Zeeuws Orkest haalt jong talent in huis HET ZEEUWS UITBURO BRENGT DE LEUKSTE TIPS 1 OP HET GEBIED VAN KUNST, CULTUUR EN UITGAAN IN ZEELAND luHr DONDERDAG 13 JANUARI Kruiningen Liedjes Louis Davids in een modern jasje. Ons Dorpshuis, 15.00 uur Middelburg Youp van 't Hek (uitverkocht). Stadsschouwburg, 20.00 uur Terneuzen Nieuwjaarsconcert Het Zeeuws Orkest. Scheldetheater, 20.00 uur VRIJDAG 14 JANUARI Domburg HooilKoorts, in teken van hiphop. Tramzicht, 20.00 uur. Goes Optreden Fremidkunst XL. 't Beest, 21.00 uur (zaal open) Heinkenszand World Press-Foto's muzikaal tot leven worden gebracht door o.a. Hans Visser. De Stenge, 20.00 uur Middelburg Duinart presenteert: Hans Christian An dersen, familiemusical, t Spiegeltheater, 20.00 uur *Het Osiris Trio. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur *Midwinterconcert Theo van Teijlingen. De Spot, 20.30 uur *'30ty-40ty more, dartsavond. Schuttershof, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Didier Franqois bespeelt de nyckelharpa. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Op Sterk Water, impro-cabaret. Ledeltheater, 20.15 uur Terneuzen De Nieuwe Snaar (muziektheater). Scheldetheater, 20.00 uür Vlissingen Pianoconcert Heieen van Leerzum en haar leerlingen. Atrium Ter Reede, 19.30 uur Cabaretvoorstelling Jandino Asporaat. Arsenaaltheater, 20.15 uur ZATERDAG 15 JANUARI Arnemuiden Gerry Wolthof brengt tribute Neil Young. Café Boven Molenweg, 21.00 uur Goes Presentatieweekend Jeugdtheaterschool. 't Beest, 12.30 uur. *Danshuis Station Zuid met Home Again. Theater de Mythe, 20.00 uur Rats Nieuwjaarsconcert met diverse optredens Galerie Kats, 20.00 uur Kortgene Maarten van Roozendaal treedt solo op. De Pompweie, 20.00 uur *Another Level en Mobunk. Café Graaf van Buren, 21.30 uur Middelburg Optreden Fragile, band met strijkkwartet. De Drukkerij, 15.00-16.30 uur *Voc. ensemble Martin Mans Formation. Oostkerk, 15.00 uur *Duinart: Hans Christian Andersen. Spiegeltheater, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Theaterconcert de 4 Tuoze Matroze. De Wegwijzer, 20.30 uur Oost-Souburg Klarinetkwartet Kurios geeft concert. Historische Kerk, 20.00 uur Rilland Try-out cabaretier Onno Innemee. Luctor et Emergo, 20.00 uur Terneuzen Wintercircus Martin Hanson. Scheldetheater, 13.00 en 16.15 uur Concert ONS. Porgy en Bess, 21.00 uur Vlissingen A Tribute to Tom Waits door Léon Tol. Arsenaaltheater, 20.15 uur *De Vlissingse bluesrockband Big Chief Sugar presenteert nieuwe cd/dvd. Café de Concurrent, 21.30 uur Optreden bluesband Barrelhouse. De Piek, 22.00 uur Zaamslag Liedjes Louis Davids in een modern jasje. Het Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Toneelvereniging Utile Dulci: Tsjechov. De Rode Kamer, 20.00 uur. ZONDAG 16 JANUARI Goes Presentatieweekend Jeugdtheaterschool. 't Beest, 12.30 uur. *Pianoduo Jeroen en Sandra van Veen pre senteert Canto Ostinato van Ten Holt Theater de Mythe, 20.00 uur Heinkenszand Nieuwjaarsconcert van Muziekvereniging Euterpe. De Stenge, 14.30 uur Middelburg Wintercircus Martin Hanson. Stadsschouwburg, 13.00 en 16.00 uur *Rockband Wishbone Ash treedt op. Café 't Schuttershof, 18.00 uur Noordgouwe Concert kwartet Laleidoscope. Driekoningenkerk, 10.99 uur Oostburg Neil Young-tribute Gerry Wolthof. Penny Lane, 16.00 uur Ciedjes van Louis Davids in modern jasje. Ledeltheater, 15.00 uur Vlissingen Hot Griselda speelt eigentijdse folk. De Piek, 15.15 uur Terneuzen Nieuwjaarsconcert Tutu Puoane Quartet. Porgy en Bess, 15.00 uur Zierikzee Nieuwjaarsconcert Kunst en Eer. Gebouw De Harmonie, 14.45 uur. MAANDAG 17 JANUARI Middelburg Toneelstuk Karakter. Stadsschouwburg, 20.00 uur DINSDAG 18 JANUARI Goes Dick en Debbie (cabaretvoorstelling). Theater De Mythe, 20.00 uur Middelburg Tragikomedie Lente. Stadsschouwburg, 20.00 uur Tholen Cabaretier Leon van der Zanden. Meulvliet, 20.15 uur WOENSDAG 19 JANUARI Middelburg Blind date, verrassingsvoorstelling. Stadsschouwburg, 20.00 uur Goes Femmage brengt