301 Van Bommel sluit langer verblijf bij Bayern niet uit 'Beperk tusse ypETBAkQJJjZ Man komt om het leven na botsing in Dakar Rally 't Schaep PZC Paspoort ONDERZOEK WINTERSTOP Voetbalbestuurders wil www.pzc.nl/webwinkel vrijdag 14 januari 2011 1 Yc oetbalreizen.com NATIONAAL IJ VOETBALMUSEUM experience Morgenavond 15 januari wordt de PZC-voetbalquiz gehouden. Als opwarmertje wordt op deze plaats dagelijks een vraag gesteld. Vraag van de dag (11 Nederland scoorde in de poulefase van het WK drie zeges in drie duels. Slechts één land evenaarde die prestatie in Zuid-Afrika. Welk land? Antwoord gisteren (10): Meeste doelpunten in één seizoen: 47 in de tweede divisie (seizoen 1961/1962) BUENOS AIRES - Een man is giste ren overleden nadat hij met zijn auto op de Toyota van de Argen tijnse Dakar Rally-coureurs Eduar- do Amor en Horacio Fenoglio was gebotst. Het incident gebeurde in de Argentijnse provincie Catamar- ca. De 42-jarige man werd zwaarge wond per helikopter naar een zie kenhuis vervoerd en bezweek niet veel later aan zijn verwondingen. Er is inmiddels een onderzoek geo pend naar de toedracht van het on geluk. Tim Coronel is in zijn buggy één van de weinige Nederlanders die stand houdt in de zware uitput- HILVERSUM - Voetballer Mark van Bommel houdt alle opties voor zijn toekomst nog open. De Neder landse international sluit ook niet uit dat hij bij Bayern München blijft. „Het kan zomaar dat ik hier blijf en dat mijn contract wordt verlengd", zei de speler gisteren in het programma Evers staat op van Radio 538. Diverse clubs hebben belangstel ling getoond voor - Van Bommel. „Er is interesse uit Nederland, En geland en Italië, maar er is nog niets concreets." Op de vraag of de Nederlandse interesse van PSV komt, zei Van Bommel: „Dat kan goed zijn. Ik ga er ook zeker over nadenken en het allemaal overwe gen." Arjen Robben sprak onlangs in hetzelfde programma de hoop uit dat Van Bommel bij Bayern blijft. „Ik ben er wel blij mee dat de spe lers zich voor mij uitspreken. Dat zijn toch de mensen met wie ik da gelijks werk. Een mooier compli ment kun je niet krijgen", aldus Van Bommel. Over zijn aanvoerderschap hoeft Van Bommel zich geen zorgen te maken. Trainer Louis van Gaal ver wacht dat de band stevig om de arm van de middenvelder blijft zit ten. „Ik denk dat hij zaterdag ge- Mark van Bommel woon aanvoerder is tegen VfL Wolfsburg", liet de coach opteke nen in Bild. Uli Hoeness, president van Bayern, zei onlangs juist dat Van Bommel na dit seizoen weg is bij de Duitse landskampioen. „Dat is voor zijn rekening", aldus Van Bommel. „Wij praten alleen met voorzitter Karl-Heinz Rummenig- ge." Van Bommel hervat dit weekeinde met Bayern de competitie. Hij is blij dat Bayern weer de beschik king heeft over de van een blessu re herstelde Arjen Robben. „De ti tel zal wel lastig worden. We moe ten dan zeker tien keer achter el kaar winnen, al hebben we dat vo rig jaar ook gedaan." Naam: Mark van Bommel Geboortedatum: 22 april 1977 in Maasbracht Clubs: Fortuna Sittard (1992-1999), PSV (1999-2005), Barcelona (2005-2006), Bayern Mü nchen (2006-heden). Aantal profdueis: 464 Aantal doelpunten: 72 Belangrijkste prijzen: Champions League met Barcelona in 2006, Spaans landskampioen met Barce lona in 2006, kampioen van Duits land met Bayern München in 2008 en 2010, landskampioen met PSV in 2000, 2001,2003 en 2005, kampioen in de eerste divisie met Fortuna Sittard in 1995, Ne derlands voetballer van het jaar in 2001 en 2005. Aantal interlands: 67 Aantal interlanddoelpunten: 10 tingsslag in Argentinië en Chili. Toch was de natuur de 38-jarige coureur woensdag in de tiende etappe bijna de baas. Een plotse ling overstekend hert bracht Coro nel in grote problemen. „Ik kreeg de schrik van mijn leven. Er kwam een hert de weg over ren nen en ik kon hem niet meer ont wijken. Het was een enorme klap en de buggy was aardig bescha digd", meldde Coronel gisteren