in laatste kwartaal zeeland 121 Middelburg schrapt schoolzwemmen ft w WINTER- Reorganisatie Rabobank op Walcheren afgerond BOUWMAN goede zaken p|an hotelcomplex komt van de grond Steiger Goese Meer hoeft niet weg i I KORTINg M I -OP DE t COLLECTIE IM 3 BIJ BOUWMAN f!l§l LIFESTYLE donderdag 13 januari 2011 BIGGEKERKE - Eindelijk zit er schot in het elf jaar oude plan voor de bouw van een groot hotelcomplex op het Kaasboerterrein bij Biggekerke. Project ontwikkelaar Van Garderen Dekker uit Goes wil daar nog dit jaar begin nen met de bouw van 178 hotelsuites, verdeeld over vijf gebouwen, rond om een centrale voorziening. Dat alles in de vorm van een 'boerderijachtig' complex. Als het plan op 20 januari ongeschonden de Veerse welstands commissie passeert, begint de projectontwikkelaar nog voor de zomer met de verkoop van de suites. Die worden aangeboden voor een prijs net onder de 100.000 euro. door Theo Giele MIDDELBURG - Het Vrijburgbad wordt zwaar getroffen als het schoolzwemmen wordt geschrapt, zoals het Middelburgse college van B en W voorstelt. In de gisteren gepresenteerde 'om buigingsnota' is te lezen dat vanaf 2013 twee ton bespaard kan wor den als kinderen niet meer in schoolverband zwemles krijgen. Het scheelt het stadsgewestelijke zwembad 180.000 euro aan inkom sten per jaar; dat is 10 procent van de omzet. De overige 20.000 euro gaat naar het vervoer van de kinde ren. Locatiemanager Jaap Keijmel zegt dat het schoolzwemmen zo'n tweehonderd lesuren per week be slaat. De Middelburgse kinderen nemen daarvan ruim de helft voor hun rekening. Als zij niet meer ko men, vervalt het werk voor twee tot drie zweminstructeurs. Het zwembad wordt geëxploiteerd door Optisport. Met deze organisa tie, die ook het zwembad in Kapel- Ie exploiteert, hebben de gemeen ten Vlissingen en Middelburg een contract tot 1 juli 2013. Als reden voor het schrappen van het school zwemmen geeft het Middelburgse college dat de meeste kinderen in groep 4 van de basisschool (het jaar dat ze naar schoolzwemmen gaan) al een zwemdiploma heb ben. DEN HAAG - De gemeente Goes mocht Simon Leuschel geen dwangsom opleggen, omdat de steiger bij zijn woning aan het Goe se Meer met 5,8 meter 80 centime ter te lang is. In een uitspraak stelt de Raad van State dat de eerste ei genaar de steiger ruim 16 jaar gele den te groot heeft gebouwd. Het valt volgens de Raad Leuschel niet aan te rekenen dat de steiger te lang is omdat hij bij de aankoop van de woning geen aanwijzingen kreeg dat die deels illegaal was. Om die reden had de gemeente af moeten zien van de dwangsom. r r grondeigenaren. Voor uitbreiding van De Poort zijn ook gesprekken gaande, Sinke hoopt daar dit jaar 'een flinke slag' te kunnen ma ken." Ook Goes deed in het laat ste kwartaal van 2010 goe de Zaken, de verkoop van bedrijfsgrond liep boven verwach ting. Er werd voor bijna drie hecta re gereserveerd op de Poel II. Gelet op de toekomst werkt de gemeen te aan de aanleg van een nieuw ter rein, Poel V. Daar zijn echter nog wel wat hob bels te nemen. De provincie zou namelijk het liefst zien dat ruimte wordt gecreëerd door bestaande terreinen te herontwikkelen en herschikken. De Goese wethouder Loes Meeuwsisse heeft al laten we ten dat dat geen soelaas biedt voor grote bedrijven die zich in Goes willen vestigen. Overigens is het wel zo dat de Be- velandse gemeenten spaarpotjes hebben voor verouderde terrei nen, maar dat is toch vooral voor de lange termijn. Kapelle en Noord-Beveland heb ben