cabaretvoorstelling. De Mythe, 20.00 uur foto's Lex de Meester land is het Conservatorium Am sterdam natuurlijk het beste, maar het zou meer van hetzelfde wor den. Ik zit tenslotte al zeven jaar in die jong talentopleiding. Het is beter om van veel verschillende do centen les te krijgen. Ieder heeft zijn eigen methodiek." Als Floris zijn blik op het buiten land richt, zijn er meerdere opties. Zo denkt aan een Opleiding bij Reinhold Friedrich in Karlsruhe. „Op elk Europees muziekconcours zijn het vooral zijn leerlingen die de prijzen in de wacht slepen. Dat zegt veel over de leraar." Floris denkt ook aan Los Angeles. Daar zetelt zijn grote idool Jens Lindemann. „Die is echt ontzet tend goed. Een heel gekke man, die heel los omgaat met de men sen om hem heen en die tijdens een klassiek concert altijd met een knipoog komt. Volgens hem is dat ook de enige manier om de klassie ke muziek te redden voor het uit sterven en de jeugd dus weer en thousiast te krijgen. Ik heb al een keer een masterclass bij hem ge volgd en zou graag nog meer les van hem krijgen." En dan ligt daar sinds kort ook nog de uitnodiging van Sergei Na- kariakov. „Als je in de buurt van Parijs komt, neem dan contact op. Dan kunnen we misschien eens sa men spelen", zei deze van oor sprong Russische trompetvirtioos vorige maand tegen Floris tijdens een ontmoeting in Maastricht. „Hij heeft me zijn telefoonnumer gegeven, nadat ik een stuk voor hem had gespeeld. Dat was echt een van m'n gaafste ervaringen in mijn leven tot nu toe", zegt Floris. Hij omschrijft Sergei Nakariakov als de 'Paganini onder de trompet tisten', omdat deze musicus in staat is voor viool en cello gecom poneerde muziek ook op trompet te spelen. Daarmee komt Floris ook bij de solo die hij bij het Zeeuws Orkest in Carneval de Veni ce van Jean-Baptiste Arban gaat spelen. „In die compositie komt al les samen wat Arban in zijn mu- ziekmethode heeft ontwikkeld. Verder Speel ik Let de Bright Serap himdie aria van Handel die ik vo rig jaar voor het Prinsengrachtcon cert speelde en die door de televi sie werd uitgezonden. Dirigent Jo an Berkhemer van het Zeeuws Or kest heeft me gevraagd of ik dat stuk nu met de sopraan An De Ridder wil brengen." De derde solist bij dit concert is: René Boogaard op alpenhoorn. Verder treden de vier slagwerkers uit het orkest: Cora Dellebeke, Bart Swimberghe, Renske Spek en Thorwald Jorgensen op als het Ro sewood Marimba Quartet. Vanavond, Scheldetheater Terneuzen, 20 uur; morgen, Theater De Mythe Coes, 20 uur; za. 15 jan., Jacobskerk Vlissingen, 20.15 uur; zo. 16 jan., Basiliek Hulst, 15.30 uur; zo 23 jan., Zeeuwse Concertzaal Middelburg, speciaal voor ouderen, 15.30 uur. Station Zuid Vanuit zijn roots bij de Batsheva Dance Company ontwikkelde cho reograaf Itamar Serussi Sahar zijn eigen, expliciete stijl. Een jaar gele den maakte Itamar een vliegende a start bij danshuis Station Zuid met zijn bijdrage aan Home. Hierop volgde de korte producties Pheno mena, UNDO en Ferrum, die nu zijn gebundeld in Home Again. Zaterdag 15 januari, Theater De Mythe, Goes, 20.00 uur. Barrelhouse De Piek opent het jaar met niet de minste naam uit de Nederlandse bluesscene: Barrelhouse. De jong ste cd van de groep, Vintage Blues, is een verzameling klassieke num mers die ze altijd al hebben willen spelen, maar waar ze nooit aan toe gekomen zijn. Middelpunt van de band is de energieke zangeres Tine ke Schoemaker. Zaterdag 15 januari, De Piek, Vlissingen, 21.30 uur. Wishbone Ash Op uitnodiging van Stichting Sur- vivorsland komt de vermaarde Britse rockband Wishbone Ash op nieuw naar Middelburg. De band geeft een exclusief concert voor het goede doel (kankerbestrij ding). Na meerdere formatiewisse lingen bestaat Wishbone Ash nu uit Andy Powell, Bob Skeat, Mud dy Manninen en Joe Crabtree. Zondag 16 januari, Schuttershof, Middelburg, 18.00 uur. kijkopzeeuwsuitburo.nl •i ZEEUWS de complete uitgaansagenda bïïró van zeeland >wiar ZEEUWS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69