelpad bij vliegveld 'De Piraat' vrijdag 14 januari 2011 S - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Groep 8 van OBS 't Kof schip in Zierikzee doet mee aan het project De Uitdaging van het Welzijnshuis en woningbouwver eniging Zeeuwland. De kinderen moeten binnen drie dagen een doel verwëzenlijken. Wat dat doel inhoudt, is nog niet bekend. „Dat bepalen de kinderen zelf op de eerste dag van het pro ject, dinsdag 25 januari," zegt een woordvoerster van de school. Op de website van De Uitdaging staan uitdagingen, zoals het bezor gen van een leuke dag aan oudere mensen of het aanschaffen van die- renvoeding voor een asiel. De Uitdaging is op de eerste plaats een onderwijsproject. Kinderen le ren hoe ze op korte termijn een 'maatschappelijke droom' kunnen waarmaken. Daarbij doen ze dingen waarvan ze dachten dat ze die nooit zou den durven of kunnen. Een direc teur overtuigen van het nut van sponsoring bijvoorbeeld. De vijf groepjes van drie a vier kin deren krijgen steun van maar liefst elf coaches van Zeeuwland en het Welzijnshuis. Voor de start van het project gaan die coaches zelf een dag in opleiding. Maandagochtend tekenen 't Kof schip, het Welzijnshuis en Zeeuw land een overeenkomst, waarin ze bevestigen samen de uitdaging aan te gaan. Het idee van De Uitdaging is gebo ren op de Beursvloer, het podium waarop bedrijven en maatschappe lijke organisaties van Schou- wen-Duiveland elkaar ontmoeten. Het werkt momenteel in Zeeland en Brabant, maar wordt met geld van het Oranjefonds uitgebreid tot in geheel Nederland. www.pzc.nl ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland loopt naar ver wachting zowel in 2011 als in 2012 3,9 ton aan inkomsten mis door een lagere dividend-uitkering van nutsbedrijf Delta NV. De divi dend-uitkering aan de gemeente Schouwen-Duiveland daalt naar verwachting van 1.950.000 naar 1.560.000 euro. Als aandeelhouder van Delta NV ontvangt de gemeente jaarlijks 3,9 procent van het uit te keren divi dend. In de begroting houdt de ge meente steeds rekening met 3,9 procent van 40 miljoen structureel en 10 miljoen incidenteel. Omdat Delta NV reeds eerder heeft aange geven na 2010 een variabel divi- dent uit te willen keren is de ge meente ervan uitgegaan dat voorlo pig alleen de structurele compo nent van het dividend 3,9 procent uitgekeerd wordt. In de praktijk betekent het dat er 3,9 ton minder binnenkomt bij de gemeente. Dat gaat ten koste van de budgettaire ruimte van de ge meente maar wat dat in de prak tijk precies betekent voor de ge meente is nog onduidelijk. De ge meente heeft het huishoudboekje overigens goed op orde. De provin cie heeft laten weten dat preven tief toezicht op de gemeentebegro ting niet nodig is. door Melita Lanting TOCH EEN HOND Marjan Berk brengt haar nieuwe boek uit: 'Ik neem toch een hond'. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij MEEST GELEZEN 1. Caissière ontkent diefstal tonnen 2. Wonen mag niet, inschrijven wel 3. Herindeling Flakkee stilgelegd TIPS schouwen-duiveland@pzc.nl Reageer op de stelling 'liever huizen dan leegstaande bedrijfspanden' NIEUW-HAAMSTEDE - De bezwaren van stichting Duinbehoud en drie particulieren tegen een wandelpad bij het zweefvliegveld van Nieuw-Haamstede zijn door de provincie Zeeland afgewezen. Het wandelpad heeft in de ogen van Gedeputeerde Staten geen negatie ve gevolgen voor de natuur. Dit maakt de weg vrij voor het legalise ren van een bestaande situatie. Al jaren wandelen inwoners van Nieuw-Haamstede langs de bebou wing van de kern bij het zweef vliegveld. De gemeente Schou wen-Duiveland wilde dit legalise ren en het onverharde pad marke ren met enkele paaltjes. Daarvoor werd een vergunning aangevraagd omdat het gebied valt onder natu- ra 2000. De bezwaren tegen het pad rich ten zich onder meer op verstoring van de dieren die in het natuurge bied leven. 1\vee bezwaarmakers hebben eerder al aangegeven te vrezen voor recreatief gebruik van deze strook grond. Destijds werd verzekerd dat het terrein 'verbo den gebied' was. Daar is nooit op gehandhaafd. Nu wordt het gebied alsnog opengesteld. Stichting Duin behoud pleit voor toezicht op het aanlijnen van honden op het pad. - Het onderwaterleven in het Grevelingenmeer is gebaat bij de terugkeer van een beperkt getij. Van links naar rechts en van boven naar beneden: de bruine plooislak, heremietkreefjes, de pitvis, de snotdolf, de zeedonderpad en een zeepaardje. foto's Merel Hogeweg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43