jmm v°eding Een gemaksmenu of verantwoord Win arrangement in Skidöme Rucphen PZC 20 Wellness ABONNEE VOORDEEL PZC verloot 5 x een arrangement voor 2 personen vrijdag 14 januari 2011 In veel huishoudens klinkt bijna dagelijks de verzuch ting, wat moeten we van daag weer eens eten. Dan wordt er eens vertwijfeld in de koelkast gekeken, soms bieden de aanbiedingen van de supermarkten uitkomst en het komt ook voor dat het gemak vooral toonaange vend is bij het samenstellen van de maaltijd. Wie zou er op zo'n moment naar de schijf van vijf kijken? door René Schrier Bij de keuze van het menu spelen verschillende facto ren een rol. Het kan afge stemd zijn op iemands ge zondheid, op het gemak of simpel weg op de voorkeur en de smaak van de kinderen. Wie het echt niet weet kan altijd een beroep doen op het internet. Daarop zijn verschillende sites te vinden die met een druk op de knop allerlei recepten en menusug gesties doen. Voorbeelden daarvan zijn de sites van Okoko, de Albert Heijn site Allerhande of bijvoor beeld Smulweb. Een voordeel van veel van die sites is dat je maar eeen ingrediënt hoeft in te tikken en je krijgt er meteen een heel re cept bij. Dus even een blik in de koelkast om te zien wat er nog in ligt en je weet wat je er bij moet kopen. Handig voor de mensen die op het gemak uit zijn. Heel wat mensen hebben te kam pen met hart- en vaatziekten of lo pen een risico daar last van te krij gen. Daar is natuurlijk een menu voor. Onderzoekers van de afde ling Maatschappelijke gezondheids zorg van het Erasmus MC hebben de 'poly-maaltijd' samengesteld die bij consequent gebruik de kans op hart- en vaatziekten zou terug dringen met 76% en kan bijdragen aan een hogere levensverwachting. Een dagelijks glas wijn van 150 ml, bijvoorbeeld, verlaagt de kans op hart- en vaatziekten met 32 De 'poly-maaltijd' is een combinatie van 'gezonde' ingrediënten. Dit ideale menu bestaat uit vis, pure chocolade, fruit, groenten, aman delen, knoflook en wijn. Het ontstaan van kanker kan ook te maken hebben met bepaalde eetgewoonten. In de folderGe zond eten, minder kans op kan ker' van KWF kankerbestrijding wordt daar informatie over gege ven. Ook voor (recreatieve) sporters is het van belang goed op hun voe ding te letten. De benodigde ener gie wordt vooral gehaald uit de ver branding van de koolhydraten en vetten uit de voeding. Een goede vochthuishouding is erg belangrijk bij het sporten. Voldoende drin ken is zelfs de eerste voorwaarde voor goede prestaties. Hiervoor hoeven niet altijd speciale sport- drankjes te worden gebruikt; wa ter is vaak ook een prima dorstles- ser. Wie zich houdt aan de aanbevo len hoeveelheden basisvoedings middelen krijgt genoeg vitamines en mineralen binnen. De extra energie die voor het sporten nodig is, kan het beste uit normale voe dingsmiddelen worden gehaald, omdat die ook de nodige vitami nes en mineralen leveren. Een sporter heeft dan ook geen aanvul lingen nodig in de vorm van een vitaminesupplement. Extra vitami nes verhogen de prestaties niet. Veel informatie over verantwoor de voeding is te vinden bij het Voe dingscentrum. Algemene receptensites zijn onder smulweb.nl kookse.tv allerhande.ah.nl www.okokorecepten.nl goed voor hart en vaatziekten: www.goedgezien.nl/ menuhartvaatziekten.htm WELLNESS/NIETES Wat draagt bij aan uw welbevinden en wat zeker niet? Judoka Elisabeth Willeboordse Wellness: Biologische voeding, floaten, massage behandelingen, os theopathie- behandelingen, seks, lachen, pianospelen, slapen, vriend schap, liefde en helemaal tot het gaatje gaan tijdens de training om zo mijn hoofd te legen!" Nietes: ,/ilcohol en andere genotsmiddelen, suiker, fast- food, chaos, stress en te weinig slaap." Wat bekende persoonlijkheden vinden van wellness kunt u dage lijks lezen. Op onze website kunt u ook zien en horen wat mensen op straat daarvan denken. Kijk ook op: www.pzc.nl/wellness Meer lezen? Eerdere pzc.nl/wellness erwerpen? Meer links? Opmerkingen? Tips? redactie@pzc.nl Adverteren? advertenties@wegener.nl Abonneren? www.pzc.nl@abonneren In het gezellige, overdekte sneeuw- attractiepark kunt u zich sportief uit leven op de 160 meter lange en 25 meter brede piste met echte sneeuw! De skipiste is uitermate geschikt.voor beginnen de en gevorderde skiërs en snowboarders. De sneeuw en service zijn perfect, de begeleiding is zeer ervaren en deskundig. Na afloop van de sneeuwervaring kunt u terecht iii Café- Restaurant "De Nederlandse Alp" -voor een lekker hapje en een drankje. Het arrangement bestaat uit: 1 proefles skiën of snowboarden 2 uur vrij oefenen Materiaalhuur Maandmenu Meedoen is heel eenvoudig en gratis: ga uiterlijk 31 januari naar: www.pzc.ni/abonneevoordeel en vul het formulier in. 1995 www.skidome.nl Meer informatie over Sneeuwattractiepark Skidöme is te vinden op www.skidome.nl. Vanaf 8 februari staan de namen van de winnaars op: www.pzc.nl/abonneevoordeel Via deze eenmalige inschrijving maakt u kans op een van de arrangementen. Deelname alleen voorvaste abonnees vanaf 16 jaar. De winnaars ontvangen persoonlijk bericht. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op pzc.nl treft u nadere Informatie aan. Verantwoord boodschappen doen of voor het gemak gaan? foto Lex van Lieshout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20