Amstrong: Het was een mooi tochtje sport 33 Levering badjassen AFSCHEID Amerikaan maakt aan vooravond Tour Down Under balans op van wielercarrière Inmiddels hebben al 15.000 abonnees meegedaan aan deze actie. Onze excuses voor het ongemak vrijdag 14 januari 2011 Lance Armstrong kan zijn leeftijd (39) niet langer ontkennen. Daarom stopt hij nu echt. foto Daniel Barry/EPA door Edward Swier DEN HAAG/ADELAIDE - Het hoge woord is er dan toch eindelijk uit. Lance Armstrong voelt zich oud. Te oud althans om nog een rol van betekenis als actief wielrenner te spelen. Komende week neemt hij afscheid van het internationale peloton, tijdens de Tour Down Un der. In Australië erkende de 39-jari- ge Amerikaan voor het eerst dat hij „zijn leeftijd niet meer kan ont kennen. Drie jaar geleden dacht ik nog van wel, maar nu weet ik dat het anders is." Zijn rentree, begin 2009, vond plaats in Australië, zevenvoudig Tourwinnaar Armstrong zag het uit publicitair oogpunt ook wel zitten om er op hetzelfde con tinent een punt achter te zetten. De Tour Down Under heeft hem, of dan toch vooral zijn Livestrong- stichting, veel goeds gebracht. De voormalig kankerpatiënt: „Mijn comeback was er één vol met ver rassingen. Australië was er daar één van. Het was moeilijk om te-_ rug te keren als wielrenner, moei lijker dan ik gedacht had. Ik heb de Tour niet meer gewonnen. Maar als je ziet wat het gedaan heeft met Livestrong, dan heb ik er geen seconde spijt van. Het heeft effect gehad op miljoenen mensen die getroffen zijn door kanker. Het is het echt waard ge weest." De wereld kreeg gisteren tijdens een via internet te volgen perscon ferentie op de wijngaard van Ja cob's Creek in de Barossa Valley de Armstrong te zien zoals hij zich de laatste jaren telkens presen teert. Makkelijk pratend, betrok ken bij de wereld, met een mening over alles. Zo noemde Armstrong de overstromingen in Queensland „één van die tragedies waarop je je niet kan voorbereiden". De Amerikaan zei 50.000 dollar te schenken voor de getroffenen. „Maar belangrijker wordt de zoge heten Twitter-ride die we zater dag, met duizenden fietsliefheb- bers, door Adelaide zullen maken. Dan weten de mensen in Brisbane dat ze niet vergeten worden, dat we aan ze denken. Die steun is veel belangrijker dan geld." Armstrong liet gisteren echter ook een andere kant van zichzelf zien: terughoudend, verdedigend én on derwerpen die hem niet zinnen vermijdend. Vragen over zijn ver meende dopingverleden, de laat ste dagen weer actueel na beschul digingen door voormalig wieler- prof Paul Kimmage, wilde Arm strong niet beantwoorden. „Daar heb ik niet over te zeggen. Niks, nul." En juist toen er vragen werden ge steld over het onderzoek van de Amerikaanse federale overheid naar dopinggebruik binnen de vroegere US Postal-ploeg werd de persconferentie afgebroken. Het is precies zoals de wielerwe- reld heeft leren kennen. De regie van zijn kant was altijd zeer strikt. Dat is ook iets waar Armstrong in retrospectief trots op is. „Ik hoef geen plaquette, ik wil geen stand beeld, maar ik ben wel fier op dat gene wat ik bereikt heb. We, mijn ploeg en ik, hebben het wielren nen veranderd. Onze aanpak was anders, we kwamen met revolutio naire trainingsmethoden, stelden ons team anders samen, zagen het belang van het mentale aspect." „De wielersport heeft mij, mijn fa milie veel goeds gebracht. En ik ben er ook van overtuigd dat ik het wielrennen, de sport en de fietsindustrie, een dienst heb be wezen. Ik vertrek in de weten schap dat ik mijn best heb gedaan. It's been a good ride. Het was een mooi tochtje." Armstrong bereidde zich op Ha waï voor op zijn laatste internatio nale wielerkoers. „Ik ben fit. De weken op Hawaï waren mooi, maar ook intens. Je hebt daar na melijk ook klimmen van 25 pro cent. Die kan je maar ook één ma nier nemen, zo hard mogelijk", al dus de Amerikaan, die overweegt terug te keren als triatleet. „Het zit in mijn achterhoofd. Maar toen ik op Hawaï de volledige triatlonaf stand had gezwommen, 3,8 kilo meter, dacht ik: oké, en nu dus nog 180 kilometer fietsen en een marathon lopen..." Zijn politieke aspiraties staan even zeer ter discussie, bij hemzelf en het gezin. „Het publieke leven, in de schijnwerpers van de media, heb ik wel even gehad. Ik kies nu voor mijn familie. Zou ik voor een politieke carrière kiezen, dan beta len mijn kinderen daar een serieu ze prijs voor. Ik wil een rustiger le ven. Maar dat kan in de toekomst veranderen." Door dit overweldigende aantal zijn wij nu echter door onze voorraad heen. Wij hebben nieuwe badjassen besteld en verwachten deze eind maart te ontvangen. Zodra deze bij de afhaalpunten beschikbaar zijn, melden wij dit in de krant en op www.pzc.nl. U kunt uw badjas dan alsnog ophalen. JANUARI MAAND www.pzc.nl/wellness

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33