tijdelijk als eeuwig nieuwe exposities Susan de Kruijff: Drieluik lichtblauw) een andere ruimte en een ander moment betreft, speelt De Kruiffhet heden en hét verle den tegen elkaar uit. Daartegenover plaats ik een prach tig drieluik waarin water, licht, le ven en dood subtiel samen zijn ge bracht en dat qua betekenis raakt aan wat 'Déja Vu' oproept. Het lijkt erop alsof De Kruijff met deze twee werken antwoord geeft: op de vraag van Van der Wijst. Leven is tijdelijk en eeuwig tegelijk en te groot om te begrijpen, laat staan te beheersen. Wat rest ons meer dan liefde, ver wondering en het streven naar har monie? Machteld van der Wijst, Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 Middelburg. T/m 5/2. Di. t/m. vr. 10.00 - 21.00 uur. Za. 10-16 uur. Susan de Kruijff, Pand 3, Centsebreedstraat 3, Philippine. T/m 21/1. Do. en vr. 13.00 -16.30 uur en op afspraak. Met zijn installatie Kabinet Botsauto vrij dag, zaterdag en zondag in de Zware Plaatwerkerij op het Scheldeterrein in Vlissingen geeft beeldend kunstenaar en fotograaf Rem van den Bosch een artis tiek manifest af als reactie op het huidige politieke klimaat. Wat moet je als be roepskunstenaar met de uitspraak van een PVV-er: 'Kunst, theater en meer van dat soort onzin', vraagt Van den Bosch zich af. Hij creëerde een kunstwerk als antwoord. Onder het motto 'Kom effe botsen' nodigt hij iedereen, die het niet eens is met de plannen voor het kunstbe leid uit naar de Zware Plaatwerkerij te ko men en daar kwalijke politieke figuren voor de bumper te nemen. Een echte botsauto staat daarvoor ter beschikking, vrijdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Stichting Beeldende Kunst Middel burg (SBKM) wordt in De Kabinetten, Zusterstraat 7 en in De Vleeshal aan de Markt in Middelburg een overzicht gege ven van de activiteiten die de stichting in het verleden heeft ontplooid. Dat ge beurt met de tentoonstelling Unfolding: 20 years SBKM. Ook hedendaagse kunst komt binnen deze presentatie aan bod met de expositie The Object of Criticism van de Franse kunstenaar Benoït Maire. Beide tentoonstellingen worden zaterdag middag om 16.00 uur geopend door di recteur Lorenzo Benedetti van De Vleeshal/Kabinetten, tevens curator van deze exposities. Te zien t/m 3 maart, dins dag tot en met zondag, 13.00 - 17.00 uur. In Kunstruimte deWillem3, Oranje straat 4, Vlissingen worden zondagmid dag om 15.00 uur drie nieuwe tentoon stellingen geopend. De deelnemende kun stenaars zijn Marliz Frencken, Kathelijne Roosen en Rob Meijer. Marliz Frencken toonde medio 2005 hier haar eerste serie vrouwenbeelden. Nu komt ze met een selectie uit 2001 en met recente schilderijen en tekeningen die het fenomeen vrouw krachtig verbeel den. Zij schildert vanuit een directheid, wars van heersende trends maar met res pect voor traditie. Kunsthistorica Dina Wormgoor introduceert tijdens de ope ning een uitgave over het werk van Frencken: Woman, Woman, Woman! Kathelijne Roosen presenteert haar recen te fotowerken en het boek dat daaraan is gewijd met de lange titel Ifl don't know who I am, then I'll just borrow from someo ne else. Centraal in het werk van Roosen staat het individu in relatie met zijn of haar omgeving. Die combinatie is vaak beeldbepalend en van belang bij het waar deoordeel over personen. De installatie Verse Kunst van Rob Meijer betreft een 'work in progress'. Meijer is schilder, musicus en tekstschrijver. Als geëngageerd kunstenaar observeert hij mensen en hun gedragingen. In een drie tal solo's (naast deWillem3 ook in de Zeeuwse Bibliotheek en in Polderhuis Westkapelle) kan het publiek kennis ma ken met zijn werk. Te zien t/m 27 februari, woensdag t/m zondag, 11.00 - 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 77