in zijn dagelijks persbriefing. Of het dier de botsing heeft over leefd, vertelde Coronel niet. Wel dat zijn complete rechterzijkant er aflag en de stuurkogel was afgebro ken. De sportredactie van deze krant heeft onderzoek gedaan naar de winterstop in het Zeeuwse ama teurvoetbal, de toekomst van de be kercompetitie en tussentijdse over schrijvingen van spelers. Vandaag deel 3: Overschrijvingen van spe lers in de winterstop leidt tot com petitievervalsing. door René van Stee MIDDELBURG - Ruim twee derde van de Zeeuwse voetbalclubs is te gen tussentijdse overschrijvingen van spelers. Zij vinden dat een overstap van de ene naar de ande re vereniging na de reguliere over schrijvingsdatum van 15 juni aan het eind van het seizoen competi tievervalsing in de hand werkt. Dat blijkt uit onderzoek van deze krant. Alwin Don (voorzitter Oostkapel- le), zijn collega Hans van Klink van Wemeldinge en John van Geersdaele (secretaris Zeeland Sport) zijn pertinent tegen. „Dit is het amateurvoetbal totaal overbo dig", stelt Van Klink. Ko Welleman, lid van de techni sche commissie van SSV'65, gaat een stap verder. Hij is ook tegen overschrijvingen van spelers uit het buitenland, zoals dit in met na me in Zeeuws-Vlaanderen regelma tig gebeurt. Zo heeft Terneuzense Boys versterking gekregen van de Belgen Stefan van Dender (Zotte- gem en ex-Hoek) en diens ploegge noten van Zottegem Vincent Vara- che en Didier Haeck. Aardenburg verwelkomt Mamadouba Gueye (Eeklo en onder meer ex-Hoek en ex-Terneuzen), terwijl bij Hoek Cédric Roussel (onder meer ex-AA Gent en ex-Standard Luik), Kim van Branderen (Standaard Wette- ren) en Sam Devinck (Dender EH) de selectie komen versterken. Vlis- singen verwelkomt eveneens een Belg: Laurens Maldrie (Zottegem). Vooral Zeeuws-Vlaamse clubs lij ken in het voordeel. Toch vindt Ro nald Möring van de technische staf van RIA W. (een club waar meer dere Belgen in het eerste elftal spe len) dit helemaal niets, ook al over treden de genoemde verenigingen Overschrijvingen van spelers in de winterstop leidt tot com peti tieverva Isi ng. geen enkele regel. Want ook tus sen 1 en 31 januari mogen voetbal lers vanuit het buitenland altijd naar een club in Nederland over stappen. Andersom geldt precies hetzelfde. Voor Alexander van Keu len (trainer SSV'65) is dat aanlei ding om een proef te doen met een extra overschrijvingsperiode van bijvoorbeeld 15 december tot 15 januari. „Ploegen met ambitie zullen altijd in staat zijn om iets extra's te doen, dus nu ook", voegt hij er ter motivatie aan toe. Arnemuiden-trainer Marco Groe- neveld denkt aan iets soortgelijks. Hij betrekt er de dit seizoen inge voerde topklasse bij. „Door de komst van de topklasse en de daar- 6 dvd-box X 't Schaep Nu gebundeld in een mooie verzamelbox: 't Schaep met de 5 Pooten en 't Vrije Schaep. 't Schaep met de 5 Pooten beschrijft de avonturen van Kootje, Lukas en tante Door in het beroemde Amsterdamse café. In 't Vrije Schaep heeft Kootje het café verkocht en begint hij een camping aan de Noordzee: Camping 't Vrije Schaep. Geniet mee met deze komische Nederlandse serie vol bekende liedjes! Nederlands gesproken. Speelduur ruim 12 uur. Adviesprijs €59,95 Lezersprijs 29,95* exclusief 4,95 verzendkosten. i Hierbij bestel ik(sets) x 't Schaep 29,95* I exclusief 4,95 verzendkosten. Levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel 5 werk- I dagen. Klantenservice: 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling I telefonisch of per mail door te geven. I I VOORLETTERSVOORNAAM 1 NAAM OM OV GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIR0REKENING categorie dvd's en games Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. "t Schaep', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aar Wel Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de kra treft u nadere informatie aan. Ti

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30