Onderzoek aanpak chemieramp Nederlanders terug uit Tunesië 'Volksgezondheid niet in het geding door brand Betho' 15 MOERDIJK Onderste steen moet volgens minister Ivo Opstelten boven komen Mark Rutte twittert op eigen videowebsite WALCHEREN Regenachtig en zacht 11 Film over het leven van de Neger van Terneuzen VRIJDAG 14 januari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 11 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 HMIMIHIIIWIIfflim T111 J|f Vandaag bij uw krant de bijlage auto Nieuwe orde op Detroit Autoshow DEN HAAG Vanuit Tunesië zijn 148 Nederlan ders gisteravond gerepatrieerd. Vanwege de onlusten en de insta biele situatie in het Noord-Afri kaanse land adviseerde het Calami teitenfonds reizigers in de buurt van de stad Monastir te vertrekken. Om negen uur vertrok een vlucht met toeristen die in Monastir en omgeving verbleven, waar de situa tie gevaarlijk is. De andere ongeveer 550 Nederland se toeristen in het land bevinden zich in regio's waar het minder on rustig is. pagina 10/11: opstand uit frustratie DEN HAAG Premier Mark Rutte nam gisteren zijn eigen kanaal op videowebsite YouTube in gebruik door vragen te beantwoorden van twitteraars, rechtstreeks vanuit het Torentje in Den Haag. pagina 5: @MinPres voor (niet) al uw vragen tflf-TudUI.'M Premier hoort niet te twitteren reageer op www.pzc.nl reacties: 453 Zeeland onderschat gevaren van industrie Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 1688 555530" DEN HAAG - De Inspectie Openbare Orde en Veiligheid (IOOV) begint een groot onderzoek naar de reac tie van de overheid en hulpdien sten op de brand bij Chemie-Pack in Moerdijk. Van een omvangrijk onderzoek naar de gezondheid van alle omwo nenden is nog geen sprake. Dat bleek gisteren tijdens een spoed debat in de Tweede Kamer over de chemieramp van vorige week waar in de Kamer gehakt maakte van de communicatie tijdens de brand. Zo was de rampensite crisis.nl uit de lucht, een speciaal telefoonnum mer onbereikbaar en regionale zen ders kregen te weinig informatie. „De crisiscommunicatie in Neder land is met vlag en wimpel gezakt", concludeerde PW'er Richard de Mos. Minister Opstelten stelde dat de communicatieproblemen hoe dan ook moeten worden opgelost. Hij stak ook de hand in eigen boe zem Bij een bezoek aan het ramp gebied bleef Opstelten samen met Schippers in een brandweerbusje zitten en stapte niet uit. Ja, hij had moeten uitstappen om het juiste signaal af te geven, liet hij weten. De oppositie hekelde gisteren het plan van het kabinet om 'inspectie- vakanties' in te voeren. Bedrijven die hun zaakjes aantoonbaar op or de hebben en verantwoordelijk heid tonen, kunnen wat de rege ring betreft op minder inspecties re kenen. Maar de oppositie vindt dat daar geen sprake van kan zijn. En al helemaal niet bij grote chemi sche bedrijven, aldus Paulus Jansen van de SP. Staatssecretaris Atsma verzekerde hem dat de BRZO-be drijven (Besluit Risico Zware Onge vallen) ieder jaar een inspectie kun nen verwachten. Groenlinks wil een onderzoek naar de veiligheidseisen bij chemi sche bedrijven. Zeeland heeft tal van bedrijven die gevaarlijke stof fen opslaan of verwerken in Vlissin- gen-Oost en de Kanaalzone tussen Gent en Terneuzen. door Frank Balkenende GOES - Een 'zeer geringe hoeveel heid' asbest is vrijgekomen bij de brand in het pand van re-integra- tiebedrijf De Betho op Klein Frankrijk in Goes. Volgens burge meester René Verhulst is de volks gezondheid niet in het geding. De asbest betreft deeltjes witte as best, de 'miftst schadelijke variant'. Het Betho-gebouw stamt uit 1976, toen asbest veelvuldig werd ge bruikt in de bouw. Later is het ge bouw gesaneerd. Mogelijk zijn de len blijven zitten. Ook de rook die lange tijd boven Klein Frankrijk en omgeving hing, geeft geen aan leiding om milieumaatregelen te nemen, al klaagt een aantal bewo ners van Binnenstad-Noord er wel over. Hoofdofficier van dienst Jeroen Brussé. van de brandweer zei gisteren tijdens een persconfe rentie dat 'nergens concentraties gevaarlijke stoffen zijn aangetrof fen'. Volgens Verhulst tonen de metingen aan dat omwonenden geen risico lopen. Betho-werkne- mer Peter Pols, en met hem een aantal collega's, betwijfelt dat er geen giftige stoffen zijn vrijgeko men. „Er stond daar lijm voor Bison, veel plastic, rubberen trans portbanden, chemicaliën." De brand was gisteren rond 13.00 uur onder controle. Het bedrijven terrein is vandaag toegankelijk. pagina 2 en 3: verslagenheid bij personeel Betho kijk voor video's en artikelen op Het industrieel bedrijf van de Betho, waar driehonderd mensen werken, biedt een beschermende arbeidsomgeving én structuur in het leven van de mede- www.pzc.nl/brandbetho werkers. Dat zijn ze nu voor onbepaalde tijd kwijt en dat komt hard aan. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1