Schuurfeest 's-Heerenhoek gaat toch door i8l zeeland De Bat pareert kritiek op bestemmingsplan Ontmoedigen alcoholgebruik Korte lijntjes De stichting Alpha-cursus Nederland biedt een methode aan die koppels begeleidt om met elkaar in gesprek te blijven. Binnenkort begint in Goes een Marriage Course. donderdag 13 januari 2011 door Frank van Cooten 'S-HEERENHOEK - De 65e editie van het jaarlijkse schuurfeest in 's-Hee renhoek gaat toch door. Het be stuur van Jongeren Activiteiten Zeeland (JAZ), gemeente Borsele en politie hebben goede onderlin ge afspraken gemaakt om overma tig alcoholgebruik te ontmoedi gen. De gemeente Borsele wil paal en perk stellen aan het (overmatig) al coholgebruik van jongeren op het feest. JAZ zei eind vorig jaar dat het feest dan van de baan is omdat het voor de organisatie geen optie is alleen frisdrank te verkopen. IAZ wil ook niet de prijs van een biertje verhogen. Tijdens het vorige schuurfeest in september vorig jaar betaalden de bezoekers twintig euro om binnen te komen en kregen daarvoor een consumptiekaart voor maximaal vijftien drankjes. Dat is volgens Borsele een vrijbrief om overmatig bier te drinken. Het bestuur van (AZ sprak met de gemeente om de kou uit te lucht te halen. Dat is gelukt, stelt voorzitter Rem- co Rijk. „We hebben goed kunnen verwoorden hoe we als organisatie dit schuurfeest al jaren zonder pro blemen organiseren. De burge meester wist niet precies hoe de organisatie in elkaar steekt. Wel vreemd natuurlijk. We houden het schuurfeest nog maar 64 jaar. Maar goed, we hebben goede af spraken gemaakt. Er is goede bevei liging geregeld en de prijs van een drankje varieert van 1,20 tot twee euro." De entree van het komende schuurfeest in september is gratis en de bezoeker koopt een kaart met daarop vijftien consumpties. Rijk denkt niet dat dit allemaal biertjes of andere alcoholhouden de dranken zijn. „Er zal ook best fris worden gedronken. Onze erva ring is zes tot zeven biertjes per persoon tijdens het feest." De organisatie heeft toegezegd aan dacht te besteden aan bovenmatig drankgebruik, stelt een woordvoer der van de gemeente. „Wij vertrou wen erop dat de organisatie zich houdt aan de gemaakte afspraken. Natuurlijk, een biertje moet best kunnen maar wel binnen de gren zen van redelijkheid. Wij beseffen ook dat de bezoekers niet alleen ranja met een rietje drinken." 2 iss AXEL - Stel, je hebt net de watertoren van Axel beklommen en op het hoog ste punt raak je onwel. Terug naar beneden via de wenteltrap is geen optie. Wat dan? Schakel het Rope Rescue Team van de Zeeuwse politie en Terneu- zense brandweer in! Dat brengt je via een lijn per brancard weer op de be gane grond. Met een demonstratie in de watertoren en de ondertekening van een samenwerkingsovereenkomst werd het team gistermiddag gepre senteerd. Het is het vierde reddingsteam in Nederland, dat is gespeciali seerd op het redden op hoogte en in diepte. Het Rope Rescue Team is inzet baar in heel Zeeland. De Terneuzense burgemeester Jan Lonink bleef onge merkt in de sfeer door te stellen dat het team vooral dankzij de korte lijn tjes tussen politie en brandweer was geformeerd. foto Peter Nicolai j zie vidio op www.pzc.nl MARRIAGE COURSE Getrouwd zijn is geen voorwaarde, samenwonen of een LAT-relatie mag ook. foto Jorrit Knuvelder/GPD door Frank Balkenende MEEST GELEZEN 1Oud-leerling ontwerpt school. 2. Twee minuten gratis winkelen. 3. Kapelle maakt inhaalslag milieu. BLOGS Verschillende redacteuren van de PZC houden een weblog bij. Bekijk ze via de site: www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto GOES - De gemeente Goes heeft geen echte fouten gemaakt bij de vervaardiging van het ontwerpbe- stemmingsplan Buitengebied. Dat zegt wethouder Jo-Annes de Bat (CDA, ruimtelijke ordening). Hij reageert daarmee op de ziens wijze van de provincie, die op tal van punten commentaar levert. Zo zouden voorwaarden ontbre ken die de provincie stelt aan (uit breiding van) intensieve veehoude rij. Ook natuurwaarden zouden hier en daar onvoldoende zijn be schermd. Verder zijn plankaarten niet compleet en is een aantal bouwvlakken onduidelijk aangege ven. Wethouder De Bat zegt dat 'het wennen is aan een nieuwe werkwijze', waarbij de provincie al leen via een zienswijze zich nog kan mengen in het ruimtelijke be leid van een gemeente. „We heb ben met de provincie vooroverleg gehad. Daarin zijn echter verschil lende punten die nu worden ge noemd, niet aan de orde gesteld." Het bestemmingsplan Buitenge bied beslaat een groot deel van Goes, telt talloze (nieuwe) functies en is daarom complex. Volgens De Bat zijn de opmerkingen van de provincie eenvoudig te verwerken tot een definitieve versie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58