afgelopen jaar op veel kleinere schaal ook grond verkocht. Kapelle bracht twee kavels op Smokkel- hoek (totaal 2540 vierkante meter) en een kavel van 3266 vierkante meter op Choorhoêk in Wemel- dinge aan. de man, Noord-Beve land raakte twee keer duizend vier kante meter kwijt op Cruijckelcre- ke bij Wissenkerke. Borsele had vorig jaar zelf geen be drijfsgrond in de verkoop. De grond op Noordzak in Heinkens- zand wordt uitgegeven door een projectontwikkelaar, in het Sloege- bied doet Zeeland Seaports dat. Tholen heeft afgelopen jaar in to taal ruim 18.000 vierkante meter grond uitgegeven aan zeven bedrij ven. Grootste 'slokop' was Hemi uit Halsteren, dat 12.000 m2 kocht op Welgelegen in Tholen. In 2009 schafte het bedrijf daar maar liefst 4,5 hectare aan. Afgezien van de hernieuwde 'durf van bedrijven heeft, wat betreft de Bevelanden, waarschijnlijk ook de verhoging van de grondprijs die dit jaar is ingegaan te maken met het plotselinge succes. De gemeen ten hebben de prijzen beter op el kaar afgestemd, wat in de praktijk een (forse) verhoging betekende. Behalve op Nishoek sleet Reimers- waal ook nog 4500 vierkante me ter op het 'natte' bedrijventerrein Olzendepolder in Yerseke. De Poort in Rilland liep wat moei zamer, omdat daar een elektrici- teitsmast staat. Beheerder TenneT heeft de eisen voor bedrijven die zich onder de kabels willen vesti gen flink opgeschroefd. Dat vergt extra investeringen. „We willen be drijven tegemoet komen en geven daarom korting op grond onder de elektriciteitskabels", zegt Sinke. Reimerswaal loopt inmiddels te gen het (luxe)probleem aan dat er bijna geen bedrijfsgrond meer is. Sinke: „Op Nishoek is nog ander halve hectare, maar daar is belang stelling voor. Op Olzendepolder hebben we nog een klein stukje. Het is wachten tot we daar kun nen uitbreiden." Reimerswaal is via mediation in gesprek met twee meter grond aan de man gebracht. foto Willem Mieras i door Annemarie Zevenbergen SEROOSKERKE - Met de opening f van de nieuwe Rabobank in Serooskerke is gisteren de reorgani satie van het kantorennetwerk op Walcheren afgerond. De bankkantoren in de kernen Veere en Oostkapelle sloten giste ren definitief de deuren. De betaal automaten en de sealbagautoma- ten blijven daar wel beschikbaar. I Met de sluiting van de beide kanto- 1 ren en de opening in Serooskerke is het aantal vestigingen van de Ra- f bobank Walcheren-Noord-Beve- land in de gemeente Veere op vier gekomen: Westkapelle, Domburg, Zoutelande en Serooskerke. Burge meester Rob van der Zwaag open de het nieuwe kantoor gistermid dag. Tijdens het open huis konden belangstellenden tevens de gou den munten bekijken die in 1966 in de kern werden gevonden. Met deze vondst plaatste Serooskerke zich destijds landelijk op de kaart. In de verschillende ruimtes in het bankkantoor is de spraakmakende vondst gevat in beelden op fotobe- hang. Gemeentearchivaris Peter Blom en Rabobankmedewerker en ama teur-historicus F. van den Driest gaven tijdens het open huis toe lichting op de muntenvondst. www.bouwmanlifkstyle.nl Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, Napapijri, Geisha, Scotch Soda, McGregor, nza, Moscow, Maison Scotch en CKS. Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Rivièra-Maison, Riverdale, Bridgewater en Lifestyle home collection domburg j goes OOSTSTRAAT 1 GROTE MARKT 1 middelburg renesse MARKT 73 HOGEZOOM 171 terneuzen 1 zoutelande 1 NOORDSTRAAT 109 LANGSTRAAT 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61