Wat smeren we in ons haar? Laat voeding je medicijn zijn... VANDAAG: Wellness Frank vrij donderdag 13 januari 2011 Wellnessproducten Kijk ook op: www.pzc.nl/wel I ness Wat vindt u? Wat bekende persoonlijkheden vin den van wellness kunt u dagelijks lezen. Op onze website kunt u ook zien en horen wat mensen op straat daarvan denken. Naast de vertrouwde tube gel, staan nu ook een potje en spuitbus op het plankje onder de badkamerspiegel. Normaliter kneed ik een klodder gel in mijn coupe om zorgvuldig een noncha lant kapsel te creëren. Maar zou wax of mousse ook wér ken? En wat te denken van die bus haarlak die in de la door Dennis Rijsbergen Wat draagt bij aan uw welbevinden en wat zeker niet? Wellness: „in de bank met I een zak snoep, kijkend naar een spannende film." Nietes: „Ik vind het verschrik- j kelijk wanneer dingen kapot i gaan. Een tijdje terug was j mijn wasmachine stuk," van mijn vrouw ligt? 'Style freeze' lees ik op een etiket. 'Veerkrachtige versteviging', 'elastische fixatie'. Ja, ja. Voor elk type haar is wel een product op de markt dat het in model houdt. Het ene houdt het kapsel soepel en bewegelijk, het andere re sulteert in iets wat je eigenlijk een betonkapsel kunt noemen. Ideaal om puntige spikes in je haar te mo deleren die in zwaar overdreven te levisiecommercials dwars door het stalen dak van een auto prikken. Rody Niemeijer, docent aan de kappersopleiding van het ROC in Goes, toont zich bereid om duide lijkheid te scheppen in het enor me aanbod van gels, waxen, mous ses en lakken. „Al zijn het natuur lijk richtlijnen, want wat je uitein delijk gebruikt, hangt sterk af van het type haar dat je hebt en je ei gen voorkeur." Oké, laten we de bus haarmousse maar nemen. Niemeijer schudt echter meteen het hoofd. „Mousse is een product dat je voor het föh nen in je haar doet. Mousse zorgt ervoor dat het haar stevig zit en be schermt tegen de warmte van de föhn. Je gebruikt het dus niet voor de finishing. Na het föhnen doe je Haarlak is vooral bedoeld om het haar na het föhnen op z'n plaats te houden. foto Ruben Oreel alsnog wat wax of gel in het haar." Vooruit, wax dan maar. Het plak kerige, vettige goedje blijkt echter niet de ideale oplossing voor mijn dikke haardos. „Wax is vooral ge schikt voor dun haar", stelt Nieme ijer. „Of voor lang en krullerig haar. Wax is vetter dan gel en blijft op het haar liggen, waardoor het haar dikker lijkt. Wax wordt niet hard, het haar blijft flexibeler. En waar je gel kunt uitspoelen, moet je wax echt uitwassen." Eigenlijk is gel een waar mannen- product, stelt Niemeijer. Vrouwen kapsels moeten veelal bewegelijk blijven en dus is voor vrouwen wax een betere optie. Voor man nen die veel haar hebben en dat stoer omhoog willen laten staan, is gel hét product. „Gel plakt het haar aan elkaar, waardoor het dun ner lijkt. Met gel creëer je ook meer een wetlook." En haarlak dan? Dat gebruik je vooral om na het föhnen het haar op z'n plaats te houden, ofwel te fixeren. „En waar haarlak ook erg handig voor is, is om dingetjes te camoufleren, zoals een openvallende kruin", ver klapt Niemeijer. Waar moet je nu op letten als je een haarproduct koopt? „Aller eerst moet je weten wat je met je haar wilt doen. Voor een heel ste vig kapsel kun je het best gel ko pen, voor een rustige coupe wax. Verder geeft de houdbaarheidsfac tor op gel aan hoe sterk hij is. Zelf gebruik ik bovendien liever een dikkere gel dan een zachte, natte. Die laatste zakt sneller in. Maar ja, het blijft allemaal een kwestie van zelf proberen. Je kunt natuurlijk ook altijd advies aan je kapper vra gen." O ja, docent Niemeijer heeft nog een laatste tip voor me: wees niet te kwistig met de gel en maak het haar niet te nat als je er gel in doet. „Want de wetlook is al een tijdje uit. Wat me opvalt, is dat de drogere kapsels in blijven." Ik draai het deksel op het potje on gebruikte wax. Die kan de la weer in, net als de bus haarmousse. Ik blijf uiteindelijk toch plakken aan die oude, vertrouwde tube gel. Dick Jaspers, biljartkampioen mmmmmmmimsBmmsBmmmmsBm&Ba pzc.nl/wellness Opmerkingen? Tips? Adverteren? Abonneren? Meer lezen? Eerdere 0 naerwerpen? Meer links? redactie@pzc.nl advertenties@wegener.nl www.pzc.nl@abonneren door Dr. Frank De Amerikanen zijn zo'n beetje het dikste volk van de wereld. Toch beschikken zij over een heel gezond dieet, speciaal ontwikkeld om hoge bloeddruk te bestrijden. Dit zogenaamde DASH-dieet be staat uit meer fruit en groente, minder verzadigd vet en een rui me portie magere zuivelproduc ten. Het resultaat? Een prachtige bloeddruk, minder kans op hart en vaatziekten, nierstenen en sui kerziekte. Anno 20U behoren de Grieken tot de zwaarste Europeanen. Maar vijftig jaar geleden was dat anders. Toen leefden de mensen Men noemde dit het Mediterrane dieet. Je kan bijna 5 kg in 2 jaar afvallen met dit dieet. Daardoor krijg je betere vetten in je bloed. Helaas hebben de moderne Grieken hun gezonde eetpatroon verlaten en eten bijna net zo ongezond als de Amerikanen. Toch knap dat de Griekse arts en wijsgeer Hippocrates al twee en een half duizend jaar geleden wist dat een dieet zo belangrijk was, maar wat hebben zijn ach ter- achterkleinkinderen weinig van hem geleerd. •(Hippocrates 460 voor Christus) op Kreta langer en gezonder dan in andere landen. Dat kwam door hun dieet, dat bestond uit weinig vlees en veel vis. Ze aten toen meer groenten en vruchten, maar ook peulvruchten (bonen) en noten (daar ben ik gek op!). Er werd gebakken in olijfolie en men gebruikte verse producten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 82