201 zeeland Run op bedrijfsgrond Kunstroute zoekt kunstenaars en panden Kritiek op nieuwe gehandicaptenplaats Oecumenische dienst in Zeeuwse streektaal Nieuwe voorzitter voor Omroep Tholen Winteravondconcert in de Grote Kerk Gouden Leeuw heet nu Vis aan de Markt Afrika-expo Marianne Schipaanboord Schap strooit scholierenroute niet Gemeente onthult naam Tholen-Noord donderdag 13 januari 2011 ELLEWOUTSDIJK Zoal elke derde zondag in de maand, wordt 16 januari in 't Kerk je van Ellesdiek een oecumenische bijeenkomst gehouden in het Zeeuws. Het thema isA d'r ginplae- tjes bin. Bas Rentmeester doet de overdenking en Anja Kopmels zingt enkele liederen. De bijeen komst begint om 14.30 uur en de toegang is gratis. THOLEN Erik Bestman (42) uit Tholen-stad is de nieuwe voorzitter van Om roep Tholen. Hij is de opvolger van Bert Jacobs, die na zeven jaar zijn bestuursfuncties neerlegt. Jacobs was voorzitter en penning meester. Het hoogtepunt van de af gelopen jaren vond hij het toeken nen van de verhoogde subsidie door de gemeente Tholen. „Die was broodnodig om Omroep Tho len te behouden", stelt hij. MEEST CELEZEN THOLEN 1. Nieuwe naam voor Tholen-noord. 2. Schap strooit schoolroute niet. 3. ABT vreest voor riool. STUUR TIPS NAAR tholen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto THOLEN Bert Moll leidt vrijdag 21 januari een winteravondconcert in de Gro te Kerk in Tholen. Mannenkoor Con Forza, zangeres Willemijn, trompetduo Arjan en Edith Post en de organisten Henk Strootman en Wim de Penning werken mee. Voorts is er massale samenzang. Het concert begint om 20.00 uur en de entree kost 7,50 euro. SCHERPENISSE Het hoog aangeschreven Hotel-res taurant De Gouden Leeuw in Scher- penisse heeft zijn naam veranderd in Vis aan de Markt. Het nieuwe concept is gericht op vis en schaal- en schelpdieren, al blijven er ook vleesgerechten op de kaart staan. De Gouden Leeuw is in het bezit van een Bib Gourmand van Miche- lin. Restaurants krijgen die titel als ze voor maximaal 35 euro een goed driegangenmenu serveren. GOES Marianne Schipaanboord, een van de kunstenaars die werken in Gale rie Atelier De Kaai in Goes, expo seert van 18 januari tot en met 21 april op Afrika geïnspireerde wer ken op haar thuisbasis. Marianne kan niet horen of spreken maar communiceert met de buitenwe reld via haar tekentalent. Een be zoek aan het Afrika-museum en het Afrika-jaar in Goes, inspireer den haar opnieuw tot ongedwon gen tekeningen en schilderijen. Het werk van Schipaanboord vindt zijn weg in Europa en de VS. door Rob Paardekam THOLEN - Eind april vindt voor de vijftiende keer de Kunstroute Tho len plaats. De organisatie zoekt nog dichters en beeldend kunste naars die mee willen doen. Ook eigenaren van panden in het centrum kunnen deelnemen. Het is inmiddels een traditie dat tij dens de kunstroute een aantal ka rakteristieke gebouwen in de bin nenstad open zijn voor het pu bliek. Binnen kan kunst worden bekeken of naar een concert wor den geluisterd. Iedereen die in het centrum woont en zijn woning of pand beschikbaar wil stellen, kan OUD-VOSSEMEER - De fietsroute die scholieren uit Oud-Vossemeer ne men om in Tholen-stad te komen, wordt ook in de toekomst niet ge strooid. Dat antwoordt het college op vragen van het CDA. Die partij heeft geconstateerd dat fietspaden in de gemeente worden bestrooid als het glad is. De scho lieren uit Oud-Vossemeer komen echter niet via het fietspad naar school. Zij nemen de route langs onder meer de Molenweg en de Nieuwlandsekruisweg. Het college stelt dat die wegen onder het wa terschap vallen. De gemeente zal er sowieso niet strooien. Ook het waterschap heeft volgens burgemeester en wethouders laten weten dat ze niet gaat strooien op de wegen. Er is immers een veilige