kijken wat ik gemaakt heb' and23 Potloodventer dringt achtertuinen binnen in Vlissingse Bloemenbuurt 'De Piraat' Meer plaatsen kampeerauto's Met bioloog Arsenaal op strandexcursie Midwinterconcert in De Spot Sportieve viering lustrum Club Vief Gemeente sluit overweg niet af vrijdag 14 januari 2011 - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle Marieke Hakkesteegt van de ecologische kookboerderij Krommenhoeke in Biggekerke helpt de cursisten Theus Hollem (midden) en Rinus Dieleman op weg tijdens de bereiding van het tweegangenmenu. foto's Ruben Oreel VLISSINGEN - Bewoners van de Vlis singse Bloemenbuurt (Anjelieren laan en omgeving) hebben al we ken last van een potloodventer. De politie zoekt getuigen en hoopt de man op heterdaad te be trappen. Volgens een buurtbewoonster dringt de man achtertuinen bin nen. Daar probeert hij de aan dacht van bewoners te trekken en doet daarna zijn broek omlaag. „Het lijkt erop dat hij echt de aan dacht zoekt. Als je niet reageert, wacht hij tot je kijkt. Maar hij klopt ook op het raam", vertelt de Vlissingse „Niet alleen ik en een buurvrouw hebben er last van, ik hoor het van meer mensen in de buurt." In en rond de Anjelierenlaan wo nen nogal wat alleenstaande vrou wen met kinderen, vertelt zij. Dus ook die worden ermee geconfron teerd. Zij heeft al vaker gebeld met de politie en meer mensen uit de buurt hebben dat volgens haar ge daan. Zij heeft nu een afspraak ge maakt om aangifte te gaan doen tegen de potloodventer. De vrouw weet niet wie het is en waar hij woont. Bij de politie zijn inmiddels twee meldingen en één aangifte binnen gekomen, bevestigt een woord voerster. Het ging steeds om voorvallen in de avond als het donker was, al dus de politie. De buurtbewoonster onderschrijft dat. „Het is altijd donker als hij er is." De politie zegt extra te letten op de kwestie en hoopt de man op heterdaad te betrappen. „Dat is wel noodzakelijk in zulke geval len. We zijn er ook wel op af ge gaan na meldingen, maar dan is hij al weg", aldus de politiewoor- voerster. De politie hoopt dat meer buurt bewoners zich melden, zodat er meer duidelijk wordt over de iden titeit van de exhibitionist. MIDDELBURG - Camperliefhebbers krijgen in Middelburg mogelijk nog meer ruimte. De gemeente on derzoekt of het mogelijk is op het nieuw aan te leggen parkeerterrein aan de Oostperkweg plaatsen voor kampeerauto's te maken. Er zijn al plaatsen voor campers op het parkeerterrein Hof van Tan- ge (vijf) en op het tijdelijke par keerterrein aan de Kanaalweg (drie). De Nederlandse Kampeer auto Club (NKC) is erg tevreden over het camperbeleid van de ge meente. In een landelijk onder zoek eindigde Middelburg op de derde plaats. Regiobestuurder Henk Zandstra van de NKC reikte gisteren een oorkonde uit aan wet houder Frank Streng. VLISSINGEN Attractiecentrum Het Arsenaal in Vlissingen gaat vanaf dit jaar twee keer per maand een excursie hou den. Onder begeleiding van de bio loog gaan de deelnemers naar het strand om daar te zoeken naar schelpen en beestjes. Deze 'Kou- we-Klauwetocht' wordt 23 januari voor het eerst gehouden. De excur sie begint om 11.15 uur. Om mee te doen is een entreebewijs van Het Arsenaal nodig. MIDDELBURG Knifefight! (folk), Geliefden (kerk muziek in nieuw jasje), Borgaard (singer-songwrïter) en Theo van Teijlingen (troubadour) treden van avond op in De Spot in Middel burg. De vier acts brengen vanaf 20.30 uur Verhalen op muziek'. De toe gangsprijs is tien euro. Een groot deel van de opbrengst is bestemd voor een kindertehuis in Haïti, al dus organisator Van Teijlingen. VLISSINGEN De kleinschalige Vlissingse fitness club Club Vief viert in de week van maandag 17 januari haar vijfjarig bestaan. De hele week is er vanal- les te doen. Er zijn introductieles sen, een conditietest, een spinning- marathon en een wandeltocht. De activiteiten zijn van 13.00 tot 16.00 uur en voor iedereen gratis toegan kelijk. Club Vief zit bij Ter Reede aan de Vredehoflaan. Kijk voor het programma op www.clubvief.nl KLOETINGE Goes sluit de spoorwegovergang in de Kloetingse Oostmolenweg niet af. Dat hebben B en W laten weten aan Emergis. Het psychiatrisch in stituut had om afsluiting gevraagd, om zo het aantal 'impulssuïcides' van cliënten terug te dringen. De gemeente gaat nog in overleg met Emergis over andere maatregelen. De Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge was ook tegen afsluiting. UIT Waar naartoe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23