selectie Fremdkunst XL Martin Mans Formation Maarten v. Roozendaal Osiris Trio donderdag 13 januari 2011 Overigens vertoeft Floris al met re gelmaat in die grote muziekwe reld: Hij volgt sinds 2004 de trompetopleiding in de Jong Ta lentklas van het Amsterdams Con servatorium. Eerst bij Frits Dam- row en daarna bij Bert Langen- kamp en Wim van Hasselt. Hij won verschillende muziekprijzen (Stichting Jong-Muziektalent-Ne- derland en het Prinses Christina Concours) en hij maakte diepe in druk met zijn optreden in 2009 tij dens het Prinsengrachtconcert sa men met de sopraan Daniëlle de Niese. „Toen ik nog heel klein was vond ik het geweldig als ik mijn opa trompet hoorde spelen. Eigenlijk vond ik fluit ook wel mooi, maar dat was meer voor meisjes, dacht ik. Met trompet kon je én mooi spelen, maar ook heel krachtig, meer jongensachtig", zegt Floris la chend bij de herinnering. Zijn opa, Gerrit List is inmiddels 80 jaar. Ruim een maand geleden speelde hij samen met zijn klein- COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Fremdkunst bestaat uit 3 DJ's (on der wie DJ Vindictiv en Optimus uit Zeeland) en een gitarist. Zij ver mengen jazz, beats en electronica tot een sound die Giel Beelen de band meteen deed bestempelen als Nederlands' Nieuwe Helden. Voor deze gelegenheid is er een extra gast uitgenodigd: saxofonist Nicolas Kummert. Vrijdag 14 januari, podium 't Beest, Coes, 21.00 uur (zaal open). Het vocaal ensemble The Martin Mans Formation onder leiding van Martin Mans presenteert op geheel eigen wijze zijn nieuwe cd The Martin Mans Formation in Con cert. Zanger Lucas Kramer, pianist Jaap Kramer en de jonge trompet- tiste Jantine Kalkman verlenen hun medewerking aan zowel de cd als dit presentatieconcert. Zaterdag 15 januari, Oostkerk, Middelburg, 15.00 uur. Na de tournee Maarten van Roozendaal en noem het maar vrien den, die zanger Van Roozendaal in 2009 met een band in de grotere zalen heeft gespeeld, is het even tijd voor bezinning. Hij gaat terug naar de basis: solo verzorgt hij ach ter de piano twee seizoenen lang theaterconcerten in vooral de klei nere zalen. Zaterdag 15 januari, De Pompweie, Kortgene, 20.00 uur. In elk lijstje van Nederlandse ka- mermuziekensembles komt het Osiris Trio in de top vijf voor. In Middelburg spelen pianiste Ellen Korver, violist Peter Brunt en cellis te Lara Groeneveld voor Stichting Kamermuziek Zeeland het ie pia notrio van Erich Komgold, het pia notrio in Bes van Schubert en Sen- za Parola van Bob Zimmermann. Vrijdag 14 januari, Zeeuwse Concertzaal Middelburg, 20.00 uur. Naast trompettist Florist Onstwedder werkt sopraan An De Rid der mee aan het concert. door Ali Pankow Met voetbal is Floris Onstwedder maar gestopt. Dat vond hij wel ontzettend jammer, maar een gebroken vin ger en een blessure aan zijn mond deden hem beseffen dat deze sport te veel risico geeft voor een carrière als top-trom- pettist. Dit jonge talent treedt vanaf vanavond in Terneuzen als solist op tijdens de Nieuw jaars Promconcertserie van het Zeeuws Orkest. Floris is 18 jaar, woont in Eindho ven en staat aan de vooravond van zijn havo-examen. Daarna lonkt de grote muziekwereld onder het motto the sky is the limit, zo lijkt het. „Ja, maar eerst dat diploma. Dat moet ik nu echt halen anders kom ik niet verder. Vorig jaar is dat niet gelukt omdat ik toen moest herstellen van een behoor lijk zwaar verkeersongeluk." zoon in een klein ensemble nog het Weihnachtsoratorium. „Dat was echt heel gaaf om te doen", be nadrukt Floris. De band tussen deze muzikale fa milie uit Eindhoven en het Zeeuws Orkest blijkt hecht. Zo speelde niet alleen Gerrit List destijs in het Zeeuws Orkest, maar is zijn dochter Saskia, tevens de moeder van Floris, als dwarsfluitis- te nu nog vast verbonden aan dit orkest. „Zij heeft me net nog bege leid", zegt haar talentvolle zoon kort na een van de laatste repeti ties voor de komende concertserie. Waar kiest Floris straks voor als hij 'dat papiertje' van de middelbare school op zak heeft? „Ik weet het nog niet precies. Misschien wel iets in het buitenland. In Neder- Floris Onstwedder (18) is solist tijdens de Nieuwjaars Promconcertserie van Het Zeeuws Orkest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68