route (over de fietspaden) beschik baar. Volgens het schap moeten scholieren erop gewezen worden dat ze deze beter kunnen nemen als het glad is. Het gaat in dit geval om de route over de Oud-Vosse- meersedijk. CRONDVERKOOP Vooral Reimerswaal en Goes deden het afgelopen jaar door Luc Oggel Goes en Reimerswaal hebben afgelopen jaar goed geboerd als het om de verkoop van grond op bedrij venterreinen gaat. In Reimerswaal was' volgens de gemeente zelfs sprake van een recordverkoop met alleen al 60.000 vierkante meter op Nishoek bij Kruiningen. Op merkelijk, gezien het economische klimaat. „Bedrijven durven weer te investe ren", zegt de Reimerswaalse wet houder Jaap Sinke. „Veel onderne mingen hebben de aankoop uitge steld, maar beseffen ook dat ze toch wat moeten. Het heeft ook te maken met bestaansrecht, stil stand is achteruitgang. Een aantal bedrijven was uit hun jasje ge groeid." Wat betreft Nishoek heeft Sinke het idee dat de ligging en de sterk verbeterde bereikbaarheid door de aanleg van een rotonde hebben bijgedragen aan het suc ces. „Die ontsluiting heeft er een positieve draai aan gegeven. Een ondernemer die er al jaren langs reed, heeft nu gekocht. Wat we ook zien, is dat bedrijven die eerst een klein stukje hebben gekocht er nu meer bij nemen." zich melden. Zoals gezegd geldt dat ook voor kunstenaars. Het the ma dat de organisatie dit jaar heeft gekozen, is 'kunst door de jaren heen'. Creatievelingen die daar door geïnspireerd raken, kunnen zich aanmelden via de website van de Stichting Kunstkring Tholen: www.kunstkringtholen.nl. Opge ven kan ook telefonisch, via num mer 0t66-604023. De Kunstroute Tholen vindt dit jaar plaats op vrijdag 29 en zater dag 30 april. Leerlingen van diver se basisscholen zullen weer aan de slag gaan met het thema. Hun kunstwerken worden tentoonge steld in de Grote Kerk. Op bedrijventerrein Nishoek was vorig jaar sprake van een recordverkoop. Er wordt maar liefst 60.000 vierkante door Florence Imandt THOLEN - De Thoolse PvdA-fractie en de werkgroep gehandicaptenbe leid zijn niet te spreken over de nieuwe parkeerplaats voor gehan dicapten aan de Kaaij in Tholen. Het viel PvdA'er Henk Nieuwen- huis zaterdag op dat de speciale parkeerplaats verhuisde van het trottoir voor de bank naar de over kant, naast de trap bij de dijk. Heel onhandig, probeert hij het college in een brief duidelijk te maken. „Ie mand die met rolstoel en al in en uit de auto moet stappen, kan er geen gebruik van maken", zegt hij. „Jé moet dan denken aan zwaarge- handicapten, mensen met een dwarslaesie bijvoorbeeld; die heb ben vaak een extra brede auto no dig en kunnen op zo'n smalle plek niet uitstappen." Ook Paula de Klerck, voorzitter van de Stichting werkgroep gehan dicaptenbeleid Tholen, is de ver plaatsing opgevallen. „Eerlijk ge zegd hebben wij vorig jaar om ver plaatsing gevraagd omdat van de plek vlak voor de bank nogal eens oneigenlijk gebruik werd gemaakt (door validen om even gauw te pinnen, FI). Maar de uitvoering is niet goed: de nieuwe plaats is veel te smal, zeker als er een auto naast parkeert. De stoeprand is te hoog." THOLEN - De gemeente Tholen ont hult dinsdag de nieuwe naam van het project Tholen-Noord. Dat behelst de omvorming van het oude bedrijventerrein tot een wijk met woningen en winkels. Op dinsdag 25 januari worden inwo ners tijdens een inloopavond bijge praat over het project. Het gaat die avond onder meer over rie sloop- plannen en de voortgang van het verwerven van de panden. Castria Wonen en Bouwfonds zijn aanwezig om iets te vertellen over de te bouwen woningen. In de loop van de avond maakt wethou der Hoek de nieuwe naam van het project bekend. De inloopavond duurt van 19.30 tot 21.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60